Belçika bir kez daha sular altında! 37 kişinin can verdiği sel felaketi, ülkeyi 10 gün sonra yeniden göle çevirdi - Haberler
Haberi Paylaş

Belçika bir kez daha sular altında! 37 kişinin can verdiği sel felaketi, ülkeyi 10 gün sonra yeniden göle çevirdi

AA / Dursun Aydemir - Haberler | Dünya

Belçika'da geçtiğimiz günlerde meydana gelen selde 37 kişi yaşamını yitirmişti. Felaketin ardından yaralarını sarmaya çalışan ülke, bir kez daha sele teslim oldu. Kuvvetli yağışlar ülkenin birçok bölgesinde etkili olurken sokaklar su altında kaldı, çok sayıda ev boşaltıldı.

Belçika'da 10 gün önce meydana gelen sel felaketinin ardından ülkenin güneydoğusundaki Namur ve Dinant gibi şehirler bir kez daha sele teslim oldu.

Gün içindeki aşırı yağış nedeniyle akşam saatlerinde Namur kentinde bazı sokaklarda su baskınları meydana geldi. Birçok evin giriş ve bodrum katlarını su bastı. Sosyal medyada bölgede yaşayanların paylaştığı görüntülerde Dinant'ta bazı araçların sel sularına kapılarak sürüklendiği görüldü.

Belçika bir kez daha sular altında! 37 kişinin can verdiği sel felaketi, 10 gün sonra yeniden ülkeyi göle çevirdi

Sel nedeniyle bölgede bazı yolların kapandığı, bir istinat duvarının yıkılması nedeniyle çok sayıda evin boşaltıldığı bildirildi. Selin neden olduğu tahribat ve can kaybı olup olmadığı konusunda henüz net bilgi bulunmuyor.

Meteoroloji yetkilileri, gün içinde aşırı yağış olacağı konusunda uyarıda bulunmuştu. Belçika'nın doğusunda 10 gün önce meydana gelen sellerde 37 kişi yaşamını yitirmiş, onlarca ev çökmüş, çok sayıda bina kullanılamaz hale gelmişti.

Belçika bir kez daha sular altında! 37 kişinin can verdiği sel felaketi, ülkeyi 10 gün sonra yeniden göle çevirdi
AA / Dursun Aydemir - Son Dakika Haberleri
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
500