Aya Yorgi Kilisesi Haberleri

Aya Yorgi Kilisesi haber, Aya Yorgi Kilisesi son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Aya Yorgi Kilisesi - 09.07.2020
Osmaneli'nin tarihi yapıları arasında "geçmişe yolculuk"
Osmanlı Devleti başta olmak üzere birçok medeniyete ev sahipliği yapan Bilecik'in Osmaneli ilçesi, tarihi cami ve konaklarıyla ziyaretçilerini adeta geçmişe yolculuğa çıkarıyor.
Aya Yorgi Kilisesi - 18.04.2020
Adalar halkı, 23 Nisan'da Büyükada'ya ziyaretin durdurulmasını istedi
Vatandaşlar, dilekçelerinde, tüm dini mekanlar gibi Aya Yorgi Kilisesi de ziyarete kapalı olmasına rağmen, 23 Nisan ziyaretgahı olan kilise ve kiliseye çıkan yolların yoğunlaşabileceği, bunun da hem sayıca azalmış deniz ulaşım araçlarında hem de yürüyüş yollarında bulaş riskini artıracağı endişelerini dile getirdi.
Aya Yorgi Kilisesi - 02.04.2020
İstanbul Rum Patrikliği'nden Milli Dayanışma Kampanyası'na destek
Fener'deki Patriklik Katedrali ve Aya Yorgi Kilisesi'nde ayinler, ibadetler ve dini törenlerin halkın katılımına kapalı olduğu ve Kovid-19'a karşı tüm önlemlerin alınmış şekilde icra edildiği aktarılan açıklamada, şunlar kaydedildi: "Bugüne dek toplumlar arasında anlayış ve dayanışma, çevrenin korunması ve global barışın tesisi için çalışmalarına durmaksızın devam eden Patrik Bartholomeos, gerçekleşen ibadetler esnasında tüm sıkıntıların ve acıların son bulması, Kovid-19 virüsüne karşı Türk devletinin verdiği üstün mücadelenin en kısa süre içinde başarıyla sonuçlanması ve bütün dünyanın en yakın zamanda tam sağlık ve sıhhatine kavuşması için Rabb'imize dua etmektedir.
Aya Yorgi Kilisesi - 06.01.2020
Balat'ta haç çıkarma töreni
Fener Rum Patrikhanesi bahçesinde yer alan Aya Yorgi Kilisesi'nde gerçekleştirilen ayin Fener Rum Patriği Bartholomeos tarafından yönetildi.
Aya Yorgi Kilisesi - 06.01.2020
HZ. İSA'NIN DOĞUM VE VAFTİZ EDİLİŞ GÜNÜ KUTLANIYOR, PATRİKHANEDE AYİN DÜZENLENDİ (1)
Hz. İsa'nın doğumu ve vaftiz edilişinin yıldönümü kutlamaları Fener Rum Patrikhanesi'nde başladı. Patrikhanenin bahçesinde bulunan Aya Yorgi Kilisesi'nde ayin düzenlendi.
Aya Yorgi Kilisesi - 25.12.2019
DHA İSTANBUL BÜLTENİ- 3
  "2003 YILINDA İŞLERİ BİTİNCE BIRAKIYORLAR" Şile Belediye Başkanı İlhan Ocaklı, "Burası 1999 yılında 49 yıllığına Devlet Su İşleri'nin İstanbul'a su getirmek için Orman İşletme Müdürlüğü'nden talep ettiği şantiye ve toprak döküm sahası olarak yani toprak depolama sahası olarak aldığı bir mekan. Burada çalışan taşeron firma 1999'da başladı, 2003 yılına kadar devam ettiği çalışma süresi içerisinde iş makinelerinin, kamyonların, traktörlerin, kepçelerin lastiklerini burada görmüş olduğunuz alanda depolamışlar. Daha sonra 2003 yılında işleri bitince gidiyorlar ve lastikleri burada bırakıyorlar. Burası da doğal yollardan oluşan bir gölet. Yağmur yağdığında, su biriktiğinde lastikler de bu suyun içinde kaldığı için bu güne kadar fark edilmemiş. Havaların da yağmursuz geçmesinden dolayı biraz da kurak mevsim olunca su çekilmiş, suyun çekilmesiyle beraber lastikler de gün yüzüne çıkmış" dedi.  "İNŞALLAH BUGÜN BU MESELEYİ BİTİRECEĞİZ" Ocaklı, " Bunu tespit eden duyarlı vatandaşımıza da teşekkür ediyoruz. Yaklaşık 15-20 yıldan beri var olan bir mesele. Biz de bu duyarlı vatandaşımızın tespitiyle beraber kamuoyunun da hassasiyetiyle biz de gerek belediyemiz, Orman İşletme Müdürlüğümüz, Çevre İl Müdürlüğümüzün yetkilileriyle bugün bütün devlet durumlarıyla buradayız. Bugün Allah nasip ederse inşallah çalışma arkadaşlarımızla bunları buradan kaldıracağız ve ilgili yere naklini yapacağız. Bu hassasiyetiniz için teşekkür ediyoruz. Ömrünü tamamlamış lastikler doğal yollardan gerekli olan hassasiyet dikkate alınarak geri dönüşüme gönderilecek. İnşallah bugün bu meseleyi bitireceğiz" dedi.  Görüntü Dökümü ----------- -Muhabir anons -Lastikler havadan görüntü -Belediye başkanı açıklaması -Göletteki atık lastikler -Lastiklerin kepçeyle alınması -Lastiklerin kamyonlara yüklenmesi -Genel ve detay ============================ 3- YUNANİSTAN DIŞİŞLERİ BAKANI, FENER RUM ORTODOKS PATRİKHANESİ'NDE NOEL AYİNİNE KATILDI Gülseli KENARLI - Harun UYANIK /İSTANBUL, FENER Rum Ortodoks Patrikhanesi'nde noel ayini düzenlendi. Ayine Yunanistan Dışişleri Bakanı Nikos Dendias da katıldı. Aya Yorgi Kilisesi'nde sabah erken saatlerde başlayan ayini Patrik Bartholomeos yönetti.
Aya Yorgi Kilisesi - 25.12.2019
Yunanistan Dışişleri Bakanı, Fener Rum Ortodoks Patrikhanesi'nde noel ayinine katıldı
FENER Rum Ortodoks Patrikhanesi'nde noel ayini düzenlendi. Ayine Yunanistan Dışişleri Bakanı Nikos Dendias da katıldı. Aya Yorgi Kilisesi'nde sabah erken saatlerde başlayan ayini Patrik Bartholomeos yönetti.
Aya Yorgi Kilisesi - 25.12.2019
Yunanistan Dışişleri Bakanı Dendias, Fener Rum Patrikhanesi'nde Noel ayinine katıldı
Fener Rum Patrikhanesi içerisinde bulunan Aya Yorgi Kilisesi'nde Noel ayini düzenlendi.
Aya Yorgi Kilisesi - 25.12.2019
YUNANİSTAN DIŞİŞLERİ BAKANI, FENER RUM ORTODOKS PATRİKHANESİ'NDE NOEL AYİNİNE KATILDI
FENER Rum Ortodoks Patrikhanesi'nde noel ayini düzenlendi. Ayine Yunanistan Dışişleri Bakanı Nikos Dendias da katıldı. Aya Yorgi Kilisesi'nde sabah erken saatlerde başlayan ayini Patrik Bartholomeos yönetti.
Aya Yorgi Kilisesi - 25.12.2019
Yunanistan Dışişleri Bakanı, Fener Rum Ortodoks Patrikhanesi'nde noel ayinine katıldı
FENER Rum Ortodoks Patrikhanesi'nde noel ayini düzenlendi. Ayine Yunanistan Dışişleri Bakanı Nikos Dendias da katıldı. Aya Yorgi Kilisesi'nde sabah erken saatlerde başlayan ayini Patrik Bartholomeos yönetti.
Aya Yorgi Kilisesi - 25.09.2019
Dha istanbul bülteni-1
Görüntü Dökümü: --------- (CEP TELEFONU) -Olay sırasında vatandaşların çektiği cep telefonu detayları (AKTÜEL -İtfaiyecilerden detaylar -Mahalle sakinleri ile röportaj -Yangına müdahale eden itfaiyecilerden röportaj -Mahalle sakini röportajı 24.09.2019 - 23.34Haber Kodu : 190924270 24.09.2019 - 23.49 Haber Kodu : 190924271 ========================== 5- AYA YORGİ'YE DİLEKLERİNİN KABUL OLMASI İÇİN TIRMANDILAR Haber-Kamera: Eli YAVUZ - Harun UYANIK - İSTANBUL DHA - Her yıl 23 Nisan ve 24 Eylül tarihlerinde Büyükada'da bulunan Aya Yorgi Kilisesi ziyaretçi akınına uğruyor.
Aya Yorgi Kilisesi - 24.09.2019
Aya yorgi'ye dileklerinin kabul olması için tırmandılar
HER yıl 23 Nisan ve 24 Eylül tarihlerinde, Büyükada'da bulunan Aya Yorgi Kilisesi ziyaretçi akınına uğruyor.
Aya Yorgi Kilisesi - 24.09.2019
Aya yorgi'ye dileklerinin kabul olması için tırmandılar
Her yıl 23 Nisan ve 24 Eylül tarihlerinde Büyükada'da bulunan Aya Yorgi Kilisesi ziyaretçi akınına uğruyor.
Aya Yorgi Kilisesi - 28.04.2019
Fener Rum Patrikhanesi'nde Paskalya Ayini
Hristiyanların en önemli dini bayramlarından olan ve Hazreti İsa'nın yeniden dirildiğine inanılan günün kutlandığı Paskalya Bayramı dolayısıyla Fener Rum Patrikhanesi içindeki Aya Yorgi Kilisesi'nde ayin düzenlendi.
Aya Yorgi Kilisesi - 28.04.2019
Fener Rum Patrikhanesi'nde Paskalya Ayini
Hristiyanların en önemli dini bayramlarından olan ve Hazreti İsa'nın yeniden dirildiğine inanılan günün kutlandığı Paskalya Bayramı dolayısıyla Fener Rum Patrikhanesi içindeki Aya Yorgi Kilisesi'nde ayin düzenlendi.
Aya Yorgi Kilisesi - 23.04.2019
Dileklerinin Kabul Olması İçin Aya Yorgi'ye Tırmandılar
BÜYÜKADA'nın 204 metre ile en yüksek noktasında bulunan Yüce Tepe'deki Aya Yorgi Kilisesi'ne binlerce kişi akın etti.
Aya Yorgi Kilisesi - 06.01.2019
Çengelköy'de Haç Çıkarma Töreni
ORTODOKSLAR bugün Hz. İsa'nın doğum günü ve vaftiz edilişini kutluyor. İstanbul'da da denizden haç çıkarma töreni düzenlendi. Üsküdar Çengelköy'de de tören vardı. Üsküdar Çengelköy Rum Ortodoks Aya Yorgi Kilisesi'nde Aramisu Kassanos'un yönettiği ayinin ardından ziyaretçiler kortej ile birlikte Çengelköy İskelesi'ne geldi.
Aya Yorgi Kilisesi - 06.01.2019
Dha İstanbul Bülteni- 3
Görüntü dökümü: ------------------ -Zanlının getirilmesi -Polis aracından çıkarılması -Adliyeye sokulması 06.01.2019 - 13.40 - Haber Kodu : 190106088 ======================= 2- UKRAYNA'DA ÖLDÜRÜLEN TÜRK KIZLARININ ZANLISI ADLİYEYE SEVK EDİLDİ (1)  Haber-Kamera: Hakan KAYA-Hasan YILDIRIM/ İstanbul DHA Ukrayna'nın Harkov kentinde 22 yaşındaki Buket Yıldız ve 22 yaşındaki Zeynep Hüsünbey'i kaldıkları evde öldürdüğü gerekçesiyle aranan ve Pendik'te mezarlıkta yakalanan Hüsnü Can Ç.(21) emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.  Görüntü dökümü: ------------------ -Zanlının çıkarılması -Polis aracına bindirilmesi 06.01.2019 - 12.53- Haber Kodu : 190106069 ==================== (GENİŞ HABER)  3-HALİÇ'TE HAÇ ÇIKARMA TÖRENİ  İdris TİFTİKÇİ-İbrahim MAŞE/İSTANBUL,  Hazreti İsa'nın doğumu ve vaftiz edilişinin yıldönümü nedeniyle Fatih'teki Aya Yorgi Kilisesi'nde ayin düzenlenip denizden haç çıkarma töreni yapıldı.
Aya Yorgi Kilisesi - 06.01.2019
Geniş Haber) Haliç'te Haç Çıkarma Töreni
Hazreti İsa'nın doğumu ve vaftiz edilişinin yıldönümü nedeniyle Fatih'teki Aya Yorgi Kilisesi'nde ayin düzenlenip denizden haç çıkarma töreni yapıldı.
Aya Yorgi Kilisesi - 06.01.2019
Çengelköy'de Haç Çıkarma Töreni
Ortadokslar, bugün Hz. İsa'nın doğum günü ve vaftiz edilişini kutluyor. İstanbul'da da denizden haç çıkarma töreni düzenlendi. Üsküdar Çengelköy'de de tören vardı. Üsküdar Çengelköy Rum Ortodoks Aya Yorgi Kilisesi'nde Aramisu Kassanos'un yönettiği ayinin ardından ziyaretçiler kortej ile birlikte Çengelköy İskelesi'ne geldi.
Aya Yorgi Kilisesi - 06.01.2019
Haliç'te Haç Çıkarma Töreni (1)
HAZRETİ İsa'nın doğumu ve vaftiz edilişinin yıldönümü nedeniyle Balat'taki Aya Yorgi Kilisesi'nde ayin düzenlenip denizden haç çıkarma töreni yapıldı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Aya Yorgi Kilisesi Haberleri | Aya Yorgi Kilisesi Haber - Haberler - Aya Yorgi Kilisesi haberleri, son dakika aya yorgi kilisesi haber ve gelişmeleri burada. ADALAR'DA ORMANLARDA DENETİM.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 18.9.2021 11:02:31. #1.15#

title