Cumhur İttifakı tarafından hazırlanan Seçim Yasası teklifi raftan iniyor - Haberler
Haberi Paylaş

Cumhur İttifakı tarafından hazırlanan Seçim Yasası teklifi raftan iniyor

İhlas Haber Ajansı - Haberler | Politika

AK Parti ve MHP tarafından hazırlanan ve seçim barajı, daraltılmış bölge, transfer yasağı gibi değişiklikleri öngören Seçim Yasası teklifi raftan iniyor. Söz konusu teklifte yapılacak değişikliklerin uygulanabilmesi için seçime en az bir yıl kalması gerektiğini hatırlatan AK Parti kaynakları, teklifin şubat sonrasında meclis gündemine getirileceğini açıkladı.

Ak Parti ile MHP'nin yaklaşık 19 aydır üzerinde çalıştığı Seçim Yasası teklifi son viraja giriliyor. Kaynaklardan edinilen bilgiye göre; teklif, şubat ayından sonra Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Genel Kurulu'na gelmesi bekleniyor.

HAZIRLIKLAR TAMAM

Edinilen bilgiye göre, seçim yasasında kısmi değişiklikler öneren taslağın hazırlıkları tamamlandı. AK Parti kaynakları erken seçim algısı oluşmaması için teklifin şubat ayından sonra gündeme getirileceğini söyledi.

DEĞİŞİKLİKLERİN UYGULANABİLMESİ İÇİN TEK ŞART VAR

Yapılacak değişikliklerin uygulanabilmesi için seçime en az bir yıl kalması gerektiğini hatırlatan kaynaklar, muhalefetin seçim güvenliği için parmak boyası önerisine "Seçim güvenliğine herhangi bir katkısı olmayacak" yanıtını verdi.

Ama muhalefetin seçim güvenliğini artıracak her önerisinin de değerlendirileceğinin altını çizdi.

İhlas Haber Ajansı - Son Dakika Haberleri

Milliyetçi Hareket Partisi, AK Parti, Politika, Güncel, Haber

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
Yorumlar (2)
Doğrucu Davud:Ana muhalefetin her önerisi değerlendirilecektir diyor ama ana muhalefetin parmak boyası önerisine faydası yok diye reddediyor. Bu ne demek? Parmak boyasının zararı mı var da reddediyorsunuz? İlave tedbirler alın almayın diyen yok ama parmak boyasını da uygulayın ne zararı var? Yoksa parmak boyası başka amaçlarınızı mı engelliyor? Cevap Yaz 0 1 Yayından Kaldır
Barbaros:Millet yüz çevirdikçe ak parti yabancılara vatandaşlığı ucuzlattı tek beklentisi göçmenler heralde. Cevap Yaz 0 1 Yayından Kaldır
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title