Başbakan Erdoğan'a Memleketinde Coşkulu Karşılama

Başbakan Erdoğan'a Memleketinde Coşkulu Karşılama

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Bazı Açılışlara Katılmak Üzere Geldiği Memleketi Rize'de Hemşehrileri Tarafından Coşkuyla Karşılandı.

Başbakan Erdoğan'a Memleketinde Coşkulu Karşılama

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, bazı açılışlara katılmak üzere geldiği memleketi Rize'de hemşehrileri tarafından coşkuyla karşılandı.

Akşam saatlerinde uçakla Trabzon'a gelen Başbakan Erdoğan, daha sonra karayoluyla Rize'ye geçti. Başbakan Erdoğan, Rize il sınırında partililer tarafından karşılandı. Hizmet İş Sendikası'na bağlı bir grup işçi "Başbakanımız Hoş Geldin" yazılı bir pankart açarken, Erdoğan'ın bulunduğu aracın il sınırından girmesiyle birlikte havai fişek gösterisi başladı. Başbakan Erdoğan'ın bulunduğu aracın önünde halk oyunları gösterileri yapıldı.

Seçim otobüsünden inerek kendisine karşılayan hemşehrilerine seslenen Başbakan Erdoğan, "Milletimize sevdamız var. Vatanımıza sevdamız var. Ülkemizde yapacağımız daha çok şey var. Ülkemizin birlik ve beraberliğe ihtiyacı var. Yola çıkarken ne dedik. Tek millet dedik. Tek bayrak dedik. Tek vatan dedik. Tek devlet dedik. Aynı hızla yolumuza devam edeceğiz. El ele olacağız. Omuz omuza olacağız. Her zamanki gibi daha çok çalışacağız. Durmak yok, yola devam diyeceğiz" şeklinde konuştu.

Erdoğan, daha sonra dinlenmek üzere Rize'nin Güneysu ilçesi Merkez Mahallesi'ndeki evine gitti. Erdoğan, Güneysu ilçesi girişinde de hemşehrileri tarafından karşılandı.

(GF-MU-CC-Y)