CHP'den Şahin Hakkında "Gensoru"

CHP'den Şahin Hakkında "Gensoru"

CHP Genel Başkan Yardımcısı Öymen, Adaletin İşleyişi Konusunda Ciddi Kaygılar Olduğunu Kaydederek, Adalet Bakanı Mehmet Ali Şahin Hakkında TBMM'ye Gensoru Önergesi Verme Kararı Aldıklarını Bildirdi.

CHP'den Şahin Hakkında
29.04.2009 20:52 | Son Güncelleme: 29.04.2009 20:52

CHP Genel Başkan Yardımcısı Onur Öymen, adaletin işleyişi konusunda ciddi kaygılar olduğunu kaydederek, Adalet Bakanı Mehmet Ali Şahin hakkında TBMM'ye gensoru önergesi verme kararı aldıklarını bildirdi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Onur Öymen, Genel Başkan Deniz Baykal başkanlığında gerçekleşen Merkez Yönetim Kurulu (MYK) toplantısının ardından, parti genel merkezinde basın toplantısı düzenledi. Toplantıda, Adalet Bakanı Mehmet Ali Şahin'in başta Deniz Feneri davası olmak üzere çeşitli konulardaki tutumunun ele alındığını ifade eden Öymen,''Halka gerçek dışı bilgi verdiği ve Deniz Feneri davasının başından bu yana izlediği tavırların hukukun işlemesi açısından kaygı verici olduğu tespit edildi'' dedi.

Öymen, Bakan Şahin'in yasa dışı dinlemelerle ilgili açıklamaları ile YARSAV Başkanı Ömer Faruk Eminağaoğlu'na karşı tutumunun da toplantıda değerlendirildiğini bildirdi. Öymen, ''Bütün bu nedenlerle Adalet Bakanı aleyhine bir gensoru önergesi verilmesi kararlaştırıldı. Bu gensoru önergesini en kısa zamanda CHP Meclis Grubu TBMM'ye sunacaktır'' dedi. Öymen, Adaletin işleyişi konusunda ciddi kaygılar olduğunu söyledi.

Toplantıda Türkiye-Ermenistan ilişkilerinin de ele alındığını ifade eden Öymen, Türkiye'nin Ermenistan'la ortak bir yol haritası oluşturma çabalarının hiç kimseyi tatmin etmediğini, Amerika'dan beklenen yaklaşımın elde edilemediğini fakat Azerbaycan ile ilişkilerin ise olumsuz etkilendiğini gördüklerini bildirdi. Toplantıda Kıbrıs konusunun da değerlendirildiğini ifade eden Öymen, hükümetin bu konuda izlediği politikanın kaygı verici olduğunu kaydetti. Öymen, Kıbrıs'ın Türkiye'nin gündeminde her zaman ön sıralarda yer aldığını kaydetti.

Öymen, bir eski bakanlardan Hikmet Sami Türk'e yönelik suikast girişiminin son derece üzüntü verici olduğunu sözlerine ekledi. Öymen, hükümetin bu tip konularda daha dikkatli olması gerektiğini de vurguladı.(ANKA)

(HM/EÖ)

Kaynak: ANKA

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title