Dr. Aysun- Ahmet Küçükel Tıp Ödülleri Sahiplerini Buldu - Haberler
Haberi Paylaş

Dr. Aysun- Ahmet Küçükel Tıp Ödülleri Sahiplerini Buldu

İhlas Haber Ajansı - Haberler | Yaşam
Dr. Aysun- Ahmet Küçükel Tıp Ödülleri Sahiplerini Buldu

Özel Ankara Güven Hastanesi’nin tıp alanında genç araştırmacıları desteklemek amacıyla 2008 yılından beri düzenlediği Dr. Aysun-Ahmet Küçükel Tıp Ödülleri’nin 6’ncısı, törenle sahiplerini buldu.

Özel Ankara Güven Hastanesi'nin tıp alanında genç araştırmacıları desteklemek amacıyla 2008 yılından beri düzenlediği Dr. Aysun-Ahmet Küçükel Tıp Ödülleri'nin 6'ncısı, törenle sahiplerini buldu.

Türk hekimlerini yüksek nitelikli bilimsel araştırmalara özendirmek ve desteklemek amacıyla "En İyi Bilimsel Araştırma Ödülü" ve "Genç Araştırmacı Proje Destek Ödülü" olmak üzere iki kategoride düzenlenen organizasyonda ödüle layık görülen hekimler için Güven Hastanesi'nde bir tören düzenlendi. Güven Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı Nüket Küçükel Ezberci ve yönetim kurulu üyesi Banu Küçükel ile hastane yöneticilerinin ev sahipliğindeki törene Bilim Etik Başkanı Prof.Dr. Seyfettin Ilgan, hekimler ve hastane dışından konuklar katıldı.

GÜVEN HASTANESİNE TEŞEKKÜR

Dr. Kadri Özer, "Yara iyileşmesinde fetomaternal mikroşimik hücrelerin hyalüronik asit ve amniyotik sıvı eşliğinde etkinliğinin araştırılması: deneysel çalışma" başlıklı projesi ile Genç Araştırmacı Proje Destek Ödülü'ne layık görüldü. Dr. Kadri Özer'e ödülünü Nüket Küçükel Ezberci takdim etti. Dr. Özer, kendisini yalnız bırakmayan hocalarına ve ekip arkadaşlarına teşekkürlerini iletti. Dahili Tıp Bilimleri kategorisinde, "Long-term efficacy and safety of Lamivudine, Entecavir, and Tenofovir for treatment of hepatitis B virus-related cirrhosis" adlı çalışmasıyla "En İyi Bilimsel Araştırma Ödülü'nü kazananlar arasında yer alan Dr. Seyfettin Köklü de ödülünü Güven Hastanesi Genel Müdürü Dr. Aylin Yaman'ın elinden aldı. Dr. Köklü konuşmasında, "Bu ödül bizler için onur verici. Güven Hastanesi'ne şükranlarımızı sunuyoruz" dedi.

DR.KOTİL VE DR. KARAÖZ DE ÖDÜL ALDI

Cerrahi Tıp Bilimleri kategorisinde "Sizes of transverse foramina correlate with blood flow and dominance of vertebral arteries" başlıklı çalışması ile Dr.Kadir Kotil, Temel Tıp Bilimleri kategorisinde "Adipose tissue-derived mesenchymal stromal cells efficiently differentiate into insulin-producing cells in pancreatic islet microenvironment both in vitro and in vivos" başlıklı çalışmasıyla Dr. Erdal Karaöz de En İyi Bilimsel Araştırma Ödülü'nü kazandı. Dr. Kotil ve Dr. Karaöz, tıp dünyasında heyecanla beklenen bu ödülleri almanın mutluluğunu yaşadıklarını ifade ederek, Güven Hastanesi yetkililerine teşekkür etti. - ANKARA

Dr. Aysun- Ahmet Küçükel Tıp Ödülleri Sahiplerini Buldu

İhlas Haber Ajansı - Son Dakika Haberleri

Haberi Kaydet
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title