Darbeci Askerlerin Gözaltına Aldığı Hozat Eski Kaymakamı, Fetö Soruşturmasında Tutuklandı

Darbeci Askerlerin Gözaltına Aldığı Hozat Eski Kaymakamı, Fetö Soruşturmasında Tutuklandı

DARBE girişiminin olduğu 15 Temmuz 2016 tarihinde Tunceli'nin Hozat İlçe Kaymakamı olarak görev yapan ve darbeci askerler tarafından 51'inci Motorlu Piyade Tugayı'nda 3 saat gözaltında tutulan Bekir Demir, 'ByLock' kullandığı ve FETÖ/PDY terör örgütü üyesi olduğu iddiasıyla tutuklandı.

Darbeci Askerlerin Gözaltına Aldığı Hozat Eski Kaymakamı, Fetö Soruşturmasında Tutuklandı
10.06.2017 15:46 | Son Güncelleme: 10.06.2017 15:46

DARBE girişiminin olduğu 15 Temmuz 2016 tarihinde Tunceli'nin Hozat İlçe Kaymakamı olarak görev yapan ve darbeci askerler tarafından 51'inci Motorlu Piyade Tugayı'nda 3 saat gözaltında tutulan Bekir Demir, 'ByLock' kullandığı ve FETÖ/PDY terör örgütü üyesi olduğu iddiasıyla tutuklandı.

Darbe girişimi sırasında Hozat Kaymakamı olarak görev yapan Bekir Demir, CHP'li Belediye Başkanı Celaleddin Polat, Emniyet Amiri Osman Demir ve Komiser Serdar Gençoğlu ile birlikte 51'inci Motorlu Piyade Tugay Komutanlığı'na çağrılarak, 3 saat gözaltında tutuldu. Darbe girişiminin bastırılması ardından Kaymakam Demir ve beraberindekiler serbest bırakılırken, Tugay Komutanlığı Kurmay Başkanı Albay Suat Erdoğmuş ve Tabur Komutanı Yarbay Cömert Boncuk, darbe girişimine katıldıkları gerekçesiyle tutuklandı.

Tunceli Cumhuriyet Başsavcılığı'nca yürütülen soruşturma sonunda, Kaymakam Demir ve beraberindekileri alıkoyduğu iddia edilen Kurmay Başkanı Albay Suat Erdoğmuş ve Tabur Komutanı Yarbay Cömert Boncuk hakkında, 'Anayasal düzeni ortadan kaldırmaya teşebbüs' ve 'Kişiyi hürriyetinden yoksun bırakma' suçlarından ağırlaştırılmış ömür boyu ve 21'er yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı. Bununla ilgili hazırlanan ve Tunceli 1'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nce kabul edilen iddianamede, 15 Temmuz gecesi Tugay Komutanlığı'nda alıkonulan Kaymakam Bekir Demir, Belediye Başkanı Celaleddin Polat, Emniyet Amiri Osman Demir ve Komiser Serdar Gençoğlu da müşteki olarak yer aldı.

BYLOCK KULLANICISI ÇIKTI

Darbe girişimi davasında müşteki olan Kaymakam Bekir Demir, 25 Kasım günü FETÖ/PDY terör örgütü ile irtibatlı olduğu gerekçesiyle İçişleri Bakanlığı tarafından görevden alınarak, meslekten ihraç edildi. Tunceli Cumhuriyet Başsavcılığı'nca hakkında soruşturma başlatılan Demir'in yakalanması için Sulh Ceza Hakimliği'nden yakalama kararı alındı. Yakalama kararının çıkarılmasının ardından eski Kaymakam Demir, önceki gün Tunceli'de gözaltına alındı. Savcılıktaki işlemlerinin ardından dün gece tutuklama istemiyle Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği'ne sevk edilen Demir, 'ByLock' kullanıcısı olduğu ve FETÖ/PDY terör örgütü ile ilişkisi bulunduğu gerekçesiyle tutuklandı. Kaymakam Bekir Demir ile birlikte Tugay Komutanlığı'nda alıkonulan İlçe Emniyet amiri Osman Demir ve Komiser Serdar Gençoğlu'nun da 'ByLock' kullanıcısı oldukları için meslekten ihraç edildikleri ve daha sonra tutuklandıkları ifade edildi. - Tunceli

Kaynak: DHA

Şu an buradasınız: Darbeci Askerlerin Gözaltına Aldığı Hozat Eski Kaymakamı, Fetö Soruşturmasında Tutuklandı - Haber
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 13.8.2020 23:59:05. #1.14#
title