Dionysos Haberleri

Dionysos haber, Dionysos son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Dionysos - 30.9.2020
İş Bankası, arkeolojik çalışmalara desteğini sürdürüyor
Teos'ta kazıların odağında Dionysos Tapınağı var Türkiye İş Bankası, Türkiye'nin ilk sakin şehri Seferihisar'a 8 kilometre uzaklıkta yer alan Teos Antik Kenti'ndeki arkeolojik kazılara ise 2018 yılından bu yana desteğini sürdürüyor.
Dionysos - 26.9.2019
Dha istanbul bülteni-3
Görüntü Dökümü -D-100 karayolunda ilerleyen kadın sürücü -15 Temmuz şehitler köprüsü yolunda ilerleyen kadın sürücü -sürücünün motosiklet üzerinde dans etmesi -sürücünün motosiklet üzerinde ayağa kalkması -sürücünün bir süre sonra gözden kaybolması 26.09.2019 - 11.55 - Haber Kodu : 190926076 ============================= 7- İSTANBUL'DA 4 İLÇEDEKİ TARİHİ ESER OPERASYONU KAMERADA Çağatay KENARLI İSTANBUL,                       İstanbul'da 4 ilçede yapılan tarihi eser kaçakçılığı operasyonunda Pontus Kralı Mithradates VI Eupator Dionysos dönemine ait 695 sikke ele geçirildi.
Dionysos - 26.9.2019
İstanbul'da 4 ilçede tarihi eser operasyonu; 5 gözaltı
İSTANBUL'da 4 ilçede yapılan tarihi eser kaçakçılığı operasyonunda Pontus Kralı Mithradates VI Eupator Dionysos dönemine ait 695 sikke ele geçirildi.
Dionysos - 26.9.2019
İstanbul'da 4 ilçedeki tarihi eser operasyonu kamerada
İstanbul'da 4 ilçede yapılan tarihi eser kaçakçılığı operasyonunda Pontus Kralı Mithradates VI Eupator Dionysos dönemine ait 695 sikke ele geçirildi.
Dionysos - 16.9.2019
Alexandria Troas'ın mimari detaylarını gün ışığına çıkarıyorlar
Gelecek sene ise odeon yapısında çalışacaklarına değinen Öztepe, şöyle devam etti: "Biz bu yapıyı önemsiyoruz çünkü bundan 13-14 yıl önce Dionysos sanatçılarına hitaben (Roma İmparatoru) Hadrian döneminde yazılmış bir yazıt çıktı.
Dionysos - 30.7.2019
Adıyaman'da "üç katlı mağara" bulundu
Ekiplerin mağara içerisinde oluşturulmuş geniş odalar ve yazıtlarla karşılaştığını belirten Alkan, şunları kaydetti: "Mağaranın kraliyet kültü (tapınma alanı) olabileceğini tahmin ediyoruz. Üç katlı ve içten merdivenle birbirine bağlı bu kaya yerleşiminde iki farklı yerde iki yazıt tespit edildi. Bu yazıtlardan birincisi 'Bakhios'un mağaraları' şeklinde tercüme edilmektedir. Bakhios burada tanrı Dionysos olabileceği gibi, Bakhios adında bir kişinin ismi olma ihtimali de var.
Dionysos - 30.7.2019
Adıyaman'da köylülerin bulduğu mağarada 3 katlı kaya yerleşimi
Mağaranın kraliyet mensuplarına ait olduğunu değerlendirdiklerini ifade eden Adıyaman Müze Müdürü Mehmet Alkan, "İlimiz Kahta sınırları içerisinde yaklaşık 100 metre yüksekliğinde bir kaya yerleşimi tespit edildi. Bu kaya yerleşiminde iki farklı yerde iki yazı tespit edildi. Bu yazıtlar da Bakhios mağaraları şeklinde tercüme edilmekte. Bakhios burada Tanrı Dionysos olabileceği, Bakhios adında bir kişinin de adının olabilme ihtimali var.
Dionysos - 26.7.2019
KODOSK'tan 17. su sporları kampı
Kulüp üyeleri, yarımadanın en uç noktasında, Akdeniz ve Ege'nin birleştiği Tekir Burnu'nda konumlanan Knidos antik kentini de ziyaret ederek, Yuvarlak Tapınak, Dionysos Stoası ve Tapınağı, Apollon tapınağı, Bolukrates Çeşmesi ile yaklaşık beş bin kişi kapasiteli amfitiyatro kalıntıları hakkında bilgi aldı.
Dionysos - 27.6.2019
Seyircisi ile yaşayan sanat: Tiyatro
Tiyatrosuz kalmamanız dileğimle… "Salaklar Sofrası" İzmir'de… Cesar ödüllü Francis Veber'in ünlü Fransız komedisi "Salaklar Sofrası", Dionysos Tiyatro yorumu ile 4 Temmuz Perşembe İzmir Bostanlı Suat Taşer Açıkhava Tiyatrosu ve 5 Temmuz Cuma İzmir Bornova Ayfer Feray Açıkhava Tiyatrosu'nda.
Dionysos - 19.6.2019
"Dionysos Tapınağı" gün yüzüne çıkarılacak
Tarihi, M.Ö. 10. yüzyıla kadar uzanan İzmir Sığacık'taki antik liman kenti Teos'ta bulunan Dionysos Tapınağı, kazı çalışmalarıyla ortaya çıkarılacak.
Dionysos - 19.6.2019
İş Bankası'ndan Teos Antik Kenti'ndeki kazılara destek
Türkiye İş Bankası'ndan yapılan açıklamaya göre, bankanın desteği ile yapılacak arkeolojik kazılarla, Teos'un en önemli yapılarından biri olan ve Hellenistik dönem kent surunun içerisinde bulunan Dionysos Tapınağı'nın tamamen gün yüzüne çıkarılarak, gelecek kuşaklara aktarılması sağlanmış olacak.
Dionysos - 13.12.2018
2 Bin Yıllık Kibele Heykeli'nin Bulunduğu Kaleye 1 Milyon Ziyaretçi
ORDU'da, 2 bin 300 yıllık Kurul Kalesi'nde son 2 yıldır sürdürülen arkeolojik kazıda 2 bin yıllık Ana Tanrıça Kibele Heykeli, Dionysos ile Tanrı Pan figürü bulundu.
Dionysos - 13.12.2018
Ordu Kazıda 2 Bin Yıllık Kibele Heykeli Bulundu, Herkes Oraya Gidiyor
Kazıda 2 bin yıllık Kibele heykeli bulundu, herkes oraya gidiyorOrdu'da, 2 bin 300 yıllık Kurul Kalesi'nde son 2 yıldır süren arkeolojik kazıda 2 bin yıllık Ana Tanrıça Kibele heykeli, Dionysos ile Tanrı Pan figürü bulundu.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Dionysos Haberleri | Dionysos Haber - Haberler - Dionysos haberleri, son dakika dionysos haber ve gelişmeleri burada. Karadeniz'in ilk bilimsel kazı alanı tarihe ışık tutuyor.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 5.12.2020 06:21:33. #1.15#
title