Dekandan 'Bordo-Mavi Amfi' Açıklaması - Haberler
Haberi Paylaş

Dekandan 'Bordo-Mavi Amfi' Açıklaması

İhlas Haber Ajansı - Haberler | Yerel
Dekandan 'Bordo-Mavi Amfi' Açıklaması

Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Tıp Fakültesi Dekanı Prof.Dr.Ali Haydar Şahinoğlu, amfilerin renklerinin turuncu, bordo, yeşil ve mavi olduğunu, 100 metre aralığındaki birisi bordo, diğeri mavi olan iki ayrı amfinin fotoğrafının yan yana...

Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ali Haydar Şahinoğlu, amfilerin renklerinin turuncu, bordo, yeşil ve mavi olduğunu, 100 metre aralığındaki birisi bordo, diğeri mavi olan iki ayrı amfinin fotoğrafının yan yana getirilip sosyal medyada yayımlandığını belirterek, "Ortada hiçbir şekilde kasıt yok. Hak edilmeyen çok sayıda tepkiler aldık" dedi.

Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi'ne ait olan 4 amfiye, geçen yıl yapılan tadilatın ardından turuncu, bordo, yeşil ve mavi isimleri verildi. Bordo ile mavi isimli olan 2 amfinin yazısı yan yana getirilerek sosyal medyada paylaşıldı. Samsunspor taraftarları konuya tepki gösterdi.

Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ali Haydar Şahinoğlu, Samsunspor taraftarlarının tepkisi üzerine konuyla ilgili açıklama yaptı. Dekan Şahinoğlu açıklamasında, "OMÜ Kütüphanesi'nin arka tarafında 4 tane amfimiz var. Bu bina yapıldığından beri kullanılan 150'şer kişilik amfileri geçen sene yeniledik. Yenileme sürecini fakülte sekreterimiz Mehmet Özçelik takip etti. Amfilerin oturma yerlerinin 4 ayrı renk olmasına karar verildi. Fakülte sekreterimiz firmalarla konuştu. 4 tane renk beğenmişler. Bunlar; bordo, turuncu, yeşil ve mavi olarak belirlendi. Amfiler onarıldı ve öğrencilerin hizmetine geçen sene açıldı" dedi.

Eski Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Şaban Sarıkaya'nın 100 metre aralığı olan birisi bordo, diğeri mavi olan iki ayrı amfinin fotoğrafını çekip, yan yana getirip sosyal paylaşım sitesi Facebook'ta yayınladığını ileri süren Prof. Dr. Ali Haydar Şahinoğlu, "Tabii bunları gören taraftarlar ayaklandı. Sonuç itibariyle bizleri üzdü. Ortada hiçbir şekilde kasıt yok. Hak edilmeyen çok sayıda tepkiler aldık. Bizim öğretim üyemizden kaynaklanan bir şeydir. Bundan dolayı Samsunspor camiasından onun adına özür diledim. Ben hem Samsunsporlu hem de Trabzonsporluyum. Toplumun huzurunda yara aldık. Tabi varsa bunun hukuksal dayanağı sonuçlarına da katlanır" diye konuştu. - SAMSUN

Dekandan 'Bordo-Mavi Amfi' Açıklaması

Dekandan 'Bordo-Mavi Amfi' Açıklaması

Dekandan 'Bordo-Mavi Amfi' Açıklaması

Dekandan 'Bordo-Mavi Amfi' Açıklaması

Dekandan 'Bordo-Mavi Amfi' Açıklaması

Dekandan 'Bordo-Mavi Amfi' Açıklaması

İhlas Haber Ajansı - Son Dakika Haberleri

Haberi Kaydet
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title