Avrupa Birliği'den gönderilen yangın söndürme uçakları sabah saatlerinde çalışmalara katılacak - Haberler
Haberi Paylaş

Avrupa Birliği'den gönderilen yangın söndürme uçakları sabah saatlerinde çalışmalara katılacak

Haberler.com - Haberler | Güncel

Türkiye, günlerdir süren orman yangınları için AB'den yangın söndürme uçağı talebinde bulundu. Bu isteği kabul eden AB, İspanya ve Hırvatistan'dan toplam 3 uçak gönderecek. OGM Genel Müdür Yardımcısı Özkan, gönderilen uçakların bugün sabah saatlerinde yangına müdahale çalışmalarına katılacağını açıkladı.

Avrupa Birliği (AB) Komisyonu, Türkiye'deki yangınlarla mücadeleye destek için 3 yangın söndürme uçağı gönderileceğini bildirdi.

AB Komisyonundan yapılan açıklamada, Türkiye'nin AB Sivil Koruma Mekanizmasını harekete geçirdiği, acil karşılık olarak AB Komisyonunun, Hırvatistan'dan 1 Canadair uçağının, İspanya'dan 2 Canadair uçağının gönderilmesi için harekete geçtiği belirtildi.

Orman Genel Müdürlüğü Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Özkan, İspanya ve Hırvatistan'dan gönderilen uçakların sabah itibarıyla çalışmalara katılacağını söyledi.

NTV'nin haberine göre; Özkan, bu uçaklarla birlikte toplam uçak sayısının 16 olacağını, 8'inin Marmaris-Bodrum bölgesinde, 8'inin ise Antalya bölgesinde söndürme çalışmalarında kullanılacağını açıkladı.

Avrupa Birliği'den gönderilen yangın söndürme uçakları sabah saatlerinde çalışmalara katılacak
Haberler.com - Son Dakika Haberleri
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
Yorumlar (4)
Turgay Çakmak:SENDE BU KONUDA UZMANSIN DEVLETİN DEPOLARINDAKİ UÇAGI GÖRÜR GÖRMEZ TANIDIN SENİN GİBİ İNSANLAR VARKEN DÜŞMANA GEREK YOK YUNANLIIII
tahsin bueyuekkol:AB göndermiyor. Sadece Hirvatistan ve Ispanya. AB türkiyeye hic bir an yadima kosmas hatta yangini büyütür.
cactus cacar:Bakanın uçamaz dediği kapasitesiz dediği uçaklar yardıma geliyor.
500