Diken üstündeki vatandaşlar, ayı korkusu nedeniyle köyü açık cezaevine çevirdi

Diken üstündeki vatandaşlar, ayı korkusu nedeniyle köyü açık cezaevine çevirdi

Bursa'nın Mustafakemalpaşa ilçesinin Ömeraltı köyü sakinleri ayı korkusu nedeniyle paniğe kapılan vatandaşlar, hem kendilerini, hem de hayvanlarını korumak için köyün etrafını 5 kilometrelik tel örgüyle çevirdi.

30.05.2020 09:46 | Son Güncelleme: 30.05.2020 10:54

Bursa'da bir dağ köyü, yabani hayvanlardan korunmak için dikenli tellerle çevrildi. Köye devasa demir kapıdan girilip çıkılabiliyor.

Mustafakemalpaşa ilçesinin Ömeraltı köyü sakinleri, yabani hayvanların saldırılarından korunmak için çareyi dikenli telde buldu. Köylüler, tam 30 yıldır, etrafını dikenli tellerle çevirdikleri köylerini ayı ve kurtların tehlikesinden uzak tutuyor. Ormanların içinde bulunan köyün arazilerinde çok sayıda ayı, domuz, kurt ve başka yabani hayvan bulunuyor.

ETRAFI TEL ÖRGÜYLE ÇEVİRDİLER

Yabani hayvanlar köye kadar gelmeye başlayınca köylüler hem kendilerini, hem de hayvanlarını korumak için köyün etrafını 5 kilometrelik tel örgüyle çevirdi. Köye girmek isteyenler ise demir kapıyla karşılaşıyor. Köyün sakinleri ve misafirler kapıyı açtıktan sonra araçla ve yaya olarak köye girebiliyor. Köyün sakinlerine demir kapıyı açarak girmek normal gelirken, köye ilk defa gelenler ise büyük şaşkınlık yaşıyor. Bazı misafirler köyde bir şey olduğunu düşünerek kapının önünde uzun süre bekliyor.

Diken üstündeki vatandaşlar, ayı korkusu nedeniyle köyü açık cezaevine çevirdi

DIŞARIDAN GELENLER BÜYÜK ŞAŞKINLIK YAŞIYOR

Köylerine tel örgüyü yabani hayvanlardan korunmak için çektiklerini ifade eden muhtar Yakup Yıldız, "Köyümüzün tarihi çok eski. Göçebe hayatı bitti denildikten sonra köyümüz yerleşik düzene geçmiş, bölgenin kurulan ilk köylerinden biri. Köyümüz ormanların içinde. Her yeri ormanlarla çevrili. Arazisi çok geniş. Bal böyle olunca burada yabani hayvan çok fazla, hayvanlardan korunmak için köyümüzün etrafını tel örgüyle çevirdik. 30 yıldır köyümüz bu şekilde tel örgüyle çevrili. Köyün girişinde kapı mevcut. Köye girmek isteyenler kapıyı açıp giriyor. Köylüler bu duruma alışık, ama dışarıdan ilk defa gelenler karşılarında kapıyı görünce şaşırıyor. Burada uzun süre bekleyenler oluyor. Biz de durumu kendilerine izah ediyoruz" dedi.

Diken üstündeki vatandaşlar, ayı korkusu nedeniyle köyü açık cezaevine çevirdi

Kaynak: İHA

Haber Yorumları (1)
AHMET: Köyün sakinleri ve misafirler kapıyı açtıktan sonra araçla ve yaya olarak köye girebiliyor. cümlesine takıldım. Şİmdi anladım havadan girilemiyor demek ki :)
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
Şu an buradasınız: Diken üstündeki vatandaşlar, ayı korkusu nedeniyle köyü açık cezaevine çevirdi - Haber
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 6.7.2020 13:29:23. #1.14#
title