Doğan Kariyer Gününde

Doğan Kariyer Gününde
İhlas Haber Ajansı - Haberler | Yerel

İzmit Belediye Başkanı Dr.

İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, Gazi Lisesi'nde kariyer gününe katıldı. Okulun salonunda gerçekleşen kariyer günü etkinliğine Başkan Doğan'ın yanı sıra Ak Parti İlçe Kadın Kolları Başkanı Aysel Demir ve yönetim kurulu üyeleri de katıldı.

Okul Müdürü Ahmet Kemal Saral, düzenledikleri kariyer günlerinde Başkan Doğan'ı konuk etmekten mutluluk duyduklarını söyleyerek, "Başarılarla dolu bir meslek hayatı olan Nevzat Doğan'ı, hem bir tıp insanı hem de bir siyasetçi olarak misafir ve konuk etmekten mutluyuz" dedi. Başkan Doğan, konuşmasına gençlere duyduğu sonsuz güvenden söz ederek başlayarak, "Pırıl pırıl bir gençliğimiz var. Bu potansiyelden planlı ve kaliteli bir eğitim ile toplumun yarar sağlayacağı çok değerli bireyler yetişeceğine inanıyorum. Zorluklar karşısında inancınızı yitirmeyin. Hiçbir başarı tesadüfi değildir. Çalışmadan bir başarıyı elde edebilmek imkansızdır. O nedenle başarıyı çalışarak elde edeceğinizi asla unutmayın. Okulun neresi olduğu önemli değil. Önemli olan sizin işinize olan bağlılık ve tutkunuzdur. Meslek seçimi yaparken en çok dikkat etmeniz gereken şey yeteneklerinize uyan ve sevebileceğiniz bir mesleği seçmek olmalıdır. Sizlerde seveceğiniz meslekleri seçmeye çalışın. Okuyacağınız okulla, kazanacağınız parayla kıyaslayarak seçim yapmayın. Mesela öğretmenlik ve doktorluk gibi meslekler parayla ölçülemez. Bu meslekler her şeyden önce insan kazandırır ve en büyük hazzı o zaman duyarsınız. Herkesin hayatta hedefleri olmalı. Bu hedeflere ulaşmak için karşınıza çıkacak sorunlara hazırlıklı olmalısınız. Sorunlar karşısında yılmak yerine çözüm odaklı olun" şeklinde konuştu. Öğrenciler, Başkan Doğan'ın anlattıklarını can kulağı ile dinlediler. - KOCAELİ

Doğan Kariyer Gününde
Doğan Kariyer Gününde

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title