Denizli Devlet Hastanesi Diyaliz Merkezi Açıldı

Denizli Devlet Hastanesi Diyaliz Merkezi Açıldı

Denizli Devlet Hastanesi'nde Yeni Yerine Taşınan Diyaliz Merkezi, Düzenlenen Törenle Açıldı.

Denizli Devlet Hastanesi Diyaliz Merkezi Açıldı

Denizli Devlet Hastanesi'nde yeni yerine taşınan Diyaliz Merkezi, düzenlenen törenle açıldı.

Açılış törenine Vali Yavuz Erkmen'in yanı sıra AK Parti Denizli Milletvekili ve eski Denizli Devlet Hastanesi Başhekimi Mithat Ekici, Vali Yardımcısı Kemal Özgün, İl Sağlık Müdürü Erdoğan Taş, Denizli Devlet Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. Ramazan Canural, daire müdürleri ile hastane çalışanları ve diyaliz tedavisi gören vatandaşlar katıldı. Başhekim Canural, törende yaptığı konuşmada, Denizli Devlet Hastanesi'nin 100 yıla varan köklü geçmişiyle sadece Denizli insanının değil, yakın çevresinde yer alan tüm bölge insanının sağlık sorunlarının çözümünde lider bir kurum olduğunu söyledi. Diyaliz Merkezi'nin 2003 yılına kadar 8 cihazla çalıştığını belirten Canural, ilavelerle bugün bu sayının 22'ye ulaştığını kaydetti.

Milletvekili Mithat Ekici ve İl Sağlık Müdürü Erdoğan Taş da yaptıkları konuşmalarda, Türkiye'de son 5 yılda sağlık alanında yaşanan değişim ve dönüşüme dikkat çekerek, Denizli'de her türlü hastalığın tedavi edilebilir hale geldiğini ve artık hastaların başka illere sevkinin ortadan kalktığını belirttiler.

Vali Erkmen ise, Denizli Devlet Hastanesi'nde yapılan işlerin ve yaşanan gelişmelerin kendisini gururlandırdığını ifade ederek, "Bu güzel çalışmayı, bu güzelliği ortaya çıkardıktan sonra önemli olan bunu sürdürebilmek. Bunun için hepimize sorumluluklar düşmektedir. Sağlıktaki dönüşüm projesi tüm ülkemizde başarıyla uygulanmaktadır. Sağlık alanında gelinen nokta asla küçümsenemez. Ortak sorumluluk anlayışı içinde sağlık konusunda herkes üzerine düşeni yapacaktır. Önemli olan insanlarımızın hastalanmasını önleyecek koruyucu sağlık hizmetlerini tam ve eksiksiz olarak verebilmek ve insanlarımızın hasta olmasını engellemektir. Ancak yine de bir hastalık olayı ortaya çıkmışsa insanlarımızın en iyi sağlık hizmetini almaları haklarıdır. Ben bu diyaliz merkezinin oluşturulmasında emeği geçen herkese teşekkür ediyor ve kutluyorum" dedi.

Konuşmaların ardından Diyaliz Merkezi'nin açılışı yapıldı. Vali Erkmen, açılış kurdelesini yaklaşık 10 yıldır böbrek hastası olan ve diyaliz tedavisi gören bayan hastaya kestirdi. Daha sonra diyaliz merkezinde incelemelerde bulunan Vali Erkmen, hastalarla sohbet ederek, geçmiş olsun dileğinde bulundu.

(AV-CC-CC-Y)