Beykoz Gelişim Şirketlerin Kârını Artıracak 

Beykoz Gelişim Şirketlerin Kârını Artıracak 

Beykoz Gelişim Şirketlerin Kârını Artıracak 
Bültenler - Haberler | Güncel

Beykoz Üniversitesi bünyesinde kurulan Yaşamboyu Öğrenme Merkezi 'Beykoz Gelişim', Türkiye'de bir ilke imza atarak, 'Enneagram Metodoloji Eğitimi' ve sertifikası verecek.

Eğitimle; kişilik özellikleri, yetkinlikleri ile davranış örüntüsünü ölçümleme ve raporlama hakkında katılımcılar yetkinlik kazanacak. Eğitimlerle, kurumların artık yepyeni bir insan kaynağı uygulamasıyla tanışacağını vurgulayan CharacterIX firmasının, bilimsel çalışmalarını yapan, Rehber ve Psikolojik Danışman Yrd. Doç. Dr. Olcay Yılmaz, 'İnsan gücünün planlaması, uygun seçim yapılması, doğru kariyer yönlendirmesiyle şirketlerin kârlılıkları artacak' dedi Harvard ve Stanford gibi dünyanın önde gelen üniversitelerinde zorunlu ders olarak okutulan mizaç eğitimi 'Enneagram Metodoloji Eğitimi', Beykoz Üniversitesi Yaşamboyu Öğrenme Merkezi Beykoz Gelişim ile Türkiye'ye geldi. Mizaç zemini üzerine oluşan ve gelişen kişilik tipleri hakkında derinlemesine bilgi sahibi olunmasını sağlayan eğitim, 3 ayrı aşamada verilecek. CharacterIX ve Beykoz Gelişim iş birliği ile temel, ileri ve eğitimcinin enneagram eğitimi şeklinde gerçekleştirilecek programlar, Aralık, Ocak ve Şubat aylarında düzenlenecek. Enneagram metodolojisi temel alınarak; kişilik özellikleri, yetkinlikleri ve davranış örüntüsünü ölçümlemek ve raporlamak ile kişilik tipolojileri üzerine kurumlara ve kişilere eğitimler verilecek. Eğitimlerin ardından Beykoz Üniversitesi, katılımcılara akademik olarak sertifika vererek, bu konuda bir ilke imza atacak.

'İNSAN KAYNAKLARI DEPARTMANLARI ETKİNLEŞECEK'

CharacterIX kurucu ortağı Aykut YILDIRIM, Enneagram metodolojisinin farklı dünyaları aydınlatan bir fener olma görevi üstlendiğini belirterek, "Enneagram; farklılıkları, imkanları, yetkinlikleri, kısıtlılıkları, kendimizi keşfetmeyi öğretirken; diğer yandan başkalarını anlamanın yolunu da sunuyor" dedi. Ufuk Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Olcay Yılmaz, eğitimlerle, şirketlerin artık yepyeni bir insan kaynağı uygulaması ile tanışacağını vurgulayarak, "Eğitim alanlar; insan gücünün planlaması, uygun seçim yapılması, doğru motive ve kariyer yönlendirmesinde yetkinlik sahibi olacak ve tam donanımlı hale gelecekler. Bu alandaki önemli bir eksikliğin giderilmesine katkıda bulunacağız. Şirketlerin kârlılıkları artacak" şeklinde konuştu.

ALANINDA UZMAN EĞİTMENLER

Eğitimler; 'Çocuklar neden farklı', 'Kişiliğin DNA'sı' gibi kitapların yazarı İsmail Acarkan, Orta Doğu Teknik Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık bölümü mezunu Dilek Yücedağ ve raporlama teknikleri ile firmaların bu konudaki ihtiyaçlarına dönük, akıllı algoritmalar üzerine 25 yıldan fazla bir süredir çalışan Aykut Yıldırım tarafından verilecek.

BAŞARILI OLANLARA SERTİFİKA VERİLECEK

Beykoz Üniversitesi Rektörlük yerleşkesinde düzenlenecek eğitimlerin sonunda sınav gerçekleştirilecek. Sınavda yüzde 80 ve üzeri başarı gösteren tüm katılımcılara, Beykoz Üniversitesi Rektörünün, Beykoz Gelişim Koordinatörünün ve CharacterIX yetkilisinin imzaladığı sertifika verilecektir. Ayrıca sınav katılımcılarına, CharacterIX kişilik envanteri uygulanacak ve detaylı bireysel rapor da sunulacak.

Kaynak: Bültenler

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title