Danışman Haberleri

Danışman haber, Danışman son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Danışman - 23.11.2020
Netanyahu-Selman görüşmesinde İsrail ile Suudi Arabistan arasındaki ilişkilerin normalleştirilmesi ele alındı
Görüşmeyle ilgili bilgi sahibi Suudi bir danışman, Wall Street Journal gazetesine yaptığı açıklamada, Netanyahu'nun İsrail istihbarat servisi Mossad'ın Başkanı Yossi Cohen ile dün akşam Suudi Arabistan'ın Neom kentinde Prens Selman ile İsrail ile Suudi Arabistan arasındaki ilişkilerin normalleştirilmesi ve İran başta olmak üzere birçok meseleyi ele aldıklarını söyledi.
Danışman - 18.11.2020
Yardımeli Derneği'nden kış yardımı kampanyası
Açıklamada görüşlerine yer verilen Yardımeli Derneği Başkanı Dr. Sadık Danışman, şunları kaydetti: "Her yıl düzenli olarak yürüttüğümüz proje ile üşüyen kardeşlerimize bir nebze de olsa katkıda bulunmaya devam ediyoruz.
Danışman - 17.11.2020
İngiltere'de azınlık gruplarına mensup öğrencilere daha az doktora kontenjanı sağlanıyor
Doktora öğrencilerini seçen danışman veya öğretim görevlilerinin de büyük oranda beyaz olduğunu vurgulayan Arday, burslara erişimin sınırlı olmasının da sonuçta etkili olabileceğine dikkat çekti.
Danışman - 14.11.2020
Sicilya'daki seks işçisi ticaretine kafa tutan Nijeryalı kadınlar
Kendisini çalıştıran kadın tüccarlarına borcunu bir şekilde ödemeyi başaran Egbon şu anda ailesiyle birlikte Palermo'da rahat bir hayat yaşıyor ama başkalarının aynı şeyleri yaşamaması için elinden geleni yapmaya da yeminli. 2011 yılı sonu ve 2012 yılı başında yirmili yaşlarının başlarında iki Nijeryalı kadının dehşet verici cinayetlere kurban gitmesi, Egbon ve arkadaşlarını harekete geçmeye zorladı. Cinayetler o sırada Sicilya halkını da dehşete düşürerek, fuhuşa zorlanan Nijeryalı kadınların neler yaşadığını gündeme oturtmuştu. Aslında seks işçisi ticareti yeni bir olgu değil ama 2015'ten itibaren yükselen göçmen akışı ile sayılar çok büyük artış gösterdi. Uluslararası Göç Örgütü'nün (IOM) verdiği rakamlara göre 2016 yılında Sicilya'ya 11 bin Nijeryalı kadın ayak bastı. Bunların yüzde 80'i kadın kaçakçıları tarafından getirilip seks işçiliğine zorlanan kadınlardı. Kadınlar, Sicilya'ya getirildikten sonra kadın kaçakçılarına borçlarını ödemek için fuhuşa zorlanıyorlar. Bu borçlar 35 bin dolara kadar çıkabildiği için genellikle kadınları bitmeyen bir borç kapanına sokmuş oluyor. 'Juju yemini' Palermo'da kadınlar genellikle sokakta ya da 'mamalar' tarafından idare edilen evlerde seks işçiliğine zorlandıkları Ballarò mahallesinde yaşıyorlar. Kadın tüccarları kadınları korkutmak için dini inançlarını kullanıyor. İtalya'ya gelmeden önce yerel din adamları tarafından düzenlenen törenlerde juju yemini etmeye zorlanıyorlar. Bu yolla kadınların kendilerini kaçıran kaçakçılarını polise asla ihbar etmeme, mamalara itaat etme ve borçlarını ödemesi garantilenmeye çalışılıyor. Yeminlerini bozarlarsa memleketteki sevdiklerine zarar geleceğinden korkuyorlar. Osas Egbon kadınları seks ticareti çetelerinin elinden kurtarmakta önlerine çıkan en büyük engelin bu yeminler olduğunu söylüyor. Bundan iki yıl önce Benin kentinin saygın geleneksel dini lideri İkinci Ewuare'nin, kadın tüccarlarını lanetlemek suretiyle yaptığı çıkış bu konuda onlara büyük destek olmuş. Hatta bu lanetin haberi Palermo'da posterlerle duyurulmuş. O zamandan bu yana Egbon, kadınların güvenini kazanma ve özgürlüğe adım atmaya teşvik etmenin çok daha kolaylaştığını söylüyor. 'Rüyaydı gerçek oldu' Benin Kenti Kadınları örgütü, sığınağa ek olarak Palermo'da kadınların uğrayıp destek alabilecekleri bir büro da açtı. Burada kadınlara hukuki ve pratik danışma hizmeti kadar duygusal destek de veriliyor. Burada çalışan gönüllüler kadınların kadın tüccarlarıyla kurdukları ilişkilerin niteliğini çok iyi anlıyorlar ve bunun özgürlüklerini nasıl engellediğini iyi biliyorlar. Egbon, sığınakta kalan kadınlara da dil ve mesleki eğitim imkanları sağlayarak onları güçlendirmeyi hedeflediklerini anlatıyor. Kadınların, yaşadıkları travmayı atlatıp kendilerine gelebilmek ve geleceğe hazır olabilmek için sığınakta bir yıla kadar kalmalarına izin veriliyor. Egbon bu süreçte kadınlar için teyze, danışman, kız kardeş rollerini üstlendiği sığınağın, bir rüyanın gerçek olması olduğunu söylüyor.
Danışman - 14.11.2020
Normandiya Dörtlüsü Lider Danışmanları toplantısı çevrim içi düzenlendi
Donbas krizinin çözümüne yönelik Normandiya Dörtlüsü (Rusya, Ukrayna, Almanya, Fransa) Lider Danışmanları toplantısı çevrim içi gerçekleştirildi.
Danışman - 12.11.2020
KKTC Cumhurbaşkanı Tatar, BM Temsilcisi Spehar'ı kabul etti
Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreterinin Kıbrıs Özel Danışman Vekili ve BM Barış Gücü Misyon Şefi Elizabeth Spehar ile görüştü.
Danışman - 12.11.2020
Biden, Beyaz Saray Özel Kalem Müdürlüğü görevine Ron Klain'i getirecek
Biden'ın geçiş ekibi tarafından yapılan açıklamaya göre, uzun süredir Biden ile çalışan Klain aynı zamanda Biden'ın üst düzey danışmanı olacak.
Danışman - 10.11.2020
Barış Pınarı bölgesinde yüklü miktarda el yapımı patlayıcı ele geçirildi
Barış Pınarı Harekatı bölgesindeki Rasulayn ilçesinde Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT), Rasulayn Jandarma Danışman Timi ve Suriye Milli Ordusu (SMO) tarafından düzenlenen ortak operasyonda, çok sayıda el yapımı patlayıcı (EYP) ve mühimmat ele geçirildi.
Danışman - 10.11.2020
Ortaokul öğrencisinden araç kapısının dikkatsizce açılmasıyla oluşan kazaları önleyecek proje
Burhaniye Bilim ve Sanat Merkezinde de öğrenim gören 13 yaşındaki Uysal, bilişim teknolojileri öğretmeni Tarık Olpak'ın danışmanlığında trafikte oluşan bazı kazaları engellemek için "Tehlikeye değil hayata kapı aç" adlı proje geliştirdi.
Danışman - 10.11.2020
Vungle, Jeremy Bondy'yi CEO olarak atadı
Vungle, Jeremy Bondy'nin CEO olarak atandığını duyurdu. Daha önce Vungle'ın COO'su olan Bondy, Vungle için Stratejik Danışman görevini üstlenen Rick Tallman'ın yerine geçti.
Danışman - 5.11.2020
İtalyan Tasarım Günleri başladı
Dijital ortamda yayınlanacak panellerde İtalyan tasarımcılara, moda tasarımcısı Arzu Kaprol, mimar Han Tümertekin ve Alper Derinboğaz, tasarımcı Neslihan Işık, küratör Efe Korkut Kurt ve kreatif danışman Can Remzi Ergen gibi isimler eşlik edecek.
Danışman - 4.11.2020
Trump'ın seçim ekibinden Michigan'dan sona Pensilvanya'da da oy sayım işlemlerinin durdurulması için dava
Trump'ın Kampanya Danışman Yardımcısı Justin Clark, seçim yarışında kazananın belirlenmesinde önemli rol oynayacak Pensilvanya eyaletinde devam eden oy sayma işlemlerine ilişkin yazılı bir açıklama yayımladı.
Danışman - 4.11.2020
KAGİDER Başkanı Erdem: "Kadınlarda yüksek girişimcilik potansiyeli var"
Panel konuşmacıları ise Enocta Üst Yöneticisi (CEO) Ahmet Hançer, Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD) KOBİ Finansmanı ve Kalkınma Grubu İletişim Uzmanı Başak Demirdağ, Nanu Bedtime Kurucusu ve Baş Tasarımcısı Nazmiye Sabuncuoğlu Arslantürk, Manibux Kurucusu, psikolojik danışman ve FODER Yönetim Kurulu Üyesi Canan Bayrak ve Kadınların Elinden Kurucu Ortağı Hande Dumrul oldu.
Danışman - 30.10.2020
Alternatif Bank'tan 9 ayda 107,1 milyon liralık konsolide net kâr
Gür, "Yılın son çeyreğinde de salgının seyrine bağlı olarak piyasalardaki risk faktörlerini etkin şekilde yöneterek, aynı eforu, hassasiyeti ve müşterilerimize verdiğimiz desteği artırarak birlikte büyüme yolculuğumuza devam edeceğiz. Basiretli ve danışman bankacılık anlayışımızla paydaşlarımıza katma değer sunmayı sürdüreceğiz.
Danışman - 28.10.2020
2021 Yılı Bütçesi TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda
HDP Ankara Milletvekili Filiz Kerestecioğlu, Meclis çalışanlarının özlük haklarına ilişkin yaşanan sorunlara değinerek, "Beş yıldır dile getirmemize rağmen, sözleşmeli personel olarak çalışanlara güvenceli çalışma koşullarının sağlanması için hiçbir şey yapılmadı; sendikal ve kıdem tazminatı hakları yok, özlük hakları desteklenmiyor. Örneğin, danışman arkadaşlarımız, aylık ödenen maaş dışındaki tüm diğer haklardan yoksunlar, aniden işsiz kalma riskine rağmen çalışmalarının karşılığı olan iş sonu tazminat hakkından faydalanamıyorlar ve Meclis açıkça muvazaalı, yani hileli iş sözleşmesi yapıyor.
Danışman - 28.10.2020
Macron'un "diplomatik hücresi" hakkında ağır suçlamalar ve eleştiriler
Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'un dış politikasını yürüten ekibin yöneticilerinin başka ülkelerin diplomatlarına kaba ve kibirli bir tavırla yaklaşması ayrıca yetkin olmamaları nedeniyle ülkenin zarar gördüğü belirtilirken, üst düzey danışmanlara Elysee içinde ağır suçlamalar ve...
Danışman - 26.10.2020
Karapınar İcra Müdürü tahliye edildi
İddia makamı duruşmada açıkladığı mütalaasında, "İcra müdürü olan sanık İsmail Reçber'in birtakım isteklerinin, sanık Mahir aracılığıyla sanık Murat tarafından gerçekleştirildiği, buna karşılık, sanık Murat'ın işletmesinin borçlu olduğu icra dosyalarında icra müdürü olan sanık İsmail'in icra ve haciz işlemlerinde, bir danışman gibi Murat'a yol gösterdiği, hakkında yapılacak hacizleri engellediği, sanık Murat'a borcundan kurtulması amacıyla icra dosyalarında süre kazandırıp kolaylık sağlayarak menfaat temin ettirdiği, böylece sanık İsmail Reçber ile sanık Murat K.
Danışman - 26.10.2020
Riskli ve çoğul gebelikler perinatoloji uzmanının takibi ile yürütülmeli
Türkiye İş Bankası iştiraki Bayındır Söğütözü Hastanesi Perinatoloji Uzmanı Prof. Dr. A. Nuri Danışman, risk faktörleri olan ve gebelik planlaması yapan anne adayları ile gebelik sürecinde ve perinatal dönem denilen doğum öncesi 12 hafta ve doğum sonrasındaki ilk 6 haftalık dönemi de...
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Danışman Haberleri | Danışman Haber - Haberler - Danışman haberleri, son dakika danışman haber ve gelişmeleri burada. Netanyahu-Selman görüşmesinde İsrail ile Suudi Arabistan arasındaki ilişkilerin normalleştirilmesi ele alındı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 23.11.2020 20:23:09. #1.15#
title