Bakan Koca, illere göre haftalık vaka haritasını paylaştı! Siirt alarm veriyor

Bakan Koca, illere göre haftalık vaka haritasını paylaştı! Siirt alarm veriyor

Haberler.com / Abdullah Karlidag - Haberler | Güncel

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, illere göre her 100 bin kişide görülen haftalık koronavirüs vaka sayısının yer aldığı haritayı paylaştı. Buna göre ilk sırayı Nisan ayı rakamlarına 471,57 ile ulaşan Siirt aldı. İstanbul'da 75,12, Ankara'da 57,95, İzmir'de 24,46 oldu. Son bir haftada vaka sayısı en çok artan illerimiz ise; Siirt, Giresun, Bingöl, Diyarbakır ve Kırıkkale.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 10-16 Temmuz arasında illere göre her 100 bin kişide görülen koronavirüs vaka sayılarını açıkladı. İllere göre haftalık koronavirüs vaka sayısı, her 100 bin kişide İstanbul'da 75,12, Ankara'da 57,95, İzmir'de 24,46 oldu.

EN FAZLA VAKA SİİRT'TE

Haftalık haritada en fazla vaka sayısı 471,57 ile Siirt'te olduğu görüldü. Siirt'i 188,96 ile Ağrı, 122,13 ile Bitlis takip etti. Siirt, Nisan'daki vaka seviyelerine yeniden ulaşmış oldu.

VAKA SAYISI EN ÇOK ARTAN İLLER

Bakan Koca, son 1 haftada vaka sayısı en çok artan illerle ilgili de paylaşımda bulundu. Koca, "Son bir haftada vaka sayısı en çok artan illerimiz; Siirt, Giresun, Bingöl, Diyarbakır ve Kırıkkale. Aşı İle Toplumsal bağışıklık elde edilene kadar tedbirlere uymak zorundayız. Sevdiklerinizi tehlikeye atmayın" dedi.

Bakan Koca, illere göre haftalık vaka haritasını paylaştı

10-16 Temmuz arasındaki verileri içeren tabloda Siirt 100 binde 471,57, Giresun 78,54, Diyarbakır 117,79 ve Kırıkkale 99,11 vaka artışı gösterdi. Bu illerimizi sırasıyla Iğdır, Mersin, Van, Elazığ ve Erzurum takip etti.

KİLİS, GÜMÜŞHANE VE HATAY EN AZ VAKA GÖRÜLEN İLLER

İllere göre haftalık vaka sayısında en düşük iller ise yüz binde 8,32 ile Kilis, 11,88 ile Gümüşhane ve 12,71 ile Hatay oldu.

Bakan Koca, illere göre haftalık vaka haritasını paylaştı
Bakan Koca, illere göre haftalık vaka haritasını paylaştı! Siirt alarm veriyor
  -  Abdullah Karlidag
Son Dakika Haberleri
Haber Yorumları (3)
THEO: Sayın Bakanım kime anlatıyorsunuz anlamayana anlatmak çok zor
ORHAN TUNA: Faiz ve gıda sektörü yasaklar yine gelsin istiyor sağlık bakanımız turist ler gidince kapatın esnafı deme sakın işçiye memura yasak yok ama esnafa var sıktınız artık
TURGAY EVRAN: En düşük iller atasında Hatay’dan önce Kahramanmaraş var görmezsiniz tabi
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Çok Okunan Haberler

title