Bejan Matur Haberleri

Bejan Matur haber, Bejan Matur son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Bejan Matur - 03.01.2018
Cüneyt Özdemir'in "Tahşiye" Tanıklığı
Özdemir 2010 yılında 4 meslektaşıyla beraber Pensilvanya'ya gittiklerini anlatarak, görüşmeye ilişkin şunları kaydetti: "(Gülen) Kısa bir go¨ru¨s¸me gerc¸ekles¸tirdik, farklı konular konus¸uldu, ben hic¸ Tek Tu¨rkiye dizisini seyretmedim, hayatımda hic¸ seyretmemis¸tim. O do¨nem Bejan Matur Zaman gazetesinde yazan bir meslektas¸ımdı ve Matur'un bir sorusu u¨zerine bu konu ac¸ıldı.
Bejan Matur - 01.11.2015
Göçün Savurduğu Hayatlar İçin"
Klarnet sanatçısı Hüseyin Delen ise 14 yaşındayken bir beste yaptığını söyleyerek, şöyle konuştu: "Aynı zamanda bir dünya haritası da çizmiştim. Sınırları olmayan bir dünya haritasıydı. Bu dünya hepimizin. Bu sınırları kim çiziyor. Kimsenin nerede doğacağına kimse karar veremiyor. Ama bu dünya bizim olduğu için, insanlar her yere gidebilir. Her yere karar verebilir. Fakat zorunlu göçler, daha doğrusu devletlerin uygulamış olduğu politikalar, rejimler üzerine yolda ölen insanlar, mecburi göçler, dünyanın var oluşundan beri olan bir şey. İnsanlık için en acı şey, evinden, yurdundan göçmek. Suriye mesela, çok acı fotoğraflarla karşılaştık. Hala da bilmediğimiz bir sürü şey var. Umarım ki daha ses getirici şeyler yaparız. Bu konuda yapılması gereken çok şey var." Şair Bejan Matur da Suriye'deki savaştan kaçarken, cansız bedeni Bodrum sahiline vuran 3 yaşındaki Aylan Kurdi için yazdığı şiiri konserde okudu.
Bejan Matur - 25.05.2015
Kocaeli Kitap Fuarı Zirveye Demir Attı
YAZARLAR GEÇİDİ YAŞANDI Fuar boyunca Nuri Pakdil, Sadık Yalsızuçanlar, Ayşe Kulin, Rasim Özdenören, Ahmet Taşgetiren, Ahmet Şimşirgil, Mustafa Armağan, Uğur Koşar, Hilmi Yavuz, Hanefi Avcı, Hayati İnanç, Canan Karatay, Bejan Matur, Engin Noyan, Sevda Türküsev, Sunay Akın, Talha Uğurluel, Senai Demirci, Yusuf Kaplan, Yavuz Bahadıroğlu, Mehmet Ali Bulut, Balçiçek İlter, Bülent Akyürek, Ceyhun Yılmaz, Erdal Demirkıran, İbrahim Tenekeci, Kahraman Tazeoğlu, Zahide Yetiş, Ahmet Ümit, Abdurrahman Dilipak, Doğan Cüceloğlu, İsmail KıIıçarslan, Kadir Mısıroğlu gibi yüzlerce seçkin yazar okurlarıyla buluştu.
Bejan Matur - 25.05.2015
7. Kocaeli Kitap Fuarı Sona Erdi
Yazar Nuri Pakdil'in onur konuğu olduğu fuarda, yazarlar Ayşe Kulin, Rasim Özdenören, Ahmet Taşgetiren, Hanefi Avcı, Canan Karatay, Bejan Matur, Engin Noyan, Sunay Akın, Yusuf Kaplan, Yavuz Bahadıroğlu, Mehmet Ali Bulut, Balçiçek İlter, Bülent Akyürek, Doğan Cüceloğlu ve Kadir Mısıroğlu, ziyaretçilerle bir araya geldi.
Bejan Matur - 24.05.2015
7. Kocaeli Kitap Fuarı Sona Erdi
Yazar Nuri Pakdil'in onur konuğu olduğu fuarda, Ayşe Kulin, Rasim Özdenören, Ahmet Taşgetiren, Hanefi Avcı, Canan Karatay, Bejan Matur, Engin Noyan, Sunay Akın, Yusuf Kaplan, Yavuz Bahadıroğlu, Mehmet Ali Bulut, Balçiçek İlter, Bülent Akyürek, Doğan Cüceloğlu ve Kadir Mısıroğlu, ziyaretçilerle bir araya geldi.
Bejan Matur - 20.05.2015
Bejan Matur: "Kürtçe Şiir Yazmak İstiyorum"
Kocaeli’nde düzenlenen 7. Kocaeli Kitap Fuarı’na katılan Gazeteci-Yazar Bejan Matur, “Son Dağ’’ konulu bir söyleşi gerçekleştirdi.
Bejan Matur - 16.05.2015
Dal Dal Kitap, Dal Kitap!
Bu yıl 16-24 Mayıs tarihlerinde gerçekleşecek 7. Kocaeli Kitap Fuarı'na 350 yayınevi, 42 sahaf ve 67 STK katılıyor. Fuara Ahmet Ümit, Ayşe Kulin, Sunay Akın, Bejan Matur, İclal Aydın, Hilmi Yavuz ve Canan Karatay gibi Türkiye'nin severek takip ettiği isimler katılırken fuarın bu yıl onur konuğu ise Nuri Pakdil oldu.
Bejan Matur - 25.04.2015
6. Balıklıgöl Şiir Akşamları" Etkinlikleri
Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci ise Şanlıurfa'nın tarih boyunca şiirin ve sanatın merkezi olduğunu ifade ederek, etkinliğin burada yapılmasının anlamlı olduğunu söyledi.  Etkinlikte emeği geçenlere teşekkür eden Ekinci, "Çözüm sürecinin olduğu bu dönemde, cumhuriyet döneminin en büyük sosyal projesinin gerçekleşmeye doğru hızla ilerlediği bir dönemde 'Anadoluyum ben tanıyor musun' temasıyla böyle bir organizasyon zamana uygun bir şekilde düzenlenmiştir" dedi.  Ekinci, programda Anadolu'daki birçok dilde şiirler okunacağını, sadece Ermenice şiir okunmayacağını, bunun nedeninin ise son birkaç günde Türkiye'ye yönelik baskıcı tavırların olduğunu ifade etti.  Her dilde şiir okundu  Konuşmaların ardından etkinlik kapsamında Zeynep Arkan, Sümeyye Betül, Sıtkı Caney, Sıddık Ertaş, Faruk Habiboğlu, Serdar Kacır, Şakir Kurtulmuş, Bejan Matur, Mustafa Özçelik ve Cihan Ülsen (Türkçe), Hasip Bingöl (Zazaca), Mustafa Özkurt Çupinaşi (Lazca), Hamid Omeri (Kürtçe), Kevser Ruhi (Gürcüce), Zafer Sürer (Çerkezce), Emrah Tahiroğlu (Arapça) şiirlerini seslendirdi.
Bejan Matur - 24.04.2015
6. Balıklıgöl Şiir Akşamları" Etkinlikleri
Yarın akşam düzenlenecek "Balıklıgöl'ün kıyısında" programında ise Zeynep Arkan, Sümeyye Betül, Hasip Bingöl (Zazaca), Sıtkı Caney, Mustafa Özkurt Çupinaşi (Lazca), Sıddık Ertaş, Faruk Habiboğlu, Serdar Kacır, Şakir Kurtulmuş, Bejan Matur, Mustafa Özçelik, Hamid Omeri (Kürtçe), Kevser Ruhi (Gürcüce), Zafer Sürer (Çerkesce), Emrah Tahiroğlu (Arapça) ve Cihan Ülsen şiirlerini okuyacak.
Bejan Matur - 23.04.2015
6. Balıklıgöl Şiir Akşamı" Yarın Başlayacak
Her dilde şiir okunacak Uluslararası Balıklıgöl Şiir Akşamı kapsamında Yusuf Özkan Özburun'un sunumuyla Balıklıgöl'ün kıyısında, Zeynep Arkan, Sümeyye Betül, Hasip Bingöl (Zazaca), Sıtkı Caney, Mustafa Özkurt Çupinaşi (Lazca), Sıddık Ertaş, Faruk Habiboğlu, Serdar Kacır, Şakir Kurtulmuş, Bejan Matur, Mustafa Özçelik, Hamid Omeri (Kürtçe), Kevser Ruhi (Gürcüce), Zafer Sürer (Çerkesce), Emrah Tahiroğlu (Arapça) ve Cihan Ülsen şiirlerini okuyacak.
Bejan Matur - 26.03.2015
Siirt Kitap Fuarına Hazırlanıyor
Bahçelievler Mahallesi'nde açılacak fuar alanında stant kurma çalışmalarının devam ettiğinin belirtildiği açıklamada, şunlar kaydedildi: "Bölgenin en önemli kültürel etkinliği olarak anılan fuar, Siirt ve çevre illerdeki okuyucuların ve öğrencilerin heyecanla beklediği yazar okur buluşmalarına da ev sahipliği yapacak. Rasim Özdenören, Yasin Aktay, Bejan Matur, Ruşen Çakır, Muhsin Kızılkaya, İhsan Süreyya Sırma, Mustafa Armağan, Cihan Aktaş, İsmail Kılıçarslan, Selahattin Yusuf, Ahmet Turgut, Fadime Özkan, Fahri Aral, Tarık Tufan, Bahadır Yenişehirlioğlu ve Coşkun Aral fuar kapsamında okuyucusuyla bir araya gelecek ve kitaplarını imzalayacaklar.
Bejan Matur - 26.03.2015
Siirt'te 2. Kitap Fuarı Düzenlenecek
Siirt Valiliği tarafından ilki geçen yıl yapılan kitap fuarına bu yıl 80 yayınevi ve 16 yazar katılacak. Siirt Valiliği'nden konu ile ilgili yapılan açıklamada, 2. kitap fuarına Rasim Özdenören, Yasin Aktay, Bejan Matur, Ruşen Çakır, Muhsin Kızılkaya, İhsan Süreyya Sırma, Mustafa Armağan, Cihan Aktaş, İsmail Kılıçarslan, Selahattin Yusuf, Ahmet Turgut, Fadime Özkan, Fahri Aral, Tarık Tufan, Bahadır Yenişehirlioğlu ve Coşkun Aral'ın fuarda okuyucularıyla söyleşi etkinliklerinde bir araya geleceği belirtildi.
Bejan Matur - 18.03.2015
13. Pera Fest, 21 Mart'ta Başlayacak
Kültürlerarası İletişim Disiplinlerarası Sanat Derneği ve PPR işbirliğinde "Şiddete Karşı Sanat" temasıyla gerçekleştirilecek 13. PERA FEST, 21 Mart'ta başlayacak.  Derneğin yazılı açıklamasına göre, festivalde şiddet konusunu işleyen oyunlar sahnelenecek, şiddet temalı filmler gösterilecek, yazar, yönetmen ve oyuncuların katılımıyla söyleşiler yapılacak.  Festival, Tiyatro Pera'nın "Şiirinle Gel!" başlıklı Dünya Şiir Günü etkinliğiyle başlayacak. Etkinliğin konuk şairi Bejan Matur olacak.
Bejan Matur - 10.03.2015
Fransa'nın İstanbul Başkonsolosu Domenach Açıklaması
Resepsiyona aralarında CHP Genel Başkan Yardımcısı Şafak Pavey, HDP İstanbul Milletvekili Sebahat Tuncel, AK Parti  İstanbul İl Kadın Kolları Yönetim Kurulu Üyesi Tığba Işık Ercan, şair Bejan Matur ve manken Deniz Akkaya'nın da yer aldığı siyaset, sanat, magazin ve iş dünyasından kadınlar katıldı.
Bejan Matur - 26.02.2015
3.deniz Kitap Festivali 28 Şubat'ta Başlıyor
Özdemir, 3. Deniz Kitapevleri Kitap Festivali'nin 28 Şubat günü başlayacağını ve 8 Mart'a kadar süreceğini belirterek bu büyük etkinliğe ise şu yazarların katılacağını söyledi: "Uğur Koşar, Hikmet Anıl Öztekin, Sinan Akyüz, Bejan Matur, Sinan Yağmur, Dr Ender Saraç, Şükrü Erbaş, Hasan Ali Toptaş, Ahmet Turgut,Mehmet Ercan, Banu Avar, Erdal Demirkıran, Melih Tuğtag, Tuncel Altınköprü, Yalvaç Ural, Ahmet Telli, Yılmaz Odabaşı, Birsen Ekim Özen, Suat Suna, Fermal Salmış, Semra Kandemir,C ezmi Ersöz ve İhsan Eliaçık.
Bejan Matur - 14.02.2015
Milli Eğitim Bakanı Avcı Açıklaması
Avcı, "Editörlerinizden rica ediyorum, bu yazarlarımızın isimlerini kamuoyuna duyursunlar lütfen. Nuri Pakdil, İhsan Süreyya Sırma, Banu Avar, Ahmet Ümit, İsmail Kılıçarslan, Haydar Ergülen, Mustafa Armağan, Erhan Afyoncu, Caner Taslaman, Kemal Sayar, Tuna Kiremitçi, Mario Levi, Ahmet Taşgetiren, Sibel Eraslan, Tarık Tufan, İskender Pala, Yavuz Bahadıroğlu, Bülent Parlak, Beşir Ayvazoğlu, Murat Menteş, Bejan Matur, Mehmed Niyazi, Cihan Aktaş, İbrahim Tenekeci.
Bejan Matur - 15.08.2014
Fransız Kültür Merkezi'nde Edebiyat Buluşması
Sina Akyol, Hüsnü Arkan, Ataol Behramoğlu, Yiğit Bener, Nedim Gürsel, Küçük İskender, Mario Levi, Bejan Matur ve Müesser Yeniay'ın katılacağı bu edebiyat buluşmasına Europe dergisi yazarlarından şair Michel Ménaché ve Şiirden dergisi genel yayın yönetmeni Metin Cengiz eşlik edecek.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Bejan Matur Haberleri | Bejan Matur Kimdir - Haberler - Bejan Matur haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Bejan Matur kimdir, hayatı ve biyografisi. Cüneyt Özdemir'in Tahşiye Tanıklığı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 24.7.2021 15:18:15. #1.14#

title