Tartışma yaratan imam hatip sözleri sonrası Cübbeli Ahmet'ten yeni hamle! Profesörün destek tweet'ini alıntıladı - Haberler
Haberi Paylaş

Tartışma yaratan imam hatip sözleri sonrası Cübbeli Ahmet'ten yeni hamle! Profesörün destek tweet'ini alıntıladı

Haberler.com / Gözde Nur Bayar - Haberler | Güncel

"Çocuklarınızı imam hatipe ve ilahiyata göndermeyin" sözleri ile tepkileri üzerine çeken Cübbeli Ahmet'ten yeni bir hamle geldi. Cübbeli Ahmet, Prof. Dr. Ahmet Şimşirgil'in kendisine destek amaçlı paylaştığı bir tweet'i RT etti.

CNN Türk'te Ahmet Hakan'ın sunduğu Tarafsız Bölge programına katılan Cübbeli Ahmet'ın imam hatip liselerine yönelik açıklamaları gündem oldu.

"İMAM HATİPE GÖNDERMEYİN"

Cübbeli Ahmet, "Çocukları imam hatip, ilahiyata göndereceğinize düz ortaokul ve liselere gönderin. Düz okullara gönderin daha az hasarla çıkar. Ben bunu gördüm denedim. Müfredattaki şeye yorum katıyorlar. Hangi cemaate bağlıysa veyahut mezhepsizlik, reformist, mealcilik akımı her neyse orayı empoze etmeye çalışıyorlar." ifadelerini kullandı.

ŞİMŞİRGİL'İN PAYLAŞIMINI ALINTILAYARAK YANIT VERDİ

Bu açıklamalarının ardından bir kesimin tepkisini çeken Cübbeli Ahmet'ten yeni bir hamle geldi. Cübbeli'nin tepkilere ilk yanıtı Twitter hesabından Prof. Dr. Ahmet Şimşirgil'in tweet'ini RT etmesi oldu. Şimşirgil'in paylaşımında şu ifadeler yer aldı: "Haşa Kur'an-ı Kerim Allah kelamı değil; Kur'an'daki kıssalar Peygamber sözüdür; Kur'an-ı Kerim tarihseldir diyen şarlatanları görmüyorlardı... Cübbeli Ahmet Hoca'nın hedefi, imam hatipler değil orada verilen eğitim anlayın artık!"

Cübbeli Ahmet imam hatip sözlerine yönelik tepkilere, alıntıladığı bir tweet'le yanıt verdi

Tartışma yaratan imam hatip sözleri sonrası Cübbeli Ahmet'ten yeni hamle! Profesörün destek tweet'ini alıntıladı
Haberler.com - Son Dakika Haberleri
Gündem Editörü Haberler.com - Son Dakika Haberleri
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
Haberi Kaydet
Yorumlar (25)
Hamdi YEL:Cübbeliyi hiç sevmem. Ama İmam hatip okullarında eğitim çok zayıf. Kur'an okumayı bile öğretemiyor-lar 4 yıl imam hatip lisesine giden bir insan doğru düzgün kur'an okuyamaz mı? Yazık . Ne fen matematik eğitimi var, ne din eğitimi var. Çocuk kur'an okuyamadan ezber veriyorlar. İngilizce de olduğu gibi, Arapça on tane kelime öğretmeden dayıyorlar grameri. İlk önce çat pat Arapça konuşmayı öğretse. Müfettişler İmam Hatip lisesi 4. sınıf öğrencilerine Kur'an okutsunlar görelim ne durumdayız.
FENERBAHÇE CUMHURİYETİ :Gidenlerinde zaten %5 i Üniversite kazanıyor.İlk kez hak verdim buna
Zafer Ören:hocanın doğru söyleyip söylemediğini yetişen nesle bakarak anlamak zaten zor değil
500
title