Bayburt: Botaş Çalışanları Soğanlı Dağları'nda Mahsur Kaldı

Bayburt: Botaş Çalışanları Soğanlı Dağları'nda Mahsur Kaldı

Yoğun Kar Yağışı Sebebiyle Bayburt ile Trabzon Sınırında Bulunan Soğanlı Dağları'ndaki Şekersu Yaylası'nda, Botaş Çalışanlarının Mahsur Kaldığı Bildirildi.

Bayburt: Botaş Çalışanları Soğanlı Dağları'nda Mahsur Kaldı

Yoğun kar yağışı sebebiyle Bayburt ile Trabzon sınırında bulunan Soğanlı Dağları'ndaki Şekersu Yaylası'nda, BOTAŞ çalışanlarının mahsur kaldığı bildirildi.

Bayburt Valiliği'nden edinilen bilgiye göre, bölgede etkili olan kar yağışı sebebiyle Soğanlı Dağları Şekersu Yaylası'nda Erzincan-Rize doğalgaz boru hattının çalışmasını yapan BOTAŞ'ın 50 çalışanı mahsur kaldı. BOTAŞ çalışanlarının, Trabzon'un Vakfıkebir İlçesi'ndeki arkadaşlarını arayarak durumu haber verdikleri ve bu sayede Bayburt'taki yetkililere durumun intikal ettirildiği kaydedildi. İşçilerin mahsur kaldığı bölgeye karayolları ekiplerinin hareket ettiği, Köy Hizmetleri ve Jandarma Kurtarma timlerinin de yola çıkmak için hazırlık yaptığı öğrenildi.

Bayburt Özel İdare Genel Sekreteri Ziyaatin Babacan, BOTAŞ çalışanlarının bulunduğu bölgeye ulaşmak için hazırlık yapıldığını, ancak bölgedeki yoğun kar yağışı ve şiddetli tipinin çalışmaları güçleştirebileceğini kaydetti.

Öte yandan, BOTAŞ çalışanlarının Soğanlı Dağları'nda ve Aydıntepe İlçesi'ne bağlı Arpalı Köyü'nde şantiyelerinin bulunduğu öğrenildi.