DSP Samsun İl Kongresi

DSP Samsun İl Kongresi

Demokratik Sol Parti (DSP) Samsun İl Başkanlığı'na Yeniden Enver Mertoğlu Seçildi.

DSP Samsun İl Kongresi

Demokratik Sol Parti (DSP) Samsun İl Başkanlığı'na yeniden Enver Mertoğlu seçildi.

Kutlukent Belediyesi Kültür Merkezi'nde yapılan DSP Samsun İl Kongresi'nde 193 delege oy kullandı. Tek listeyle gidilen seçimlerde Enver Mertoğlu 191 oy aldı. 2 oy ise geçersiz sayıldı. Mertoğlu, 5 yıldır il başkanlığı yaptığını belirterek, tekrar seçilmenin sevincini yaşadığını söyledi. Mertoğlu, yeni yönetimle güzel çalışmalar yapacaklarına inandığını belirterek, "Amaçlarımız çok büyük ama karşımızda çok güçlü bir siyasi iktidar var. Hakikaten çok büyük bir güç. Kırmak çok zor. Ama biz de karınca kararınca bu gücü kırmaya çalışacağız" dedi.

Yollarının uzun olduğunu kaydeden Mertoğlu, "Allah yardımcımız olsun" derken, yeni seçilen yönetimlerin DSP'ye yeni heyecanlar getireceğine inandığını dile getirdi. Oylarını arttırarak meclise girmenin yollarını arayacaklarını ifade eden Mertoğlu, "İttifaktan yana çok umutluyuz. Türkiye'de sol ittifakın temellerini biz attık. İnşallah biz gerçekleştiririz. Türkiye, 4 Kasım 2007 seçimlerinde bir bakmışsın ki sol ittifakla meclisin kapısını aralıyor. Biz şu anda SHP, 10 Aralık Hareketi, DSP hatta ve hatta CHP ile bile her defasında uzlaşı için devamlı diyaloglarımızı sürdürüyoruz. Bu diyaloglarımız ne kadar CHP yani Deniz Baykal tarafından kabul görmüyorsa da bu arayış Cumhurbaşkanlığı seçiminden sonra inanıyorum ki zeminine oturacaktır. Sesimizi, tabanın, seçmenin sesini Baykal duyacaktır" diye konuştu. Mertoğlu, solda herkesin elini taşın altına koyması gerektiğini de sözlerine ekledi.

Mertoğlu'nun listesi ise şu isimlerden oluştu:

"Ali Kama, Hasan Şenel, Mazhar Ergürtuna, Mustafa Uysal, Vedat Öztürk, Oktay Ergör, Kadriye İstanbulluoğlu, Muzaffer Kesim, Hüseyin Bayram, Sebahattin Çam, Ayhan Semen, Mehmet Korkmaz, A. Bülent Kocaman, Hakan Zer, Mehmet Özçelik, Levent Çebi, İlhan Çokgezen ve Şeref Keleş."

(AG-OK-Y)

Kaynak: İHA