Bandırma M Tipi Cezaevi'nde Cumhuriyet Coşkusu

Bandırma M Tipi Cezaevi'nde Cumhuriyet Coşkusu

Bandırma M Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu Müdürlüğü'nce Düzenlenen Cumhuriyetin 84. Yıl Kutlamalarında, Tutuklu ve Hükümlülerden Oluşan Türk Halk Müziği Korosu Davetlileri Coşturdu.

Bandırma M Tipi Cezaevi'nde Cumhuriyet Coşkusu

Bandırma M Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu Müdürlüğü'nce düzenlenen Cumhuriyetin 84. yıl kutlamalarında, tutuklu ve hükümlülerden oluşan Türk Halk Müziği Korosu davetlileri coşturdu.

M Tipi Cezaevi Konferans Salonu'nda şehitler için saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasından sonra kurum Müdürü Ömer Ekinci, "Bizler Bandırma M Tipi Ceza İnfaz Kurumu olarak ilelebet var olacak çağdaş Türkiye Cumhuriyeti'nin daha güçlenmesi için çocuklarımızın ve gençlerimizin sürekli eğitim görmesi inancındayız. Bu amaç doğrultusunda cezaevimizde, sosyal ve kültürel faaliyetler başlattık. Okuma-yazma kursu dahil 10 ayrı mesleki eğitim kursu açtık. Konfeksiyon atölyesi kurduk. Türkiye'nin tüm ceza

evlerinin yatak çarşafları dahil konfeksiyon siparişleri Bandırma'da hazırlanıyor. Cumhuriyet değerlerini idrak etmiş, suç işlemekten pişman olmuş, belli bir mesleki formasyon kazanmış olarak topluma yeniden kazandıracağımız hükümlü ve tutuklularımız üretime katkı sağlıyor" dedi.

Kurum öğretmeni Ahmet Atılgan'nın konuşmasından sonra ise Ceza İnfaz Kurumu Türk Halk Müziği korosu, 'Çanakkale içinde aynalı çarşı' ile Atatürk'ün sevdiği Rumeli ve Anadolu türkülerini davetlilerle birlikte seslendirdi. Koro daha sonra Cumhuriyet şiirlerini seslendirdi. Programın son bölümünde cezaevindeki 10 ayrı mesleki eğitim kursunu bitirenlere diplomaları eski Cumhuriyet Başsavcısı Ünal Yalıncak, yeni Başsavcı Hakan Arslan ve Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Arslaner tarafından verildi. Programa

savcı, hakim, daire amir ve müdürleri katıldı.

(MY-OMR-MEF-Y)