Balıkesir: Balıkesir'deki Deprem

Balıkesir: Balıkesir'deki Deprem

Balıkesir'in Manyas İlçesi Kuşcenneti Gölü'nde Meydana Gelen 5.2 Şiddetindeki Depremin Ardından Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Balıkesir Milletvekili Sedat Pekel ve Partili Heyet, Deprem Bölgesinde Hasar Gören Köylerde İncelemelerde Bulundu.

Balıkesir: Balıkesir'deki Deprem

Balıkesir'in Manyas İlçesi Kuşcenneti Gölü'nde meydana gelen 5.2 şiddetindeki depremin ardından Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Balıkesir Milletvekili Sedat Pekel ve partili heyet, deprem bölgesinde hasar gören köylerde incelemelerde bulundu.

Depremde cami minaresi yıkılan ve bazı evlerde hasar meydana gelen Bandırma'ya bağlı Doğruca Köyü'ne giden Milletvekili Sedat Pekel, İl Genel Meclis Üyesi İsmet Koçyiğit, CHP İlçe Başkanı Mustafa Öz ve partililer köyde incelemelerde bulundu. Doğruca Köyü Muhtarı Mehmet Tan'dan köydeki hasar hakkında bilgi alan heyet, daha sonra hasar gören evleri ziyaret etti. Minaresi yıkılan camide de inceleme yapan Milletvekili Pekel, cami imamı Bekir Solak'la da görüşerek minarenin onarılması için gerekenlerin yapılacağını söyledi.

Depremin merkez üssü Kuşcenneti Gölü'ne çok yakın mesafede olan Doğruca Köyü'nün depremi az hasarla atlatmış olmasının sevindirici olduğunu ifade eden Pekel, depremde evlerinde çatlak ve hasar oluşan köylülerin de mağduriyetlerinin giderilmesi gerektiğini söyledi. Milletvekili Pekel ve beraberindekiler daha sonra depremde iki ev yıkılan ve bazı evlerde hasar meydana gelen Akçapınar Köyü'ne geçti. Burada da Muhtar Hüseyin Kocabıyık'la birlikte hasar olan yerleri inceleyen heyet üyeleri, köylülerden deprem anında yaşananlar hakkında bilgi aldı. Milletvekili Pekel, bazı köylülerin deprem sırasında Kuşcenneti Gölü üzerinde ateş topu gördükleri yönündeki iddialar hakkında ise yetkili kurumların bilimsel inceleme başlatması gerektiğini söyledi.

Kaynak: İHA