Trump'ın Tehdit İçeren Paylaşımına Bir Tepki de CHP'li Öztrak'tan Geldi: Bu Tehditler Bize Sökmez

Trump'ın Tehdit İçeren Paylaşımına Bir Tepki de CHP'li Öztrak'tan Geldi: Bu Tehditler Bize Sökmez

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, ABD Başkanı Trump'ın Türkiye'ye karşı tehdit içeren paylaşımı ile ilgili "Türkiye'yi tarihinde kimse böyle tehdit edememiştir bu tehditler bize sökmez" dedi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, ABD Başkanı Donald Trump'ın Türkiye'ye karşı tehdit içeren paylaşımı ile ilgili "Trump dün akşam sosyal medyadan 'Türkiye, Kürtleri vurursa onları mahvederim' demiş. Türkiye'yi tarihinde kimse böyle tehdit edememiştir bu tehditler bize sökmez" dedi.

CHP'Lİ ÖZTRAK: BU TEHDİTLER BİZE SÖKMEZ

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, MYK gündemine ilişkin basın açıklamasında konuştu. Öztrak, "Trump dün akşam sosyal medyadan 'Türkiye, Kürtleri vurursa onları mahvederim' demiş. Türkiye'yi tarihinde kimse böyle tehdit edememiştir bu tehditler bize sökmez" dedi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak

ÇAVUŞOĞLU'NDAN SERT TEPKİ: HİÇBİR TEHDİDE PABUÇ BIRAKMAYIZ

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu da Lüksemburg Dışişleri ve Avrupa Bakanı Jean Asselborn ile Dışişleri Bakanlığı Resmi Konutu'nda düzenlediği ortak basın toplantısında Trump'a tepki gösterdi. Bakan Çavuşoğlu, ABD Başkanı Trump'ın tehdit içeren Türkiye paylaşımına ilişkin, "Stratejik ortaklar sosyal medyadan konuşmaz. Hiçbir tehdide pabuç bırakmayız" ifadelerini kullandı.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu

POMPEO: TRUMP'IN SÖZLERİ SURİYE'DEN ÇEKİLME KARARIMIZI DEĞİŞTİRMEZ

Öte yandan ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo da Orta Doğu ziyareti kapsamında bulunduğu Suudi Arabistan'da açıklamalarda bulundu. Trump'ın Türkiye'yi tehdit ettiği tweet'lerin ardından konuşan Pompeo, "Trump'ın sözleri Suriye'den çekilme kararımızı değiştirmez." dedi.

ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo

TRUMP NE DEMİŞTİ

ABD Başkanı Donald Trump Türkiye'ye karşı küstah bir tehdit içeren paylaşımda bulundu. Trump, Türkiye'nin Suriye'de Kürtleri vurması durumunda, Türkiye'yi ekonomik yıkıma uğratacaklarını söyledi.

ABD Başkanı Donald Trump

"KÜRTLERİ VURURSA, TÜRKİYE'Yİ EKONOMİK YIKIMA UĞRATIRIZ"

Trump, "Türkiye'nin Suriye'de Kürtleri vurması durumunda, Türkiye'yi ekonomik yıkıma uğratacaklarını ve bölgede 20 millik (32 kilometre) bir güvenli bölge oluşturacaklarını söyledi. Trump, aynı zamanda Kürtler'in de Türkiye'yi provoke etmesini istemediklerini söyledi.

Kaynak: DHA