Bu Çocuk 11 Yaşında Şirket Kurdu

Bu Çocuk 11 Yaşında Şirket Kurdu
SilikonVadisi.tv - Haberler | Teknoloji

Bazen geleceğin teknoloji devlerinin gelişi önceden belli oluyor.

Bazen geleceğin teknoloji devlerinin gelişi önceden belli oluyor.

Thomas Suarez şirketi "CarrotCorp"u 11 yaşında kurmuş ve mobil cihazlar için oyun yapmaya başlamış. İlk yaptığı oyunlar çok ilgi görmemiş ama şansı "Bustin Jieber" isimli oyunu hazırlayınca dönmüş. Ünlü şarkıcı Justin Bieber'in karikatür bir benzerini, eski Benny Hill TV komedi programı müziği eşliğinde dövdüğü bu oyun sayesinde şu anda bambaşka projelerle uğraşıyor.

Thomas şu anda 15 yaşında, okul dışında devamlı Google Glass kullanıyor ve bu akıllı gözlük için uygulamalar üretiyor. Genç dahinin en büyük projesi ise, en popüler 3D yazıcı makinalarından biri olan MakerBot'dan 10 kat hızlı baskı yapacak yepyeni bir 3D yazıcı cihazı tasarımı.

ABD teknoloji camiası her zaman genç girişimcileri sevmiş ve desteklemiştir. İşte Thomas da bu ilgiden faydalanıyor. Daha şimdiden çeşitli etkinliklerde konuşmacı olan Thomas, Tribeca Film Festivali için ürün ve teknoloji incelemeleri hazırlıyor.

Kendisine dışarı çıkıp koşup oynamak isteyip istemediği sorulunca, ilgi alanının her zaman önce teknoloji olduğunu ve dışarı çıkmaktansa bu konuyla uğraşmayı tercih ettiğini söylüyor Thomas. Programlama ve iş konularında tamamen kendisini eğiterek bu noktaya gelmiş, ve okuduğu okulda teknoloji üzerine daha fazla ders verilmemesinden yakınıyor.

Thomas kendi gibi teknolojiye meraklı genç arkadaşlarını biraraya toplayacak bir uygulama kulübü kurmuş ve artık kendi dünyasını yaratıyor. Geleceğin Steve Jobs'u mu yetişiyor dersiniz?

Kaynak: SilikonVadisi.tv

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title