Bir kürk için 55 tilki öldürüldü mü? Bülent Ersoy açıkladı

Bir kürk için 55 tilki öldürüldü mü? Bülent Ersoy açıkladı

Bir kürk için 55 tilki öldürüldü mü? Bülent Ersoy açıkladı
Snob Magazin - Haberler | Magazin

Sanatçı Bülent Ersoy'un yeni kürkünü 450 bin liraya aldığı öne sürülürken tek bir kürk için 55 tilkinin öldüğü iddia edilmişti. Ersoy, iddialar sonrası Posta'dan Suna Akyıldız'a konuştu. İşte Ersoy'un savunması...


Posta Gazetesi'nden Suna Akyıldız 'a konus¸an Ersoy; ku¨rkc¸u¨su¨nu¨n eski fotogˆrafı yeni gibi servis ettigˆini de açıkladı.

'BU YALANI KİM ÇIKARDI?'

İşte Ersoy'un açıklamaları: "O u¨zerimdeki ku¨rk yıllar o¨nce alındı. Yeni siparis¸ gibi algı olus¸turulmaya c¸alıs¸ılıyor. Her sene kıs¸ aylarında bu tarz haberlerle taciz edilmekten son derece rahatsızım. Tu¨rkiye'de ve du¨nyada nice hayvanseverlerin de ku¨rk giydigˆi ortadadır. 55 tilki yalanını kim çıkardı? I·s¸in o¨zu¨ne inersek 1 tilkisi de bir, 55 tilkisi de. Ben gec¸miş yıllarda verdigˆim so¨z u¨zerine o zamandan beri ku¨rk almadım."

ASGARİ ÜCRETLE GEÇİNENLERE ÜZÜLDÜĞÜNÜ SÖYLEMİŞTİ

Daha önceden müdavimi olduğu bir kürk dükkanında 40 bin TL'lik kürk yaptıran Ersoy, gazetecilerin sorularını yanıtlarken, pandemi döneminde sahne alamayan pek çok sanatçının maddi kayıp yaşadığının hatırlatılması üzerine, asgari ücretle geçinmek zorunda olanlara üzüldüğünü söylemişti.

ÇAĞDAŞ YAŞAMI DESTEKLEME VAKFI İLE POLEMİĞE GİRDİ

Ayrıca "Kürklerimin hepsini Çağdaş Yaşamı Destekleme Vakfı'na vereceğim" açıklamasını yapan Ersoy'a Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği'nden, "Değerlerimiz adına bu bağışın kabul edilmesi söz konusu değildir" yanıtı gelmişti.

Kaynak: Snob Magazin

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title