Artvin Belediyesi Tiyatro Topluluğu Kuruldu - Haberler
Haberi Paylaş

Artvin Belediyesi Tiyatro Topluluğu Kuruldu

Artvin Belediyesi Tiyatro Topluluğu Kuruldu
AA - Haberler | Yerel

Artvin Belediyesi Öztürk Serengil Sahnesi Tiyatro topluluğu çeşitli oyunlarla sanatseverlerin karşısına çıkacak.

Artvin Belediyesi Öztürk Serengil Sahnesi Tiyatro topluluğu çeşitli oyunlarla sanatseverlerin karşısına çıkacak.

Artvin Belediyesinden yapılan yazılı açıklamada, Artvinli ünlü Türk sinema oyuncusu ve komedyen Öztürk Serengil'in adı verilen ve yaklaşık 30 kişiden oluşan tiyatro topluluğunun, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları Sanat Koordinatörü Mehmet Karaosmanoğlu'ndan bir hafta boyunca eğitim aldığı belirtildi.

Artvin Belediyesi Öztürk Serengil Sahnesi Tiyatro Topluluğu ekibinin, jest, mimik, beden dili, pantomim, doğaçlama, diyafram ve diksiyon gibi konularda eğitimler alarak düzenli tiyatro etkinlikleri gerçekleştireceği ifade edilen açıklamada, 7 Mart Artvin'in kurtuluş yıl dönümünde sahnelenecek "Çoruh Kahramanları" adlı piyes çalışmalarının Artvin Belediyesi nikah salonunda devam ettiği kaydedildi:

Açıklamada, Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe'nin şu ifadelerine yer verildi:

"Kültür ve sanat şehri olan kentimizin sanat açısından bir eksiğini daha gidermek için adım attık. Tiyatro topluluğumuzla şehrimizde yaşayan vatandaşlarımıza sanatı toplumla özdeşleştirip toplumun sevincine, hüznüne ortak olma gayesi güdüyoruz. Eğitimlerde özümüzden, kültürümüzden, tarihimizden kopmayarak, değerlerimize sahip çıkan oyunlara yer veriliyor. İlk oyunumuz 7 Mart'ta sahnelenecek. Sonrasında özel gün ve gecelere yönelik oyunlarla tiyatro ekibimiz seyircisiyle buluşmaya devam edecek."

AA - Son Dakika Haberleri

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Şehir Tiyatroları, Öztürk Serengil, Artvin, Yerel, Kültür Sanat, Güncel, Haber

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title