Doğum hikayesini anlatan oyuncu Müge Boz, gözyaşlarına boğuldu
Haberler » Magazin » Doğum hikayesini anlatan oyuncu Müge Boz, gözyaşlarına boğuldu - Magazin

Doğum hikayesini anlatan oyuncu Müge Boz, gözyaşlarına boğuldu

Geçtiğimiz hafta ilk bebeğini kucağına alan oyuncu Müge Boz, YouTube kanalından doğum videosunu paylaştı. Sezaryen doğum yapan ve ameliyathaneye eşi alınmadığı için yalnız kalan oyuncu, yaşadığı sıkıntıları anlatırken gözyaşlarına hakim olamadı.

Doğum hikayesini anlatan oyuncu Müge Boz, gözyaşlarına boğuldu

Geçtiğimiz Haziran ayında basketbolcu Caner Erdeniz ile evlenen , bir hafta önce ilk bebeği Vina'yı kucağına aldı. Hamileliği boyunca yaşadıklarını YouTube kanalı üzerinden takipçileriyle paylaşan Boz, doğum yaşadıklarını da bir ile anlattı.

"HİÇ TANIMADIĞIM BİR ACIYLA UYANDIM"

Aylarca normal doğum yapmak için gerekli her şeyi yapan Müge Boz, yayınladığı videoda doğum acısıyla uyandığı o anları şöyle anlattı: "Ben bir anda hayatımda daha önce tanımadığım bir acı ile uyandım. Acı da değil de, sanki içimde bir lastik kopmuş gibi... Oldukça sakin bir şekilde Caner'i uyandırdım. 'Bebeğim sanırım hastaneye gitmemiz gerekiyor' dedim."

"BEBEĞİN KALP ATIŞLARI DÜŞÜYOR, RİSK ALAMAYACAĞIM"

"Caner'in tüm ısrarlarına rağmen doğum çantamı hazırlamamıştım. Hemen onları halledip hastaneye gittik. Bebeğin kalp atışlarını ölçen bir alet vardı. Onu takacakları zaman 'Neden takıyorlar şimdi, ne gerek var' dedim. sonra doktorum 'Sanırım burada bir problem var' dedi. Kendime göre çok iyi performans gösteriyordum. Doktor 'Kalp atışları düşüyor, ben risk alamayacağım. su geldikten sonra 8 saat içinde doğum olması gerekiyor, biz o süreyi geçtik. Riskli bir duruma dönebilir, sezaryene dönüyoruz' dedi."

"ZORLA ÖNLÜĞÜ DE GİYDİM"

O an inanılmaz derecede bir kabulleniş yaşadım. 8-9 saat deliler gibi uğraştım. O acıya dayanabilmem derken, normal doğum olmadı. O zaman bir an önce olsun ki, bu acıdan kurtulayım dedim. İnanılmaz bir panik oldum. İçeride bir problem olmuş olabileceğini düşündüm. Caner inanılmaz şaşkındı. Doktor doğumu epidural (Bölgesel uyuşturma) yaparız ve Caner doğuma girebilir dedi. Sonra bir hasta bakıcı geldi ve bana önlük giydirecekti. Benim en istemediğim şey, o önlükle doğum yapmaktı. İtiraz ettim. 'Giymeniz gerekiyor çünkü ameliyathaneye gidiyoruz' dedi. Zorla o önlüğü de giydim."

GÖZYAŞLARINA HAKİM OLAMADI

"Doktor Caner'e 'seni aşağıda giydireceğiz' dedi. Kapıdan beni uğurladılar. En son Caner'i gördüm. Kapı kapandı. Hemşireler 'Eşi de girecek doğuma' dediler. Anestezist 'Hayır, genel anesteziye döndüm' dedi. Caner içeri gelecek diye ayrıldık ve ben içeride öğreniyorum ki; giremiyor. 'Müge bu dakikadan sonra artık gerçekten tek başınasın' dedim. aklıma gelen ilk şey Vina ile konuşmak oldu. Vina'ya 'Bebeğim şu anda doğuma giriyoruz ama baban yanında olamayacak. Seni doktorlar ve hemşireler karşılayacak. Lütfen korkma.' dedim. Doktoruma 'Lütfen konuştuklarımızı unutma. Vina olabilecek en hızlı şekilde babasının yanına gitsin. Yapılacak bütün tetkikler o Caner'in kucağındayken yapılsın' dedim. Ondan sonrası yok..."

"DOĞUM BANA HİÇBİR ŞEYİ KONTROL EDİLMEYECEĞİNİ ÖĞRETTİ"

"Kendime geldiğimde, onu kucağıma aldığımda Caner'in bakışları... Gerçekten tarif edilemez bir duyguymuş. Vina'nın cinsiyetini öğrendiğim anı bile hatırlamıyorum. Genel olarak bu doğum bana hiçbir şeyi kontrol edilemeyeceğini öğretti."


Haber Videosu

: Doğum hikayesini anlatan oyuncu Müge Boz, gözyaşlarına boğuldu
HABER YORUMLARI (39)

 • ARZU:
  Bi tek sizmi doguruyorsunuz allah askina?? Bu ozelinizide kendinize saklayin kurban olim !! Sasirdiniz iyice
 • KAHRAMAN KEDİ:
  Allahım. . . . bu nasıl bir mağduriyet. . . . . bu nasıl büyük bir dert. . . . gözyaşlarıma hakim olamadım
 • AD:
  Bazı şeyleri çok abartıyorsunuz gerçekten. bende iki doğum yaptım ikisinde de tek başınaydım hiç tek başımayım diye ağlamadım tuhaf. . bu hayatta hiç sıkıntı çekmemişsiniz insanlar nelerle uğraşıyor. ben hala tek başınayım 2 çocuğumla tek başına mücadele ediyorum gıkım çıkmıyor
 • SOY:
  Senin hayat ta bazı zorlukların üstesinden gelebilmen herkesin gelebileçeği anlamına gelmiyor. Onlar için böyle zor bir an olmuş, başkası için hiç büyütülecek bir olay olmayabilir. Empatiden yoksun olmamak biraz karşı tarafın bizim gibi olamayaçağını düşünerek yorum yapsak herşey daha yerinde olacak.
 • BUROMEN:
  gıkını çıkar bize ne kim sana çıkarma dedi Allah Alllah herkesin kendi derdi sanane
 • İYİKİDOĞURDUNMÜGE:
  kendisini dünyada ilk doğurganlık özelliğine sahip kadın zannediyor galiba. .
Tüm 39 yorumu okumak için tıklayın
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet

Haberler