Beşparmak Dağları Haberleri

Beşparmak Dağları haber, Beşparmak Dağları son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Beşparmak Dağları - 09.08.2021
Göstergebilim Işığında Latmos'ta Doğa, Kültür ve Yaşam Üçgeni: Doğayla Bağını Yeniden Kur Adlı Projenin Birinci Dönemi Tamamlandı
Doç. Dr. Songül Aslan Karakul, "Hem kuramsal hem de uygulamalı olmak üzere proje süresince toplam 27 etkinlik gerçekleştirildi. Kuramsal derslerin yanı sıra gösterge çözümleme, sanatsal üretim ve atölye çalışmalarının da yer aldığı projede ülkenin dört bir yanından gelen yirmi dört öğretmenle Latmos (Beşparmak Dağları), Bafa Gölü Tabiat Parkı ve kaya resimlerinin bulunduğu bölgelerin ziyaretleri gerçekleştirildi.
Beşparmak Dağları - 08.06.2021
Tübitak İlk Defa Bir Göstergebilim Projesini Desteklemeye Değer Buldu
Projede 15 akademisyen ve uzman, 12 kişilik proje ekibi olmak üzere toplam 27 kişi görev alacağını belirten Doç. Dr. Songül Aslan Karakul, "Projede yer alacak eğitmenler proje konularına uygun olacak şekilde, uzmanlık alanları göz önünde bulundurularak, konularında deneyimli eğitmenlerden seçildi. Hem kuramsal hem de uygulamalı olmak üzere proje süresince toplam 27 etkinlik planlandı. Kuramsal derslerin yanı sıra gösterge çözümleme, sanatsal üretim ve atölye çalışmalarıyla birlikte Latmos (Beşparmak Dağları), Bafa Gölü Tabiat Parkı ve Kaya Resimleri'nin bulunduğu bölgelerin ziyaretleri planlandı.
Beşparmak Dağları - 17.02.2021
KKTC'de Beşparmak Dağları'nın yüksek kesimlerinde kar yağışı görüldü
Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Meteoroloji Dairesi, Beşparmak Dağları'nın yüksek kesimlerine kar yağdığını açıkladı.
Beşparmak Dağları - 24.01.2021
Son dakika... Beşparmak'ta KKTC bayrağının boyanması, Rumları kızdırdı
Son dakika gündem haberine göre Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'ndeki (KKTC) Beşparmak Dağları'nın Güney Kıbrıs'a bakan yamacında, Taşkent köyü yakınında bulunan dev KKTC bayrağının boyanması Kıbrıs Rum Yönetimi'ni kızdırdı.
Beşparmak Dağları - 15.11.2020
DSP Genel Başkanı Aksakal, KKTC'nin 37. kuruluş yıl dönümünü kutladı Açıklaması
1974'te "Ayşe'nin tatile çıkması" ile başlayan yaşam ve özgürlük mücadelesinin, 15 Kasım 1983'deki bağımsızlık ilanıyla Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'ne evrildiğini hatırlatan Aksakal, mesajında şu ifadelere yer verdi: "Bülent Ecevit'in boş duvarlara değil, Kıbrıs'ın Beşparmak Dağları'na yazdığı Türk milliyetçiliğinin bugün geldiğimiz noktada Türkiye Cumhuriyeti ile kader birliği yapabilen bir KKTC ile taçlanması uluslararası egemen güçlerin bütün hesaplarını altüst etmeye yetmiştir.
Beşparmak Dağları - 21.07.2020
TBMM Genel Kurulu
CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, Kıbrıs Barış Harekatı'nın yıl dönümü dolayısıyla "Karaoğlan"ı, Necmettin Erbakan'ı minnet ve rahmetle andıklarını belirtti ve şehitlere rahmet, yaşayan gazilere şükranlarını sunduklarını söyledi. Özel, "Ecevit'in, 'Biz milliyetçiliği Kıbrıs'ın Beşparmak Dağları'na yazmış bir hareketiz' sözünün altını kalın kalın çiziyoruz.
Beşparmak Dağları - 20.07.2020
1974 Kıbrıs Barış Harekatı'nın gazileri o günleri anlattı
"Kıbrıs Türk halkının beklediği kuzeyden zafer güneşi doğmuş oldu" Müzakerelerden cevap gelmediğini kaydeden Bora, şunları anlattı: "TSK 20 Temmuz sabahı Ada'ya çıktı ve çıktıktan sonra da garantör ülkelere anayasal düzenin yeniden tesisi için çağrı yaptı ancak karşılık bulmadı. Rumlar kaçmaya başladı, 21-22 Temmuz'da Beşparmak Dağları geçildi, Lefkoşa ile irtibat kuruldu.
Beşparmak Dağları - 30.06.2020
Sivas olaylarının 27. yılı
Beşparmak Dağları'na iki saatte indirme yapan devletin, Sivas olaylarına 8 saatte müdahale etmediğini savunan Özen, "Sivas olaylarının, devletin gözetiminde yapılan bir katliam" olduğunu öne sürdü.
Beşparmak Dağları - 18.05.2020
KKTC Tarım Bakanı Oğuz: "Dünkü yangın, 1995 sonrası en büyük orman yangınıydı"
Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı Dursun Oğuz, dün Tepebaşı-Kalkanlı arasında çıkan yangının, 1995'teki Beşparmak Dağları yangını sonrası en büyük orman yangını olduğunu söyledi.
Beşparmak Dağları - 08.02.2020
Bahçeli: Mustafa Akıncı'nın görevinden affını istemesi temennimizdir
'KIBRIS TÜRK'TÜR, TÜRK KALACAKTIR' Bahçeli, "Akıncı ve yandaşları unutmamalıdır ki Kıbrıs Türk'tür, Türk kalacaktır. Beşparmak Dağları'na dökülen şehit kanları hiçbir şart altında silinmeyecek, kutlu ceddimizin emanetleri çiğnetilmeyecektir.
Beşparmak Dağları - 08.02.2020
MHP Genel Başkanı Bahçeli'den KKTC Cumhurbaşkanı Akıncı'ya istifa çağrısı Açıklaması
Mustafa Akıncı'nın işgal ettiği koltuğa layık olmadığı açıktır. Bu nedenle Cumhurbaşkanlığından derhal istifa ederek emaneti Kıbrıs Türklüğünün iradesine tevdi etmesi kaçınılmaz ve hayati bir sorumluluktur. Akıncı ve yandaşları unutmamalıdır ki Kıbrıs Türk'tür, Türk kalacaktır. Beşparmak Dağları'na dökülen şehit kanları hiçbir şart altında silinmeyecek, kutlu ceddimizin emanetleri çiğnetilmeyecektir.
Beşparmak Dağları - 08.02.2020
Bahçeli: Mustafa Akıncı'nın görevinden affını istemesi temennimizdir
'KIBRIS TÜRK'TÜR, TÜRK KALACAKTIR' Bahçeli, "Akıncı ve yandaşları unutmamalıdır ki Kıbrıs Türk'tür, Türk kalacaktır. Beşparmak Dağları'na dökülen şehit kanları hiçbir şart altında silinmeyecek, kutlu ceddimizin emanetleri çiğnetilmeyecektir.
Beşparmak Dağları - 08.02.2020
MHP Genel Başkanı Bahçeli'den Akıncı'nın açıklamalarına tepki Açıklaması
Bu ayıp ve ahlaksızlığın hiçbir vicdanda, hiçbir siyasi anlayışta yeri olamayacaktır." Mustafa Akıncı'nın işgal ettiği koltuğa layık olmadığının açık olduğunu vurgulayan Bahçeli, "Bu nedenle Cumhurbaşkanlığından derhal istifa ederek emaneti Kıbrıs Türklüğü'nün iradesine tevdi etmesi kaçınılmaz ve hayati bir sorumluluktur. Akıncı ve yandaşları unutmamalıdır ki, Kıbrıs Türk'tür, Türk kalacaktır. Beşparmak Dağları'na dökülen şehit kanları hiçbir şart altında silinmeyecek, kutlu ceddimizin emanetleri çiğnetilmeyecektir.
Beşparmak Dağları - 18.11.2019
Değişen Dünya Düzeni ve Doğu Akdeniz'de Mavi Savaşlar Konferansı
Doğu Akdeniz'de yürütülen politikaların son derece önemli olduğunu vurgulayan Gürdeniz, şunları kaydetti: "Beşparmak dağları düşman elinde kaldığı sürece, Anadolu'da kimse rahat uyuyamaz.
Beşparmak Dağları - 04.10.2019
CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu Bolu'da
Atatürk'ün güzel bir miras olarak cumhuriyeti, kadın-erkek eşitliğini, aydınlığı, beraberliği, milliyetçiliği, devletçiliği bıraktığına işaret eden Kılıçdaroğlu, şunları kaydetti: "Bizim milliyetçilik anlayışımız, kafatası milliyetçiliği değildir. Bizim milliyetçilik anlayışımız Atatürk'ten gelir, Ecevit'le devam eder. Milliyetçilik anlayışımızı, Kıbrıs'ın Beşparmak Dağları'na yazmışız, Akdeniz'in sularına yazmışız.
Beşparmak Dağları - 08.09.2019
KKTC'de orman yangını kontrol altına alındı
Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde Beşparmak Dağları'ndaki Kantara Gençlik Kampı ve çevresinde çıkan yangın itfaiye ekipleri tarafından kontrol altına alındı.
Beşparmak Dağları - 25.08.2019
Kıbrıs Meselesi ve Doğu Akdeniz'de Neler Oluyor Konferansı
KKTC Başbakanı Ersin Tatar, takipte olduklarını belirterek, sözlerini şöyle sürdürdü: "Şu kadar milyar metreküp gaz, şu kadar petrol, şu kadar şu, şu kadar bu. Hesabı kitabı net olmamakla, milyar milyar dolarlardan bahsedilmektedir. Dolayısıyla Kıbrıs'ın hemen yakınında, Türkiye'de bugün Toroslar'ın tepesinden baktığınızda Beşparmak Dağları'nı görebildiğiniz bir yakınlıkta, Girne'nin sahillerinden Toroslar'ı elinizin tutacağı kadar yakın bir mesafede ve dolayısıyla Doğu Akdeniz'in bir göl gibi duruşuyla Türkiye Cumhuriyeti ile Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, bu pozisyonda kolay kolay bu büyük millet hakkını birilerine helal etmez.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Beşparmak Dağları Haberleri | Beşparmak Dağları Haber - Haberler - Beşparmak Dağları haberleri, son dakika beşparmak dağları haber ve gelişmeleri burada. 47 yıl aradan sonra paraşütle uçan gazileri, vatandaşlar indikleri yerde Türk bayrakları ile karşıladı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 26.9.2021 20:15:37. #1.16#

title