Beşiktaş'ta Matteo Ferrari Defteri Kapandı - Haberler Spor
Haberi Paylaş

  Beşiktaş'ta Matteo Ferrari Defteri Kapandı

  EuroSport.com - Haberler | Spor
  Beşiktaş'ta Matteo Ferrari Defteri Kapandı

  Beşiktaş, Matteo Ferrari yükünden kurtuldu.

  Beşiktaş, 2009-2010 sezonu öncesinde 4,5 milyon Euro bonservis bedeliyle Genoa'dan Matteo Ferrari'yi 4 yıllığına kadrosuna katmıştı. Ancak 2011-2012 sezonu öncesi sözlşemesini tek taraflı feshederek, siyah beyazlı kulüpten sorunlu şekilde ayrılan Ferrari, Beşiktaş'dan alacakları için CAS'a başvurmuştu. 2012 ekim ayında sonuçlanan davada CAS, İtalyan oyuncu lehine karar vermiş ve Beşiktaş'ın Ferrari'ye 8 milyon Euro ödemesine hükmetmişti.

  Dava sonrası Ferrari'nin avukatları ile masaya oturan Beşiktaş yönetimi, bu rakamı 24 ay taksitlendirme konusunda anlaşmaya varmıştı. 2013 nisan ayında başlayan ödemeler bu ay itibari ile sona erdi. Son iki yılda her ay yaklaşık 330 bin Euro'yu Matteo Ferrari'nin hesabına yatıran yönetim, 8 milyon Euro'nun tamamlanması ile omzundan büyük bir yükü atmış oldu.

  Bonsevisine 4.5 milyon Euro, ilk yıl için kendisine 2.5 milyon Euro verilen Ferrari'nin Beşiktaş'a toplam maliyeti 15 milyon Euro'yu buldu. 2 sezon Beşiktaş'ta kalan İtalyan oyuncu bu dönemde toplam 46 kez siyah-beyazlı formayı terletti.

  Haber türk

  EuroSport.com - Spor Haberleri
  500
  title