Bandırma-izmir Arası İkinci Tren Seferi Başladı
Haberler » Güncel » Haber

Bandırma-izmir Arası İkinci Tren Seferi Başladı

İzmir-bandırma Hattında, İstanbul Deniz Otobüsleri (İdo) Bağlantılı Olarak Çalışacak İkinci Tren Olan '17 Eylül Süper Ekspresi' Seferlerine Başladı.

Bandırma-izmir Arası İkinci Tren Seferi Başladı

İzmir-Bandırma hattında, İstanbul Deniz Otobüsleri (İDO) bağlantılı olarak çalışacak ikinci tren olan '17 Eylül Süper Ekspresi' seferlerine başladı.

Bandırma-İzmir hattında geçtiğimiz Şubat ayında 3 yıllık aranın ardından yeniden seferlere başlayan '6 Eylül Süper Ekspresi'nin vatandaşlardan ilgi görmesiyle birlikte aynı hatta çalışacak olan '17 Eylül Süper Ekspresi'de düzenlenen törenle sefere konuldu. Bandırma Garı'ndaki törene AK Parti Balıkesir Milletvekili Cemal Öztaylan, Bandırma Kaymakamı Salih Keser, Belediye Başkanı Recep Eraydın, TCDD İzmir 3.Bölge Müdürü Sebahattin Eriş, Gar Müdürü Hüseyin Ersoy'un yanısıra çok sayıda davetli katıldı.

Törende konuşan Milletvekili Cemal Öztaylan, yeni tren seferinin sadece İzmir'den Bandırma'ya bir tren daha ilave etmek değil, Bandırma'nın sosyo ekonomik gelişimini hızlandırmayı sağlayacak bir gelişme olduğunu söyledi. Milletvekili Öztaylan, Bandırma'nın demiryoluyla Bursa'ya ve diğer Anadolu kentlerine bağlantısını sağlamak için de çalıştıklarını kaydetti. Kaymakam Salih Keser ise, ikinci tren seferinin başlatılmasının Bandırma'nın önemini gösterdiğini belirtti.

TCDD İzmir 3.Bölge Müdürü Sebahattin Eriş ise, Bandırma-İzmir arasındaki demiryolu hattında 1.5 yıl süren hat yenileme çalışmalarının yaklaşık 35 milyon YTL'ye mal olduğunu hatırlatarak, 2008 yılında aynı demiryolu hattına 40 milyon dolarlık yatırımla sinyalizasyon sistemi yapılacağını ve böylece trenlerin daha süratli şekilde gidebileceğini kaydetti. Törenin ardından 17 Eylül Süper Ekspresi'nin ilk yolcularına Bandırma Gar Müdürü Hüseyin Ersoy çiçek verdi.

İDO bağlantılı olarak çalışan '6 Eylül Süper Ekspresi' Bandırma'dan her sabah 09.45'te, 17 Eylül Süper Ekspresi ise 15.45'te hareket edecek.

(MEY-MŞ-MEF-Y)