Çukur Dizisinin İdris Koçovalı'sı Kürt İdris'i Canlandırıyormuş
Haberler » Magazin » Çukur Dizisinin İdris Koçovalı'sı Kürt İdris'i Canlandırıyormuş - Magazin

Çukur Dizisinin İdris Koçovalı'sı Kürt İdris'i Canlandırıyormuş

Show TV'de yayınlanan Çukur dizisinde fırtınalar estiren İdris Koçovalı karakteri için, ünlü kabadayı Kürt İdris'in hayatından esinlenildiği ortaya çıktı.

Çukur dizisinin karizmatik babası İdris Koçovalı karakterinin ünlü kabadayı Kürt İdris'in hayatından esinlenildiğini oğlu doğruladı.

ALİ ÖZBİR, SENARİSTLE İLETİŞİME GEÇECEK

Bir youtube kanalında Çukur isimli dizinin karizmatik babası İdris Koçovalı karakterinin ünlü kabadayı Kürt İdris'in hayatından esinlenildiği iddia edildi. Ünlü kabadayının oğlu Ali Özbir, söylenenlerin kimsenin bilmediğini ve gerçek bilgiler olduğunu doğruladı ve en yakın zamanda Çukur dizisinin senaristiyle bu bilgileri nereden aldıklarını öğrenmek için iletişime geçeceğini açıkladı.

İKİSİ DE UYUŞTURUCUYA "HAYIR" DİYOR

1937'de doğduğu Kars'tan 'a gelip iş hayatına Aksaray'da komi olarak başlayan İdris Özbir, 6 yaşında annesini kaybetmiş ve dedesi tarafından büyütülmüştü. Çukur dizisinin daha ilk bölümünde yaşına ve tüm gücüne rağmen pazarcılık yapan Koçovalı ile benzerlikler burada başlıyor. Karakter Koçovalı mahallesinde uyuşturucuya 'hayır' diyor. Anlatılanlara göre, İdris Özbir de uyuşturucu ve kötü alışkanlıklara hayatı boyunca karşı durduğu belirtiliyor.

KOÇOVALI İDRSİ VE KÜRT İDRİS ARASINDAKİ BENZERLİK

Dizinin ilk bölümünde 'un Koçovalı'ya özel konser veriyor. Kürt İdris'in de gerçek hayatta Bülent Ersoy ile böyle bir ortamı olduğu kaydediliyor. Ünlü kabadayı, sanat dünyasından da İbrahim Tatlıses, Yılmaz Güney ile doslukları ile de biliniyor. Ünlü sunucu Esra Erol'un kayınbabası olan İdris Özbir, 2002 yılında akciğer kanserinden vefat etmişti. Ayrıca, İdris Özbir'in hayat hikayesinin de yakın zamanda film yapılacağı bekleniyor.

Kaynak: İHA

Haber Videosu

: Çukur Dizisinin İdris Koçovalı'sı Kürt İdris'i Canlandırıyormuş

Manşet

Haberler