Bayburt: Bayburt Pmyo'da Polis Adayları Yeni Döneme Merhaba Dedi

Bayburt: Bayburt Pmyo'da Polis Adayları Yeni Döneme Merhaba Dedi

- Bayburt Polis Meslek Yüksek Okulu'nda(pmyo) 2006-2007 Eğitim ve Öğretim Yılı Açılışı Düzenlenen Törenle Başladı.

Bayburt: Bayburt Pmyo'da Polis Adayları Yeni Döneme Merhaba Dedi

- Bayburt Polis Meslek Yüksek Okulu'nda(PMYO) 2006-2007 eğitim ve öğretim yılı açılışı düzenlenen törenle başladı.

Törene Vali Musa Küçükkurt, Garnizon Komutanı Topçu Kurmay Albay Bayram Uğur, Belediye Başkanı Bekir Çetin, Cumhuriyet Başsavcısı Mithat Kutanoğlu, Emniyet Müdür Burhan Gümüş, Bayburt PMYO Müdürü Üzeyir Sözen, daire müdürleri, hakim ve savcılar ile siyasi parti il başkanları katıldı.

Okul Müdürü Üzeyir Sözen törende yaptığı konuşmada "Adeta devletle özdeşleşen polis, devletin temsilcisi ve aynası kabul edilmektedir. Polisin vatandaşın gözündeki imajının, aynı zamanda siyasi rejimin ve devletin imajı olduğu bütün çağdaş ülkelerde kabul gören bir gerçektir. Bu gerçeklerden hareketle hedefimiz, bilim ve teknolojiyi kendimize rehber yaparak; Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı, devletin ülke ve milletiyle bölünmez bütünlüğüne duyarlı, çağımızın gelişen ve değişen şartlarına uyum sağlayan, halkla iyi ilişkiler kuran, Türk Milleti'nin yüce değerlerini özümsemiş, İnsan haklarına saygılı, yasaların üstünlüğüne inanmış, sağlam karakterli, disiplinli, daha da önemlisi sosyal sermayelerini elde etmiş çağdaş ve aydın Türk Polisi'ni yetiştirmektir" dedi.

Bayburt Valisi Musa Küçükkurt da "Türkiye jeopolitik bir öneme sahip, sürekli tehdit altında, her geçen gün büyüyen ve gelişen ve bu dönen tekere çomak sokmak isteyen güçlerle mücadele eden bir ülke ve bu öğrenciler de uyanık kalarak bu ülkeye ve milete zarar vermek isteyenlere engel, değişmez değerlerine sahip çıkmak zorunda kalan öğrencilerdir. Cumhuriyeti bize sunan ve bu ülkede bu cumhuriyet rejimiyle yaşamayı sağlayan Cumhuriyetin mimarı Atatürk ve silah arkadaşları, şehit ve gaziler ve onların sahip çıktıkları değişmez ilke ve inkılaplara sahip çıkmanız dileğiyle üstün başarılar diliyorum" diye konuştu.

Tören daha sonra birinci sınıftan ikinci sınıfa geçen başarılı öğrencilerden dönem birincisi Mustafa Eymir'e ödülünü Vali Musa Küçükkurt, dönem ikincisi M. Şahin Aslan'a Garnizon Komutanı Topçu Kurmay Albay Bayram Uğur ve dönem üçüncüsü Coşkun Norcü'ye Bayburt Belediye Başkanı Bekir Çetin tarafından ödüllerin sunumuyla sona erdi.

(YY-İRT-Y)

Kaynak: İHA