Beşiktaş, Ferrari'den Kurtuldu - Haberler Spor
Haberi Paylaş

Beşiktaş, Ferrari'den Kurtuldu

Haberler.Com - Haberler | Spor
Beşiktaş, Ferrari'den Kurtuldu

Siyah beyazlılar, Ferrari'ye son iki yıldır ödediği 8 milyon Euro'nun son taksidini bu ay yatırdı ve borcun tamamını kapatmış oldu.

Beşiktaş, 2009-2010 sezonu öncesinde 4,5 milyon Euro bonservis bedeliyle Genoa'dan Matteo Ferrari'yi 4 yıllığına kadrosuna katmıştı. Ancak 2011-2012 sezonu öncesi sözlşemesini tek taraflı feshederek, siyah beyazlı kulüpten sorunlu şekilde ayrılan Ferrari, Beşiktaş'dan alacakları için CAS'a başvurmuştu. 2012 ekim ayında sonuçlanan davada CAS, İtalyan oyuncu lehine karar vermiş ve Beşiktaş'ın Ferrari'ye 8 milyon Euro ödemesine hükmetmişti.

SON TAKSİDİ DE ÖDENDİ

Dava sonrası Ferrari'nin avukatları ile masaya oturan Beşiktaş yönetimi, bu rakamı 24 ay taksitlendirme konusunda anlaşmaya varmıştı. 2013 nisan ayında başlayan ödemeler bu ay itibari ile sona erdi. Son iki yılda her ay yaklaşık 330 bin Euro'yu Matteo Ferrari'nin hesabına yatıran yönetim, 8 milyon Euro'nun tamamlanması ile omzundan büyük bir yükü atmış oldu.

TOPLAM MALİYET 15 MİLYON EURO

Bonsevisine 4.5 milyon Euro, ilk yıl için kendisine 2.5 milyon Euro verilen Ferrari'nin Beşiktaş'a toplam maliyeti 15 milyon Euro'yu buldu. 2 sezon Beşiktaş'ta kalan İtalyan oyuncu bu dönemde toplam 46 kez siyah-beyazlı formayı terletti.

Haberler.Com - Spor Haberleri
Haberi Kaydet
Yorumlar (10)
Serhat Mobil-IOS:Kabahat tüpçünün, parayı tüpçünün versin
Allahin KuluMobil-IOS:Ey müslüman kardeslerim paralariniz bakin nerelere gidiyor birakalim su futbol sevdasini kendimizede ülkenizede faydasi yok!!!
bjk:ALLAH aldığın paraları ağız tadıyla yedirmesin sana satılmış herif
500
title