Burhan Doğançay Haberleri

Burhan Doğançay haber, Burhan Doğançay son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Burhan Doğançay - 15.01.2021
"Dünya Duvarları"nı anlatan ressam: Burhan Doğançay
Dünyaca ünlü ressam ve fotoğrafçı Burhan Doğançay, vefatının 8. yılında anılıyor.
Burhan Doğançay - 07.10.2020
Son dakika haberi | Eşsiz Osmanlı eserleri müzayedeye çıktı
Müzayedenin öne çıkan eserleri arasında, Salvador Dali, Andre Derain, Joseph Warnia-Zarzecki, İktisat Bankası Eski Koleksiyonu'ndan Albin Stanislavovych Gavdinsky, Alexis Auguste Delahogue, Louis-Auguste Girardot, Alexandr Jacques Chantron gibi dünya çapında imzalar ile Namık İsmail, Nazmi Ziya, Bahriyeli İsmail Hakkı, Ali Rıza Beyazıt, Arsen Chabanian, Burhan Doğançay, Jale Yılmabaşar gibi önemli Türk sanatçıların yapıtları bulunuyor.
Burhan Doğançay - 11.09.2020
Tarihte bugün ne oldu? 11 Eylül tarihinde ne oldu, kim doğdu, kim öldü, hangi önemli olaylar oldu? İşte, 11 Eylül'de yaşananlar!
Doğumlar 1743 - Nikolaj Abraham Abildgaard, Danimarkalı ressam (ö. 1809) 1862 - O. Henry, Amerikalı öykü yazarı (ö. 1910) 1877 - Feliks Dzerjinski, SSCB'li Bolşevik önder ve ilk istihbarat servisi Çeka'nın kurucusu (ö. 1926) 1885 - D. H. Lawrence, İngiliz yazar (ö. 1930) 1889 - Helmuth Theodor Bossert, Alman asıllı Türk dilbilimci ve arkeolog (ö. 1961) 1893 - Platon Alekseeviç Oyunskiy, Saha Türkü edebiyatçı, filolog ve siyasetçi (ö. 1939) 1899 - Philipp Bouhler, Alman Nazi lideri (ö. 1945) 1903 - Theodor W. Adorno, Alman filozof, sosyolog, müzikolog ve kompozitör (ö. 1969) 1917 - Ferdinand Marcos, Filipinler Devlet Başkanı (ö. 1989) 1926 - Yevgeny Belyaev, Rusya Kızıl Ordu Korosu solisti ve tenor (ö. 1994) 1928 - Adam West, Amerikalı oyuncu (ö. 2017) 1929 - Burhan Doğançay, Türk ressam ve fotoğrafçı (ö.
Burhan Doğançay - 31.08.2020
Son dakika haberi: "Şimdinin Peşinde" sergisi sanal turda
Küratörlüğünü İstanbul Modern'in küratöryel ekibinden Öykü Özsoy, Deniz Pehlivaner ve Ümit Mesci'nin üstlendiği sergide çalışmaları yer alan sanatçılar ise şöyle: Murat Akagündüz, Rasim Aksan, Alaettin Aksoy, Deniz Aktaş, Peter Anders, Mehtap Baydu, Ramazan Bayrakoğlu, Sabri Berkel, Taner Ceylan, Adnan Çoker, Burhan Doğançay, İpek Duben, Olafur Eliasson, İnci Eviner, Mehmet Güleryüz, Balkan Naci İslimyeli, Hüsamettin Koçan, Azade Köker, Maro Michalakakos, Sarah Morris, Hans Op de Beeck, Angel Otero, Kemal Önsoy, İrfan Önürmen, Necla Rüzgar, Sarkis, Güneş Terkol, Canan Tolon, TUNCA, Ömer Uluç, Zhan Wang, Nil Yalter, Jéröme Zonder.
Burhan Doğançay - 30.05.2020
Artam Antik AŞ, sağlık çalışanları yararına müzayede düzenledi
Müzayedede satışa sunulan eserler arasında Adnan Çoker, Ali Atmaca, Balkan Naci İslimyeli, Bedri Rahmi Eyüboğlu, Burhan Doğançay, Canan Tolon, Cihat Burak, Eren Eyüboğlu, Ertuğrul Ateş, Gülçin Anıl, Kezban Arca Batıbeki, Mehmet Gün, Memduh Kuzay, Mustafa Ayaz ve Nedim Günsür imzalı çalışmalar da yer aldı.
Burhan Doğançay - 29.03.2020
Online müzayedede Erol Akyavaş'ın "Göreme" adlı eseri 467 bin liraya satıldı
Aralarında Abidin Dino, Burhan Doğançay, Devrim Erbil, Fikret Mualla, Avni Arbaş, Nuri İyem, Mehmet Gün, Erol Akyavaş, Bedri Rahmi Eyüboğlu, Selim Turan, Burhan Uygur, Mübin Orhon, Neşe Erdok, Orhan Peker ve Ergin İnan'ın bulunduğu birçok ressamın toplam 139 adet tablosu müzayedede yer aldı.
Burhan Doğançay - 19.11.2019
Sanatçıların köyünde, Yıldız Kenter için çınar fidanı dikildi
Ara Güler ve Neşet Ertaş gibi birçok sanatçı için fidan dikilmişti Sanat ve kültür dünyasının önemli isimlerini yaşatmak ve gelecek kuşaklara aktarmak amacıyla Sonsuz Şükran Köyü'nde bir vefa projesi olarak kurulan Büyük Ustalar Çınarlığı'na daha önce de ebediyete intikal eden Ara Güler, Semavi İyice, Erol Büyükburç, Neşet Ertaş, Yaşar Kemal, Cengiz Aytmatov, Burhan Doğançay, Yavuz Özkan, Haluk Dursun ve Mehmet Ali Birand gibi Türk dünyasının önemli değerleri için çınar fidanı dikilmişti.
Burhan Doğançay - 13.11.2019
Odunpazarı Modern Müze'yi iki ayda 50 bin kişi ziyaret etti
Haldun Dostoğlu küratörlüğünde Erol Tabanca'nın koleksiyonundan seçilerek bir araya getirilen ilk koleksiyon sergisinde, Nejad Melih Devrim, Jaume Plensa, Fahrelnissa Zeid, Marc Quinn, Canan Tolon, İnci Eviner, Erol Akyavaş, Burhan Doğançay, Julian Opie ve Gülsün Karamustafa'nın da arasında olduğu yerli ve yabancı 65 sanatçının eserleri yer alıyor.
Burhan Doğançay - 25.08.2019
"İplikten Çözülenler: Tekstilde Küresel Anlatılar"
Sergi farklı coğrafyalardan Belkıs Balpınar, Ulla von Brandenburg, Hussein Chalayan, Burhan Doğançay, Noa Eshkol, Andreas Exner, Bedri Rahmi Eyüboğlu, Uli Fischer, Şakir Gökçebağ, Zille Homma Hamid, Heide Hinrichs, Olaf Holzapfel, Gözde İlkin, Christa Jeitner, Elisa van Joolen & Vincent Vulsma, Gülsün Karamustafa, Servet Koçyiğit, Eva Meyer & Eran Schaerf, Karen Michelsen Castañón, İrfan Önürmen, Judith Raum, Sabire Susuz ve Franz Erhard Walther'ın çalışmalarını ağırladı.
Burhan Doğançay - 03.06.2019
Bayramda İstanbul Modern'de sanat zamanı
Sergide Murat Akagündüz, Rasim Aksan, Alaettin Aksoy, Deniz Aktaş, Peter Anders, Mehtap Baydu, Ramazan Bayrakoğlu, Sabri Berkel, Taner Ceylan, Adnan Çoker, Burhan Doğançay, Olafur Eliasson, Tracey Emin, İnci Eviner, Mehmet Güleryüz, Balkan Naci İslimyeli, Hüsamettin Koçan, Azade Köker, Maro Michalakakos, Sarah Morris, Hans Op de Beeck, Angel Otero, Kemal Önsoy, İrfan Önürmen, Necla Rüzgar, Sarkis, Güneş Terkol, Canan Tolon, TUNCA, Ömer Uluç, Zhan Wang, Nil Yalter, Jéröme Zonder'in yapıtları sanatseverlerle buluşuyor.
Burhan Doğançay - 28.05.2019
"15. Doğançay Müzesi Ödülleri" sahiplerini buldu
Ressam Burhan Doğançay'ın başlattığı yarışmanın jürisinde ressam Süleyman Saim Tekcan, küratör ve sanat eleştirmeni Beral Madra, küratör Vasıf Kortun ile küratör Mehmet Lütfi Şen yer aldı.
Burhan Doğançay - 15.11.2018
Ahu-Can Has Sergisi Sanatseverlerle Buluştu
26 SEÇKİN ESER 14 ARALIK'A KADAR ZİYARET EDİLEBİLECEK Çağdaş Türk Resim Sanatı tarihinin iyi ve önemli örneklerinden oluşan ve seçilmiş 26 özel eserin yer aldığı koleksiyon sergisinde; Fahrel Nisa Zeyd, Burhan Doğançay, Erol Akyavaş, Kemal Önsoy, Mübin Orhon, Abdurrahman Öztoprak, Canan Tolon, Ömer Uluç gibi sanatçıların eserlerinden örnekler yer alıyor.
Burhan Doğançay - 07.10.2018
Bilkent Sanat Sokağı Müzayedeyle Açıldı
Sanatseverlerin ve koleksiyonerlerin yoğun ilgi gösterdiği müzayedede, çağdaş resmin öncülerinden Burhan Doğançay, Adnan Turani, Haluk Evitan, Fikret Otyam, Nuri Abaç, Mustafa Ayaz, Yusuf Bilge, Yalçın Gökçebağ, Vladimir Kovalevskiy, Sergey Lipavsky, Spyros Georgas ve Yakup Cem gibi sanatçıların eserleri yer aldı.
Burhan Doğançay - 24.05.2018
14. Doğançay Müzesi Ödülleri" Sahiplerini Buldu
Ressam Burhan Doğançay'ın başlattığı Doğançay Müzesi Resim Yarışması'nın jürisinde ressam Süleyman Saim Tekcan, küratör ve sanat eleştirmeni Beral Madra, küratör Vasıf Kortun ile küratör Mehmet Lütfi Şen yer aldı.
Burhan Doğançay - 23.05.2018
Usta Sanatçıların Eserleri Müzayedeye Çıkacak
Müzayedede Türk çağdaş sanatının ustalarından Ömer Uluç'un, 1988 tarihli "Bukalemun ve Karga" isimli eseri ile Burhan Doğançay'ın ikisi tuval toplam 12 eseri görücüye çıkacak.
Burhan Doğançay - 15.01.2018
Haftanın Tarihine Bakış
2013- Dünyaca ünlü Türk ressam Burhan Doğançay, İstanbul'da tedavi gördüğü hastanede 84 yaşında vefat etti.
Burhan Doğançay - 14.01.2018
Burhan Doğançay'ın Tablosu 850 Bin Liraya Satıldı
Türk çağdaş sanatının usta isimlerinden Burhan Doğançay'ın "Red&Black Composition" adlı eseri, 850 bin liraya satıldı.
Burhan Doğançay - 04.01.2018
Usta İsimlerin Eserleri Müzayedede Satışa Sunulacak
Türk çağdaş sanatının usta isimlerinden Burhan Doğançay'ın "Red & Black Composition" adlı eseriyle, modern sanatın en önemli sanatçılarından Fahrünnisa (Fahrelnissa) Zeid'in "Naughty Boy" ve "Mona" isimli eserleri müzayedede satışa sunulacak.
Burhan Doğançay - 19.09.2017
Türkiye'nin İlk Baskı Müzesi İmoga Koleksiyonu Sergisi Kadıköy'de
Türkiye'nin en önemli sanat profesörlerinden Süleyman Saim Tekcan'ın kurucusu olduğu, Türkiye'nin ilk çağdaş ve özgün baskı atölyesi İMOGA koleksiyonunda yer alan resimlerin sergileneceği sergi 3 Ekim'de açılıyor. Sergide Adnan Çoker, Ali Teoman Germaner, Burhan Doğançay, Ergin İnan, Mustafa Pilevneli, Semih Balcıoğlu, Turhan Selçuk gibi Türkiye'nin önemli 41 sanatçısının eserleri sergilenecek.
Burhan Doğançay - 30.05.2017
13. Doğançay Müzesi Ödülleri" Sahiplerini Buldu
Ressam Burhan Doğançay'ın hayattayken başlatıp vefatına kadar yürüttüğü Doğançay Müzesi İstanbul Orta Okullar Resim Yarışması'na bu yıl öğrenciler, tema sınırlaması olmadan serbest çalışmalarıyla katıldı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Burhan Doğançay Haberleri | Burhan Doğançay Kimdir - Haberler - Burhan Doğançay haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Burhan Doğançay kimdir, hayatı ve biyografisi. Tarihte bugün ne oldu? 16 Ocak tarihinde ne oldu, kim doğdu, kim öldü, hangi öneml
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 15.4.2021 11:06:12. #1.15#

title