Aylan bebeğin katilleri Adana'da yakalandı, üç firari hükümlüye toplam 546 yıl hapis cezası verildi

Aylan bebeğin katilleri Adana'da yakalandı, üç firari hükümlüye toplam 546 yıl hapis cezası verildi

İhlas Haber Ajansı - Haberler | 3. Sayfa

5 yıl önce sahile vurarak tüm vicdanları sızlatan göçmenlerin yaşadığı dramın sembolü haline gelen Aylan bebeğin katilleri yakalandı. 7 göçmenin boğularak ölümüne neden olan zanlılar 546 yıl hapse mahkum edildi.

Muğla'nın Bodrum ilçesinde, 5 yıl önce sahile vuran minik bedeniyle göçmenlerin yaşadığı dramın sembolü haline gelen Aylan bebek ile birlikte 7 göçmenin boğularak ölümüne neden olan zanlı Adana'da yakalandılar. Toplam 546 yıl hapse mahkum edilen firari 3 hükümlü adliyedeki işlemlerinin ardından cezaevine gönderildi.

YÜREKLERİ EZEN O FOTĞRAF: AYLAN BEBEK

Suriye'de 2010 yılında başlayan iç savaş nedeniyle milyonlarca Suriyeli ülkelerinden kaçıp başka ülkelere sığınmak zorunda kaldı. 2015 yılında da Muğla'nın Bodrum ilçesi Akyarlar Mahallesi Aspat mevkisinden Yunanistan'ın İstanköy Adasına (Kos Adası) yasa dışı yollarla geçmeye çalışan Suriye uyruklu 16 kişinin içinde bulunduğu lastik botun batması sonucu aralarında 3 yaşındaki Aylan Kurdi ile 5 yaşındaki Galip Kurdi'nin de bulunduğu toplam 7 göçmen suda boğularak hayatını kaybetti.

TOPLAM 546 YIL HAPİS CEZASI VERİLDİ

Türk polisi göçmenleri kaçak yollardan Yunanistan'a geçirmeye çalışan şahısların yakalanması için çalışma başlattı. Yapılan bu çalışmada göçmenleri Yunanistan'a gönderen şahısların Cebrail Enkadur, Ecevit Bülünt Gökalp ve Ali Can Şaş olduğu tespit edildi. Bunun üzerine Muğla'da şahıslar hakkında "insan kaçakçılığı ve birden fazla kişinin ölümüne sebebiyet vermekten" dava açıldı. Ancak şüpheli 3 kişi bir türlü yakalanamadı. Mahkeme suçu işledikleri sabit olan şahıslar hakkında her birine 182'şer yıl olmak üzere toplam 546 yıl hapis cezası verdi.

FİRARİ HÜKÜMLÜLER CEZAEVİNE GÖNDERİLDİ

Adana Emniyet Müdürlüğü ekipleri firari hükümlülerin Karataş ilçesinde olduğu bilgisi ulaştı. Bunun üzerine Adana Emniyet Müdürü Zafer Aktaş, Karataş İlçe Emniyet Müdürlüğünde bir özel ekip oluşturulmasını ve bu hükümlülerin bir an önce yakalanması talimatını verdi. Polis yaptığı çalışmalar sonucunda hükümlülerin saklandığı yeri tespit etti. Bu tespitin ardından baskın yapılacağı sırada hükümlülerin bir araç ile hareket ettiği belirlendi. Hemen uygulama alanı oluşturulup bütün gidiş güzergahları kontrol altına alındı. Kısa sürede 3 hükümlü de uygulama alanında yakalandı. Emniyette işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen hükümlüler cezaevine gönderildi.

Aylan bebeğin katilleri Adana'da yakalandı, üç firari hükümlüye toplam 546 yıl hapis cezası verildi
Aylan bebeğin katilleri Adana'da yakalandı, üç firari hükümlüye toplam 546 yıl hapis cezası verildi

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

Haber Yorumları (4)
POLAT: Sen rahat uyu aylan bebek Allah’ın hesabı er yada geç sorulur ve Seni ülkesine almayan Avrupa virüsle Paramparça olacak izleyin ve görün
BÜYÜK SÖZE MİNİK İCRAAT: TOPLAMDA 546 YIL HAPİS İSTENMİŞŞŞŞŞŞ!!!!!!! BU TÜR YÜKSEK CEZA İSTEMLERİ, İNSANLARIN ÖFKE GAZINI ALMAK İÇİNDİR. BU ŞEKİLDE YÜKSEKTEN GÖSTERİRLER AMA İLK MAHKEMEDE TAHLİYE EDERLER. ETMESELER BİLE EN GEÇ ÜÇÜNCÜ MAHKEMEDE TAHLİYE EDERLER. İLERKİ SAFHADA DA BERAAATT. BUNLAR ANLAŞMALI DAVALARDIR VE TAKTİKTİR. ALLAH BELALARINI VERSİN.
BİLGİ KAYNAGI: bilginiz olmadıgı şeylere yorum eklemeyin lütfen. bu tür ağır yüksek ceza vermenin nedeni ileride af ceza indirimi gibi durumlarda suçlunun yüksek ceza yatmasını sağlamaktır. 180 yıl her türlü indirime affa tabi tutuldugunda bile sanıklar ortalama 40 sene ceza yatacaklardır. buda kesinleşmiş müebbetten daha etkili bir sistemdir.
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Çok Okunan Haberler

title