Bakan Soylu, HDP'li vekillere dönerek böyle tepki gösterdi: Kürtler sizden nefret ediyor - Haberler
Haberi Paylaş

Bakan Soylu, HDP'li vekillere dönerek böyle tepki gösterdi: Kürtler sizden nefret ediyor

Haberler.com / Emre İliksiz - Haberler | Politika

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, TBMM'deki bütçe görüşmeleri sırasında konuşma yaparken gerginlik sık sık yükseldi. HDP'li vekiller pankart açarak Bakan Soylu'yu protesto ederken, Soylu ise kürsüden üç kez "Kürtler sizden nefret ediyor" diyerek haykırdı.

Tbmm Genel Kurulunda İçişleri Bakanlığı'nın 2022 bütçesi görüşmelerinde İçişleri Bakanı Süleyman Soylu konuşma yaptı. Konuşma sırasında Hdp'li milletvekilleri pankart açarak Soylu'yu protesto etti. Mecliste tansiyon bir anda yükseldi.

Artan gerginlikle birlikte zaman zaman öfkelenen Süleyman Soylu, HDP sıralarına dönerek üç kez "Kürtler sizden nefret ediyor" şeklinde haykırdı. Bu sözlerin ardından vekillerden büyük tepki gösterilirken, Meclis Başkanı ise onları yerlerine oturması konusunda uyardı.

Konuşmasına önceki saatlerde yaşanan tartışmaya yönelik açıklamalarıyla başlayan Bakan Soylu şunları söyledi:

"Bir, bu ülkede Kürt düşmanlığı yoktur. İki, bu aziz millette Kürt düşmanlığı yoktur. Üç, bu ülkede kimin paravanı olduğunu bildiğimiz ve kırk yıldır emperyalizmin oyuncağı olarak bu ülkeye kan kusturmaya çalışan PKK'ya karşı karşıtlık ve düşmanlık vardır. Kürtler bu ülkenin asli unsurudur. Aleviler de asli unsurudur. İstismarlarınızı bu gazi Meclis altında yapmanıza müsaade etmeyeceğiz."

Meclis kürsüsündeki hararetli konuşma sırasında elindeki dövizi gösteren Soylu, "Şırnak Cizre'de bir katliam oldu. İlçe başkanımızın kardeşi olan Tahir Güven gece yarısı bir komplo ile öldürüldü. Kim öldürdü niye öldürdü. Pusu kuran Mehmet Miraç Dinç'i pusu kuranı, bu sabah HDP'li milletvekili Hüseyin Kaçmaz'ın evinde yakaladık. Hesabını vereceksiniz bunun." ifadelerini kullandı.

Haberler.com Haberler.com - Son Dakika Haberleri
Haberler.com - Son Dakika Haberleri

Süleyman Soylu, AK Parti, TBMM, HDP, Politika, Güncel, Haber

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
Yorumlar (1)
FENERBAHÇE CUMHURİYETİ :Bense hepinizden Cevap Yaz 0 1 Yayından Kaldır
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title