Çayda Kaybolan Kişi 4 Gündür Aranıyor - Haberler
Haberi Paylaş

Çayda Kaybolan Kişi 4 Gündür Aranıyor

Çayda Kaybolan Kişi 4 Gündür Aranıyor

Görüntü Dökümü : Arama çalışmaları detay Kumluova Muhtarı Hilmi Deniz'in açıklaması Çayda kaybolan kişi 4 gündür aranıyor Eşen Çayı'nda balık tutmak için serdikleri ağı toplarken kaybolan kişi, AFAD ekipleri tarafından aranıyor Antalya'nın Kaş ilçesinde balık tutmak için girdiği çayda kaybolan kişiden 4 gündür haber alınamıyor.

Görüntü Dökümü :

Arama çalışmaları detay

Kumluova Muhtarı Hilmi Deniz'in açıklaması Çayda kaybolan kişi 4 gündür aranıyor

Eşen Çayı'nda balık tutmak için serdikleri ağı toplarken kaybolan kişi, AFAD ekipleri tarafından aranıyor

Antalya'nın Kaş ilçesinde balık tutmak için girdiği çayda kaybolan kişiden 4 gündür haber alınamıyor.

Ova Mahallesi'nde yaşayan Emrah Köksal (22), 4 gün önce ağabeyi ile Muğla ile Antalya'nın sınırını çizen Eşen Çayı'na balık tutmaya gitti. Kanal ağzı mevkisinde serdikleri ağı toplamak için çayın karşısına geçen Köksal, dönüşte suda kayboldu.

Suyun bulanık olması nedeniyle gözden kaybolan Köksal, ağabeyi ve arkadaşlarının aramasına rağmen bulunamadı. Durumun güvenlik güçlerine bildirilmesi üzerine bölgeye gönderilen iki dalgıç, gün boyu yaptıkları arama çalışmasından netice alamadı. Sahil Güvenlik ekiplerinin bölgede havadan ve karadan yaptığı aramalardan da sonuç alınamadı.

Arama çalışmasının dördüncü gününde Muğla İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) ekipleri de bölgeye sevk edildi. Ekipler, Eşen Çayı'nın iki yakasında da kayıp Emrah Köksal'ı aradı. Çayın denize karıştığı noktalarda da çalışma yürüten ekipler, havanın kararmasıyla çalışmayı sonlandırdı.

Kumluova Muhtarı Hilmi Deniz, gazetecilere yaptığı açıklamada, bölgede yaşayan vatandaşların kış aylarında Eşen Çayı'na yılan balığı avlamaya gittiğini hatırlattı.

Köksal'ın kardeşiyle balık tutmak için serilen ağı toplarken kaybolduğunu belirten Deniz, "Ağ attıkları yer çok derin değil ancak bazı noktalarda iş makineleri çalışma yaptığı için derin çukurlar oluşmuş. Emrah'ın kaybolduğu yerde de derin bir çukur varmış. Yüzmeyi bilmediği için de sudan çıkamamış" dedi.

Yetkililerin cesedin bulunması için yeterli çabayı göstermediğini iddia eden Deniz, alt kısmı balçık ve ağaç kökleri ile dolu olan çayın daha yoğun çalışmayla aranması gerektiğini vurguladı.

- "Askerden bir ay önce geldi"

Çayda kaybolan Köksal'ın diğer kardeşi Salih Köksal ise durumu haber alır almaz gelip kardeşini aradığını ancak bulamadığını belirtti.

Kardeşinin bir ay önce askerden geldiğini ifade eden Köksal, 4 gündür gece gündüz kardeşini aradığını kaydetti.

AA - Son Dakika Haberleri

Salih Köksal, Kumluova, Antalya, Eşen, Politika, Güncel, Haber

title