Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın uçağı Washington'a indi
Haberler » Güncel » Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın uçağı Washington'a indi - Haber

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın uçağı Washington'a indi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ABD Başkanı Donald Trump'ın daveti üzerine özel uçak "TC-TRK" ile ABD'nin başkenti Washington'a geldi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın uçağı Washington'a indi

Cumhurbaşkanı , ABD Başkanı Donald Trump'ın daveti üzerine çalışma ziyareti gerçekleştirmek için özel uçak "TC-TRK" ile ABD'nin başkenti 'a geldi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı, Andrews Hava Üssü'nde 'nin Washington Büyükelçisi Serdar Kılıç, Türkiye'nin Birleşmiş Milletler Daimi Temsilcisi Feridun Sinirlioğlu, Protokol Genel Müdürü Cam Henderson ve diğer yetkililer karşıladı.

Erdoğan ile eşi Emine Erdoğan, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, İletişim Başkanı Fahrettin Altun ve Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın da Washington'a geldi.

İKİ LİDERİN GÖRÜŞME SAATİ BELLİ OLDU

Öte yandan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile ABD Başkanı Donald Trump arasındaki kritik zirvenin saati belli oldu. İki isim, saat 20.00'de Beyaz Saray'da görüşecek. Görüşmede, Suriye konusu başta olmak üzere ABD'nin YPG/PKK ile ilişkisinin öncelikli olarak ele alınması bekleniyor.

Kaynak: AA

Haber Videosu

: Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın uçağı Washington'a indi

Manşet

Haberler