Ayşenur Arslan Ödülünü Almaya Geliyor

Ayşenur Arslan Ödülünü Almaya Geliyor

Ayşenur Arslan Ödülünü Almaya Geliyor
İhlas Haber Ajansı - Haberler | Yerel

Karşıyaka Belediyesi'nin İzmir Gazeteciler Cemiyeti ile birlikte verdiği "Basın Özgürlüğü Ödülü"nün bu yıl ki sahibi, gazeteci Ayşenur Arslan 25 Temmuz'da ödülünü almaya Karşıyaka'ya geliyor.

Karşıyaka Belediyesi'nin İzmir Gazeteciler Cemiyeti ile birlikte verdiği "Basın Özgürlüğü Ödülü"nün bu yıl ki sahibi, gazeteci Ayşenur Arslan 25 Temmuz'da ödülünü almaya Karşıyaka'ya geliyor. Arslan, 25 Temmuz Perşembe günü saat: 10.30'da Ahmet Piriştina Kültür Merkezi'nde düzenlenecek törenle ödülünü Karşıyaka Belediye Başkanı Cevat Durak ile Türkiye Gazeteciler Federasyonu Genel Başkanı ve İzmir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Atilla Sertel'den alacak.

Geçen yıl, Basın Özgürlüğü mücadelesinde yolu cezaevinden geçen tüm tutuklu gazeteciler adına Nedim Şener'e verilen "Basın Özgürlüğü Ödülü"nün bu yıl ki, sahibi gazeteci Ayşenur Arslan oldu. CNNTürk'de yaptığı "Medya Mahallesi" programında iktidara yönelik eleştirileri nedeniyle işten çıkartılan Arslan, tüm baskılara rağmen, mesleğini hakkıyla yerine getirme mücadelesi dolayısıyla ödüle layık bulundu.

Bu yıl ikinci kez verilecek olan "Basın Özgürlüğü Ödülü" ile ülkemizin içinden geçmekte olduğu sürece dikkat çekebilmeyi amaçladıklarını belirten Karşıyaka Belediye Başkanı Cevat Durak, "Tek gücü kalemleri olan gazetecilerin üzerinde giderek artan baskının ülkemizi sürüklediği uçurumu, Gezi Parkı eylemlerinde bir kez daha tanık olduk. İktidarla aynı görüşü paylaşmadıkları için, bu süreçte dahi onlarca gazeteci işsiz kaldı. Sayı her geçen gün artarken, baskılara boyun eğmeyen gazeteci dostlarımızın yalnız olmadıklarını bilmelerini istedik" dedi. Durak, "Unutmayalım ki, basının özgürlüklerini kısıtlayanlar, hepimizin özgürlüklerini kuşatma altına almaktadır" diye de ekledi. - İZMİR

Ayşenur Arslan Ödülünü Almaya Geliyor

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title