Bedensel Engelliler Hatıra Ormanına Ağaç Dikti

Bedensel Engelliler Hatıra Ormanına Ağaç Dikti

Havaların İyi Gitmesini Fırsat Bilen Bedensel Engelliler Hatıra Ormanına Ağaç Diktiler.

Bedensel Engelliler Hatıra Ormanına  Ağaç Dikti

Havaların iyi gitmesini fırsat bilen bedensel engelliler hatıra ormanına ağaç diktiler.

Ağaç dikme törenine Iğdır Valisi Saim Saffet Karahisarlı, Garnizon Komutanı Jandarma Kıdemli Albay Osman Nuri Erkan, Iğdır Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Küçük, Emniyet Müdürü Yusuf Çalkavur, Bedensel Engelliler Dernek Başkanı Baran Turan ve davetliler katıldı.

Iğdır Valisi Saim Saffet Karahisarlı, törende yaptığı konuşmada :"Böyle bir çalışmayı gündeme getirerek ağaçlandırma girişiminde bulunduğunuz için sizleri yürekten kutluyorum. Gelecek kuşaklara güzel bir coğrafya bırakmamız için ulusça ağaçlandırma seferberliğine katılmamız gerekir." dedi.

Bedensel Engelliler Dernek Başkanı Baran Turan:"Bizim de bir dikili ağacımız var düşüncesiyle bedensel engelli arkadaşlarla birlikte bir hatıra ormanı olsun diye buradayız. 850 çam fidanı için 850 YTL ödeme yaparak bugünkü hatıra Ormanımızı Iğdır Çevre Orman Müdürlüğü Yeşil Kuşak sahasında temin ettiğimiz 10 dönümlük alanı ağaçlandırıp Bedensel Engelliler adına bir hatıra ormanı yapmanın sevincini yaşamaktayız"diye konuştu..

Yapılan açıklamalardan sonra, Iğdır Valisi Saim Saffet Karahisarlı ve protokol üyeleri Bedensel engellilerle birlikte fidan diktiler.

(İA-İRT-Y)

28.12.2007 20:16 TSİ

Kaynak: İHA