Ben Wallace Haberleri

Ben Wallace haber, Ben Wallace son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Ben Wallace - 17.06.2021
Bakan Akar, Alman mevkidaşı ile bir araya geldi
Daha önce ABD Savunma Bakanı Llyod James Austin ile telefon görüşmesi gerçekleştirdiğini, Polonya Savunma Bakanı Mariusz Blaszczak ve Letonya Başbakan Yardımcısı ve Savunma Bakanı Artis Pabriks ile ayrı ayrı görüştüğünü,  İngiltere Savunma Bakanı Ben Wallace ve İtalya Savunma Bakanı Lorenzo Guerini ile Sicilya Adası'nda üçlü toplantıda bir araya geldiklerini anımsatan Akar, şunları söyledi: "Hem ikili ilişkilerimiz hem de NATO bakımından yapmamız gereken ne varsa bunları görüşmeler, bu tür temaslarla en üst düzeyde bilgiye sahip olmak suretiyle ortak aklı faal hale getirmeye çalışıyoruz.
Ben Wallace - 15.06.2021
Son dakika haberleri! ABD, Fransa, İngiltere ve Almanya Savunma Bakanları Avrupa Dörtlüsünün ilk toplantısını yaptı
Pentagon Sözcüsü John Kirby, konuya ilişkin yaptığı yazılı açıklamada, "Savunma Bakanı Lloyd Austin bugün Euro Quad mevkidaşları Fransa Savunma Bakanı Florence Parly, Almanya Federal Savunma Bakanı Annegret Kramp-Karrenbauer ve Birleşik Krallık Savunma Bakanı Ben Wallace ile Brüksel'de bir araya geldi.
Ben Wallace - 12.06.2021
Bakan Akar: "Türkiye, 500 yıllık tarihi kardeşlik bağı bulunan Libyalı kardeşlerinin yanında olmaya devam edecek"
Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, dün İtalya'nın Sicilya Adası'nda İngiltere Savunma Bakanı Ben Wallace ve İtalya Savunma Bakanı Lorenzo Guerini ile gerçekleştirdiği üçlü görüşme sonrasında Libya'ya geçti.
Ben Wallace - 11.06.2021
Bakan Akar, İtalya ve İngiltere Savunma Bakanları ile görüştü
Bakan Akar, İtalya ve İngiltere Savunma Bakanları ile görüştüMİLLİ Savunma Bakanı Hulusi Akar, Libya ziyareti öncesinde, İtalya'nın Sicilya Adası'na geçerek, İngiltere Savunma Bakanı Ben Wallace ve İtalya Savunma Bakanı Lorenzo Guerini ile üçlü görüşmede bir araya geldi.
Ben Wallace - 11.06.2021
Bakan Akar, İtalya ve İngiltere Savunma Bakanları ile Sicilya'daki üçlü toplantıda bir araya geldi
Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Libya ziyareti öncesinde İtalya'nın Sicilya Adası'na geçerek, İngiltere Savunma Bakanı Ben Wallace ve İtalya Savunma Bakanı Lorenzo Guerini ile üçlü görüşmede bir araya geldi.
Ben Wallace - 11.06.2021
MSB: "Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Libya ziyareti öncesinde, İtalya'nın Sicilya Adası'na geçerek, İngiltere Savunma Bakanı Ben Wallace ve İtalya...
MSB: "Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Libya ziyareti öncesinde, İtalya'nın Sicilya Adası'na geçerek, İngiltere Savunma Bakanı Ben Wallace ve İtalya Savunma Bakanı Lorenzo Guerini ile üçlü görüşmede bir araya geldi.
Ben Wallace - 10.06.2021
NBA'de yılın savunma oyuncusu olarak Gobert seçildi
Kariyerinde 2 kez all-star seçilen Gobert, 2017-18 ve 2018-19 sezonlarından sonra bir sefer daha yılın savunma oyuncusu ödülünü aldı. 28 yaşındaki basketbolcu, Dikembe Mutombo (4 kez), Ben Wallace (4) ve Dwight Howard'dan (3) sonra ödülü 3 defa kazanan 4.
Ben Wallace - 26.04.2021
Ben Wallace - 15.04.2021
Harp tarihi ve güç dengesinde değişimin aktörü: Türk SİHA'ları
Türk SİHA'ları Suriye ve Libya'dan sonra Azerbaycan'ın Karabağ'ı Ermenistan işgalinden kurtarma operasyonlarında da boy gösterdi. Azerbaycan Türkiye'den satın aldığı SİHA'ları harp meydanında etkin bir şekilde kullandı. SİHA'lar Azerbaycan ordusuna çatışma esnasında önemli fırsatlar sağladı. Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev Türk SİHA'larının Azerbaycan ordusunu güçlendirdiğini ve SİHA'ların Karabağ Zaferi'ne büyük katkı sağladığını belirtti. Türk SİHA'ları elbette bu gelişmelerin ardından dünya basınında sadece medyanın gündeme getirdiği bir konu olmakla sınırlı kalmadı. İngiltere Savunma Bakanı Ben Wallace, Endonezya Genelkurmay Başkanı Hadi Tjahjanto ve Ukrayna Savunma Bakanı Andriy Taran Türk SİHA'larının sahada meydana getirdiği etkiyi vurgulayan açıklamalar yaptı.
Ben Wallace - 09.04.2021
İngiltere, Türkiye'nin Akdeniz ve Karadeniz'de güvenliğin sürdürülmesinde önemli ortak olduğunu bildirdi
İngiltere Savunma Bakanı Ben Wallace, Türkiye'nin, Akdeniz ve Karadeniz'de güvenliğin sürdürülmesinde, kendileri için önemli bir NATO müttefiki ve ortak olduğunu ifade etti.
Ben Wallace - 09.04.2021
ABD Savunma Bakanı Austin, İsrail, Almanya, İngiltere ve Belçika'yı ziyaret edecek
Austin'in daha sonra İngiltere'ye gideceğini belirten Kirby, burada ise Austin'in İngiltere Savunma Bakanı Ben Wallace ile görüşeceğini bildirdi.
Ben Wallace - 08.04.2021
Son dakika haber: Telegraph: Rus paralı asker gücü Wagner Grubu, Putin'in özel ordusu haline geldi
Gelen son dakika haberlerine göre Rus paralı asker gücü Wagner Grubu'nun Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in "özel ordusu" haline geldiği belirtilirken, İngiltere Savunma Bakanı Ben Wallace, ülkesinin "paralı gruplara" karşı koymaya hazır olması gerektiğini vurguladı.
Ben Wallace - 02.04.2021
Ukrayna Savunma Bakanı Taran, İngiliz mevkidaşıyla sınırlarındaki Rus askeri hareketliliğini görüştü
Ukrayna Savunma Bakanı Andriy Taran ve İngiltere Savunma Bakanı Ben Wallace, yaptıkları telefon görüşmesinde, Ukrayna sınırındaki Rusya'nın askeri hareketliliğini ele aldı.
Ben Wallace - 24.03.2021
Son Dakika | İngiliz ordusu yeni savunma stratejisinde TSK'yı örnek aldı
İngiltere Savunma Bakanı Ben Wallace daha önce yaptığı bir açıklamada, Türkiye'nin hava savunma sistemlerinin Suriye ve Libya'da kullanmasıyla sahada üstünlük sağlandığını vurgulayarak, Türkiye'nin yeni nesil silahlı insansız hava araçlarını örnek göstermişti.
Ben Wallace - 23.02.2021
ABD Savunma Bakanı Austin 4 NATO ülkesinin savunma bakanları ile Ukrayna'yı görüştü
ABD Savunma Bakanlığından (Pentagon) yapılan yazılı açıklamada, Austin'in İngiltere Savunma Bakanı Ben Wallace, Kanada Ulusal Savunma Bakanı Harjit Sajjan, Polonya Savunma Bakanı Mariusz Blaszczak, Litvanya Savunma Bakanı Raimundas Karoblis ile sanal ortamda toplantı gerçekleştirdiği belirtildi.
Ben Wallace - 09.02.2021
İngiltere Savunma Bakanı, kimyasal saldırı tehdidinin arttığı uyarısında bulundu
İngiltere Savunma Bakanı Ben Wallace, bir kimyasal ve biyolojik saldırı tehdidinin arttığını belirterek, dünya düzeninin çökmesi nedeniyle devletlerin uzun süredir yerleşik uluslararası kuralları görmezden geldiğini bildirdi.
Ben Wallace - 27.01.2021
Son dakika haberleri | Somali ile İngiltere'den terörle mücadelede iş birliğine devam kararı
Somali Haber Ajansı SONNA'nın haberine göre Hüseyin, Cumhurbaşkanı Muhammed Abdullah Fermacu'nun İngiltere Savunma Bakanı Ben Wallace ve İngiltere'nin Mogadişu Büyükelçisi Ben Fender'i makamında kabulü sonrası basına açıklama yaptı.
Ben Wallace - 24.01.2021
ABD Savunma Bakanı Austin, İngiliz mevkidaşı ile telefonda görüştü
ABD Savunma Bakanı Lloyd Austin, İngiltere Savunma Bakanı Ben Wallace ile yaptığı telefon görüşmesinde iki ülke arasındaki ilişkilerin önemini vurguladı.
Ben Wallace - 14.01.2021
Son dakika haberleri! Bakan Akar İngiliz mevkidaşı ile telefonda görüştü
Son dakika gündem haberine göre Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, İngiltere Savunma Bakanı Ben Wallace ile telefonda görüştü.
Ben Wallace - 29.12.2020
Türk SİHA'larının başarısından etkilenen İngiltere yeni bir SİHA programı başlatacak
Savunma Bakanı Türk SİHA'larını örnek göstermişti İngiltere Savunma Bakanı Ben Wallace, 11 Aralık'ta yaptığı bir konuşmada, Türkiye'nin İHA, SİHA ve hava savunma sistemlerini Suriye, Libya ve diğer yerlerde kullanmasının sahada üstünlük sağladığını vurgulayarak Türkiye'nin yeni nesil SİHA'larını örnek göstermişti.
Ben Wallace - 12.12.2020
İngiliz Savunma Bakanı Wallace, Türk SİHA'larının üstünlüğünü örnek gösterdi
İngiltere Savunma Bakanı Ben Wallace, Türkiye'nin yeni nesil İnsansız Hava Araçlarının (İHA) sahada büyük etki yarattığını söyleyerek, Türk Silahlı İnsansız Hava Araçlarının (SİHA) üstünlüğünü örnek gösterdi.
Ben Wallace - 20.10.2020
ABD, Almanya'dan çekeceği askerleri Doğu Avrupa'ya konuşlandıracak
Bu bağlamda Pentagon'un İttifak ve Ortaklıkları Geliştirme Rehberi hazırladığını anlatan Esper, "Bu, bizimle aynı düşünen ülkelerin kabiliyet ve kapasitelerini inşa etme ve dost ülkelerle ortak çalışmamızı geliştirmemiz konusunda bize yardımcı olacak." dedi. ABD'nin eskiden savunma ve güvenlik ilişkilerini bölgesel menfaatlere göre şekillendirdiğini anlatan Esper, ancak şu anda durumun değiştiğini ve ülkesinin, artık büyük güç rekabetinin içinde olduğu için ilişkilerini küresel menfaatlere göre ele aldığını söyledi. Ülkesinin, savunma ihracatında Çin ve Rusya'nın devlet şirketleri ile rekabet etmekte zorlandığını belirten Esper, "Bizim onlarca yıllık (ihracat) düzenlemelerimiz gereksiz yere silah satışlarımızı sınırlandırarak endüstriyel tabanımız ve ortaklarımız için handikap haline gelmiştir." dedi. Esper, Pentagon'un, kritik silahların satışını hızlandıracak ve küresel güç rekabetini hesaba katarak ortakları esas alacak yeni bir savunma ticaret politikası edindiğini söyledi. Çin'i askeri olarak çevrelemeye devam ABD'nin, özellikle Pasifik bölgesine odaklandığını ve oradaki en küçük ülkeyi bile dikkate alarak Çin'in yeni güç projeksiyonlarını sınırlamayı hedeflediğini belirten Esper, ülkesinin Hindistan, Avusturalya ve Endonezya ile kritik iş birliklerine imza attığını söyledi. Bu sabah İngiliz mevkidaşı Ben Wallace ile konuştuğunu belirten Esper, İngiltere'nin gelecek yıl Queen Elizabeth uçak gemisini Pasifik bölgesine göndereceğini söyledi.
Ben Wallace - 30.09.2020
Son dakika politika: Bakan Akar İngiliz mevkidaşı Wallace ile telefonda görüştü
Son dakika politika haberine göre Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, İngiltere Savunma Bakanı Ben Wallace ile görüştü.
Ben Wallace - 10.09.2020
İran, İngiltere'den Şah zamanından kalma borcunu "süratle" ödemesini istedi
İngiltere'deki ilgili makamların "çeşitli bahaneler uydurarak ve yasa dışı yaptırımlara dayanarak" borçlarını ödemediğine işaret edilen açıklamada, şu ifadelere yer verildi: "İngiltere'nin İran'a olan borcu konusunda hiçbir tereddüt yoktur. Savunma Bakanlığı da bu hakkın teslim edilmesinde ısrarcıdır. İngiltere Savunma Bakanlığının son açıklaması da bu doğrultudadır. İngiltere Savunma Bakanı Ben Wallace da uluslararası sözleşmeler doğrultusunda İran'ın 40 yıllık alacağını kabul etmiş ve bunun ödenmesi gerektiğini dile getirmiştir.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Ben Wallace Haberleri | Ben Wallace Kimdir - Haberler - Ben Wallace haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Ben Wallace kimdir, hayatı ve biyografisi. Karadeniz'de sular ısınıyor! İngiliz savaş gemisine uyarı ateşi açan Ruslar, şimdi de bomb
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 25.6.2021 07:41:57. #1.15#

title