Bizet'in Dünyaca Ünlü "Carmen" Operası, Akmerkez CinemaPink'te

Bizet'in Dünyaca Ünlü "Carmen" Operası, Akmerkez CinemaPink'te

Bizet'in Dünyaca Ünlü 'Carmen' Operası, Akmerkez CinemaPink'te
Bültenler - Haberler | Güncel

Akmerkez CinemaPink, dünyanın en ünlü ve yetenekli sanatçılarını bir araya getiren Metropolitan Opera'nın seçkin eserlerini sunmaya devam ediyor.

Akmerkez CinemaPink'te 26 Aralık'ta Bizet'nin dünyaca ünlü Carmen operası sahnelenecek.

Görkemli sahnesi ve yıldız sanatçılarıyla bu yıl 10. yılını kutlayan Metropolitan Opera'nın 'The Met: Live In HD' organizasyonu, tüm dünyada olduğu gibi İstanbul'da cumartesi akşamları canlı ve banttan olarak izlenebiliyor.

Fransız yazar Prosper Merimee'nin aynı adlı romanından operaya uyarlanan, librettosunu Henri Meilhac ve Ludoviç Halevy'in yazdığı G. Bizet'nin dünyaca ünlü "Carmen" operası, Cinema Pink'te 26 Aralık Cumartesi akşamı izlenebilecek.

Bu önemli eser, dünyada yeni kullanılmaya başlanan ve Türkiye'de ilk olarak Akmerkez CinemaPink Salonları'nda kullanılan çok gelişmiş Sony Digital Cinema 4K görüntü sistemi ve 36 surround speaker + 2 surround subwoofer ile 3 boyutlu ses deneyimi yaşatan Dolby Atmos ses sistemi eşliğinde Aziz Sarıyer imzalı yenilenen sinema koltuklarının konforlu ortamında izlenebilecek. Etkinliğin biletleri, Akmerkez CinemaPink gişeleri ve Biletix'ten temin edilebilecek.

Kaynak: Bültenler

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title