2005 yılında öldürülen bir kadının dosyasını inceleyen ekipler, 2 cinayeti daha çözdü

2005 yılında öldürülen bir kadının dosyasını inceleyen ekipler, 2 cinayeti daha çözdü

İhlas Haber Ajansı / Enderhan Öz - Haberler | 3. Sayfa

Kırşehir'de 2005 yılında toprağa gömülü bir halde bulunan kadının cinayetiyle ilgili araştırma yapan polis, biri kayıp biri normal olarak kayıtlara geçen 2 cinayeti daha aydınlattı. Aynı yıl ölen kadınlardan birinin boğularak, diğerinin ise kuyuya atılarak öldürüldüğü tespit edildi. Olayla ilgili 5 şüpheli adliyeye sevk edildi.

2005 yılında Sultan Boran'ın ölümü kayıtlara 'normal ölüm' olarak geçmişti. Bahçelievler Mahallesi'nde yaşayan Mehlinaz Ayatay da aynı yıl kaybolmuştu. Aynı yıl ölen Seher Alder'in ölümü üzerine çalışma yapan ekipler, diğer iki olayın da cinayet olduğunu tespit etti.

YAŞLI KADINLAR KORKUNÇ ŞEKİLDE ÖLDÜRÜLMÜŞ

İfadelerden yolan çıkılarak aydınlatılan cinayetlerde polis tanık sorguları ve gizli tanıkların ifadeleriyle hareket etti. Kırşehir merkezi ile birlikte 6 ilde de çalışmalar derinleştirilerek sürdürüldü. Yapılan çalışmalarda 5 şüpheli Cinayet Büro Amirliği ekipleri tarafından yakalandı. Seher Alder tarlada gömülü olarak bulunurken, yaşlı kadınlardan Sultan Boran'ın evinde boğularak, Mehlinaz Ayatay'ın kuyuya atılarak öldürüldüğü belirlendi.

5 ŞÜPHELİ ADLİYEYE SEVK EDİLDİ

Yapılan çalışmalarda 5 şüpheli Cinayet Büro Amirliği ekipleri tarafından yakalandı. Kırşehir merkezi ile birlikte 6 ilde de çalışmalar derinleştirilerek sürdürüldü. Kırşehir merkezde gözaltına alına D.Ç., D.Ş., B.E., M.K., E.Ş., Cinayet Büro ekipleri tarafından ifadeleri alındıktan sonra adli mercilere sevk edildi.

2005 yılında öldürülen bir kadının dosyasını inceleyen ekipler, 2 cinayeti daha çözdü

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Enderhan Öz

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title