Boykot nedir? Boykot etmek ne anlama geliyor?

Boykot nedir? Boykot etmek ne anlama geliyor?

26.10.2020 15:22 | Son Güncelleme: 26.10.2020 15:32
Boykot nedir? Boykot etmek ne anlama geliyor?

Boykot teriminin siyaset dünyasında ve halk arasında sıkça kullanılmaya başlamasıyla boykot kavramı hakkında araştırmalar yapılmaya başlandı. Peki, boykot etmek ne anlama gelir? Boykot ne demek?

Siyaset gündeminde sıkça dile getirilen ve halk arasında da konuşulmaya başlanan boykot kelimesi vatandaşların merak konusu oldu. Boykot nedir? Boykot etmek ne anlama gelir?

BOYKOT ETMEK NE ANLAMA GELİR?

Boykot: Fransızca

1. isim Bir işi, bir davranışı yapmama kararı alma.

2. isim Bir kimse, bir topluluk veya bir ülkeyle amaca ulaşmak için her türlü ilişkiyi kesme.

Haber Yorumları (3)
TECESSUS: Türkiyede anlamı basit. Siyasi şov. Mesela bu kaçıncı Fransız Boykotu. Ama ihracat ithalatta krş değişim yok :) Suzu düzme yöntemlerinden biri işte :)
S.YUKSEL: Ben ve aılem cevrem elımızden geldıgı kadar yıllardır dıkkat edıyoruz zaten’turkun Türk’ten başka dostu yoktur’cumhurbaskan’ımızında yıneledıgı gıbı ulkenıze sahip çıkın ????
GURBETCİ: Ben yilardir boykot ediyorum fransiz hollanda alman yunan avusturya abd urunlerini kesinlikle almiyorum bedeva verselerde almam insallah ulkemizdeki herkes Boyle yapar
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title