Askeri Savcılık: Bilgi ve Belge Talep Edilmedi

Askeri Savcılık: Bilgi ve Belge Talep Edilmedi

Genelkurmay Başkanlığı Askeri Savcılığından Yapılan Açıklamada, 'Genelkurmay Askeri Savcılığınca (Ergenekon Soruşturması) Bu Konuda Yürütülen Bir Soruşturma Bulunmamakta Olup, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığından da Bilgi ve Belge Talep Edilmemiştir' Denildi.

Askeri Savcılık: Bilgi ve Belge Talep Edilmedi

Genelkurmay Başkanlığı Askeri Savcılığından yapılan açıklamada, ''Genelkurmay Askeri Savcılığınca (Ergenekon Soruşturması) bu konuda yürütülen bir soruşturma bulunmamakta olup, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığından da bilgi ve belge talep edilmemiştir'' denildi.

Genelkurmay Başkanlığı Askeri Savcılığının yazılı açıklamasında, dün ve bugün bazı basın-yayın organlarında ''İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığının gündemdeki bir soruşturma ile bağlantılı oldukları iddiasıyla bazı muvazzaf askeri personel hakkında Genelkurmay Başkanlığına bildirimde bulunulduğu, ayrıca Genelkurmay Askeri Savcılığının da konu hakkında ayrı bir soruşturma yapmak amacıyla gerekli tüm bilgi ve belgeleri İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığından talep ettiği'' şeklinde haberlerin yer aldığı anımsatıldı.

Açıklamada, şu hususlara yer verildi:

''Genelkurmay Askeri Savcılığınca bu konuda yürütülen bir soruşturma bulunmamakta olup, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığından da bilgi ve belge talep edilmemiştir.

Ancak, adli ve askeri yargı arasında yasal mevzuat çerçevesinde sürdürülen işbirliği kapsamında İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca yapılan aramalarda el konulan ve 09.07.2008 tarihli yazı ile resen Genelkurmay Askeri Savcılığına gönderilen belgelerin niteliklerinin ve askeri yargıyla ilgisinin olup olmadığının belirlenmesi maksadıyla incelenmesine devam edilmektedir.''

Kaynak: AA