Dayakçı Müdür Öğretmen Olarak Atandı

Dayakçı Müdür Öğretmen Olarak Atandı

Mersin'in Silifke İlçesi'ndeki Cumhuriyet İlköğretim Okulu'nda Verdiği "Mıntıka Temizliği" Görevini Yerine Getirmedikleri İçin 12 Kız Öğrenciyi Pergelle Sıra Dayağından Geçiren Okul Müdürü Yusuf Kılıç, Erdemli Kocahasanlı İlköğretim Okulu'na Fen ve Teknoloji Öğretmeni Olarak Atandı.

Dayakçı Müdür Öğretmen Olarak Atandı

Mersin’in Silifke İlçesi’ndeki Cumhuriyet İlköğretim Okulu’nda verdiği "mıntıka temizliği" görevini yerine getirmedikleri için 12 kız öğrenciyi pergelle sıra dayağından geçiren Okul Müdürü Yusuf Kılıç, Erdemli Kocahasanlı İlköğretim Okulu’na Fen ve Teknoloji öğretmeni olarak atandı.

Hastanelik ettiği öğrenciler, müdürün okuldan ayrılmasına sevindiklerini söyledi. Veliler ise "Çocuklarımız hálá kendine gelemedi. Onları bu hale getiren bir kişi nasıl eğitimci olarak atanır anlamıyoruz" diyerek tepki gösterdi. Boş kalan müdürlük görevine ise okulun kadrolu müdür yardımcısı Ahmet Gök’ün vekalet ettiği belirtildi. 13 Mayıs’ta meydana gelen olayın ardından yaşları 12 ile 13 arasında değişen 12 kız öğrenci, pergelin sivri metal ucunun ellerini kanatması üzerine hastaneye gitmişti. Öğrencilerin aileleriyle birlikte Silifke Emniyet Müdürlüğü’ne şikáyette bulunması üzerine, Müdür Yusuf Kılıç görevden uzaklaştırılmıştı.