Banka Promosyonu caiz midir? Diyanet fetvaları!

Banka Promosyonu caiz midir? Diyanet fetvaları!

Banka Promosyonu caiz midir? Diyanet fetvaları!
Haberler.com - Haberler | Gündem

Diyanet İşleri Başkanlığı, Din İşleri Yüksek Kurulu Başkanlığı, vatandaşlardan gelen dini soruları yanıtlıyor. Bu kapsamda vatandaşların en çok sorduğu sorulardan biri olan Banka Promosyonu caiz midir? konusunda detaylı açıklama yapıldı. Peki, Banka Promosyonu caiz midir?

Dini konularda araştırma yapanlarBanka Promosyonu caiz midir? konusunda detaylı incelemeler yapıyor. Diyanet İşleri Başkanlığı da Din İşleri Yüksek Kurulu Başkanlığı vasıtasıylaBanka Promosyonu caiz midir? konusunda fetva yayınladı. Peki,Banka Promosyonu caiz midir? İşte, detaylar

BANKA PROMOSYONU CAİZ MİDİR?

Bankaların, kamu veya özel sektörde çalışanlara, çalıştığı kurumlar tarafından maaşlarını kendilerinden almayı tercih etmeleri karşılığında vermiş oldukları promosyonlar, işleyiş bakımından faize tam olarak benzememekle birlikte faiz şüphesinden de tümüyle uzak değildir.

Bu itibarla, temel ihtiyaçlarını karşılayacak durumda olanların bu parayı kendileri ve bakmakla yükümlü oldukları yakınları için kullanmamaları; bilakis ihtiyaç sahibi fakirlere vermeleri uygun olur.

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title