Armen Sarkisyan Haberleri

Armen Sarkisyan haber, Armen Sarkisyan son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Armen Sarkisyan - 23.11.2020
Ürdün Kralı: "Dağlık Karabağ sorununun, BM kararları doğrultusunda çözümünü hedefleyen çabalar sürmeli"
Ürdün Kralı 2. Abdullah, Ermenistan Cumhurbaşkanı Armen Sarkisyan ile gerçekleştirdiği görüşmede, Dağlık Karabağ sorununun, Birleşmiş Milletler (BM) kararları doğrultusunda çözümünü hedefleyen çabaların sürdürülmesi gerektiğini vurguladı.
Armen Sarkisyan - 21.11.2020
Lavrov: "Ermenistan Cumhurbaşkanı ve Başbakanı anlaşmaya bağlılıklarını teyit etti"
Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Ermenistan Cumhurbaşkanı Armen Sarkisyan ve Başbakan Nikol Paşinyan'ın Dağlık Karabağ anlaşmasına bağlılıklarını teyit ettiğini söyledi.
Armen Sarkisyan - 20.11.2020
Ermenistan'da üç bakan görevden alındı
Ermenistan Cumhurbaşkanı Armen Sarkisyan tarafından imzalanan kararnameye göre, Ermenistan Savunma Bakanı David Tonoyan görevden alınırken, yerine Vagarşak Harutyunyan atandı.
Armen Sarkisyan - 17.11.2020
16 Kasım 2020 Haberleri
16 Kasım 2020 Manşet Haberleri.
Armen Sarkisyan - 16.11.2020
Son dakika haberi | Ermenistan Cumhurbaşkanı Sarkisyan, BAE'de Azerbaycanla yapılan ateşkesi görüştü
Son dakika haberine göre ABU Ermenistan Cumhurbaşkanı Armen Sarkisyan, Birleşik Arap Emirlikleri'nde Veliaht Prens Muhammed bin Zayed ile Azerbaycan'la yapılan ateşkesi görüştü.
Armen Sarkisyan - 10.11.2020
Ermenistan'da Paşinyan protestoları
SARKİSYAN: ANLAŞMAYI BASINDAN ÖĞRENDİM Ermenistan Cumhurbaşkanı Armen Sarkisyan, Dağlık Karabağ'daki savaşı sona erdirmek imzalanan anlaşmayı basından öğrendiğini belirtti.
Armen Sarkisyan - 26.10.2020
Son dakika haberi! Ermenistan Sınır Birlikleri Komutanı Sarkisyan görevden alındı
Son dakika haberi: Ermenistan Sınır Birlikleri Komutanı Vaginak Sarkisyan, Cumhurbaşkanı Armen Sarkisyan tarafından imzalanan kararnameyle görevden alındı.
Armen Sarkisyan - 22.10.2020
Macron, Paris'te Ermenistan Cumhurbaşkanı Sarkisyan ile görüştü
Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, Paris'te Ermenistan Cumhurbaşkanı Armen Sarkisyan ile bir araya geldi.
Armen Sarkisyan - 21.10.2020
NATO: Dağlık Karabağ'daki çatışmanın tarafı değiliz
NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, NATO'nun Dağlık Karabağ'daki çatışmanın tarafı olmadığını Ermenistan Cumhurbaşkanı Armen Sarkisyan'a hatırlattığını bildirdi.
Armen Sarkisyan - 21.10.2020
Son dakika haberi... NATO Genel Sekreteri Stoltenberg, Ermenistan Cumhurbaşkanı Sarkisyan ile görüşmesinde NATO'nun Dağlık Karabağ'daki çatışmanın tarafı olmadığını...
Son dakika haber... NATO Genel Sekreteri Stoltenberg, Ermenistan Cumhurbaşkanı Sarkisyan ile görüşmesinde NATO'nun Dağlık Karabağ'daki çatışmanın tarafı olmadığını söyledi.
Armen Sarkisyan - 21.10.2020
AB Konseyi Başkanı Michel, Ermenistan Cumhurbaşkanı Sarkisyan ile görüştü
Avrupa Birliği (AB) Konseyi Başkanı Charles Michel, Ermenistan Cumhurbaşkanı Armen Sarkisyan ile görüştü.
Armen Sarkisyan - 14.10.2020
Türkiye'nin Londra Büyükelçisi Yalçın: "Ermenistan ne zaman işgali sona erdirmeye çağrılacak"
Haberde sözlerine yer verilen Ermenistan Cumhurbaşkanı Armen Sarkisyan'ın 30 yıldan fazla bir süredir komşu Azerbaycan'ın yüzde 20'sini işgal eden bir ülkenin lideri olduğunu vurgulayan Yalçın, "Uluslararası hukuk ve kurallara dayalı uluslararası sistemle alay eden de aynı ülke.
Armen Sarkisyan - 8.10.2020
Son Dakika | Ermenistan Ulusal Güvenlik Servisi Başkanı Kryamyan görevden alındı
Son dakika haberleri: Ermenistan Cumhurbaşkanı Armen Sarkisyan imzaladığı kararnameyle Ermenistan Ulusal Güvenlik Servisi Başkanı Argişti Kryamyan'ı görevden aldı.
Armen Sarkisyan - 8.10.2020
Ermenistan Ulusal Güvenlik Servisi Başkanı Kryamyan görevden alındı
Ermenistan Ulusal Güvenlik Servisi Başkanı Argişti Kryamyan, Ermenistan Cumhurbaşkanı Armen Sarkisyan tarafından imzalanan kararnameyle görevden alındı.
Armen Sarkisyan - 5.10.2020
Son dakika haberleri: Ermenistan'ın Tel Aviv Büyükelçisi: "İsrail Azerbaycan'a silah satışını durdurabilir"
İsrail Cumhurbaşkanı Reuven Rivlin, bugün Armen Sarkisyan ile telefonda görüşmüş ve Azerbaycan ile uzun süredir devam eden ilişkilerinin olduğunu, iki ülke arasındaki işbirliğinin herhangi bir tarafa yönelik olmadığını dile getirmişti.
Armen Sarkisyan - 30.8.2020
Haftanın tarihine bakış
Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Başkomutanlık Meydan Savaşı'nın kazanılması üzerine, dünya tarihine yazılan emrini 1 Eylül 1922'de verdi: "Ordular! İlk hedefiniz Akdeniz'dir.
Armen Sarkisyan - 9.7.2020
ANALİZ – Petrosyan'dan Paşinyan'a, Ermenistan'ın Türkiye politikasında değişen bir şey var mı?
ABD Kongresi'nin 2019 yılının Kasım ve Aralık aylarında aldığı 1915 olaylarıyla ilgili sözde soykırım kararları, Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan tarafından "adil bir karar" olarak nitelendirildi ve kendisi bu karar için dünyanın dört bir yanındaki Ermeniler adına teşekkür etti. Ermenistan Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü, 14 Haziran 2020'de Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu'nda (YİK) 1915 olaylarıyla ilgili yapılan müzakereleri "Türkiye'deki Ermenilere yönelik nefret atmosferini güçlendiren yabancı düşmanlığının tezahürü" olarak değerlendirdi. Ardından Ermenistan Cumhurbaşkanı Armen Sarkisyan YİK'in yaptığı toplantıya cevaben, 1915 olaylarıyla ilgili verdiği röportajda "Ermeni Soykırımı suçunun zamanaşımı süresi yoktur; Osmanlılar tarihteki en korkunç soykırımı gerçekleştirdiler" ifadelerini kullandı ve bu röportaj Mısır ve Suriye basınında geniş yer buldu.
Armen Sarkisyan - 21.1.2020
Ermenistan Cumhurbaşkanı, Davos'ta Neçirvan Barzani ile görüştü
Ermenistan Cumhurbaşkanı Armen Sarkisyan, İsviçre'nin Davos kasabasında, Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başkanı Neçirvan Barzani ile Ermeni yatırımcıların bölgedeki faaliyetlerini ele aldı.
Armen Sarkisyan - 1.10.2019
Ruhani ile Sarkisyan ikili ilişkileri görüştü
İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani ile Ermenistan Cumhurbaşkanı Armen Sarkisyan, Erivan'da bir araya geldi.
Armen Sarkisyan - 1.9.2019
Haftanın tarihine bakış
Kaçakları taşıyan şişme botun batması nedeniyle 2 yaşındaki Aylan Kurdi, annesi ve erkek kardeşiyle Bodrum açıklarında boğuldu.
Armen Sarkisyan - 12.6.2019
Şehit diplomat eşinden Ermenistan Cumhurbaşkanına açık mektup
"Can çekişen iki insanı başlarından vuran biri nasıl kahraman sayılabilir?" Türkiye'nin tepkisinin ardından şehit diplomat Demir'in eşi emekli Büyükelçi Demir de Ermenistan Cumhurbaşkanı Armen Sarkisyan'a hitaben 27 Mayıs'ta bir açık mektup kaleme aldı.
Armen Sarkisyan - 16.5.2019
Kazakistan'da 12. Astana Ekonomik Forumu Başladı
Astana Ekonomik Forumu'nun 12.si Kazakistan'ın başkenti Nur Sultan'da bugün başladı. Forumun ana oturumuna, Kazakistan'ın kurucu Cumhurbaşkanı Nursultan Nazarbayev, Kazakistan Cumhurbaşkanı Kasım Cömert Tokayev, Ermenistan Cumhurbaşkanı Armen Sarkisyan, Çin Devlet Konseyi Başbakan Yardımcısı Han Zheng, Gürcistan Başbakanı Mamuka Bakhtadze'nin yanı sıra 60'tan fazla ülkeden 5 bine yakın delege katıldı.
Armen Sarkisyan - 16.5.2019
Astana Ekonomik Forumu Başladı
Expo 2017 fuar alanındaki kongre merkezinde düzenlenen forumun ana oturumuna Kazakistan'ın kurucu Cumhurbaşkanı Nursultan Nazarbayev, Kazakistan Cumhurbaşkanı Kasım Cömert Tokayev, Çin Devlet Konseyi Başbakan Yardımcısı Han Zheng, Ermenistan Cumhurbaşkanı Armen Sarkisyan, Gürcistan Başbakanı Mamuka Bakhtadze'nin yanı sıra 60'tan fazla ülkeden 5 bine yakın delege katıldı.
Armen Sarkisyan - 14.3.2019
Gürcistan, Ermenilerin Güney Osetya ve Abhazya'yı Ziyaret Etmesinden Rahatsız
Zurabişvili Erivan'a resmi ziyaret kapsamında Ermenistan Cumhurbaşkanı Armen Sarkisyan ve Başbakanı Nikol Paşinyan ile bir araya geldi.
Armen Sarkisyan - 26.2.2019
Hocalı Soykırımı'na İmza Atanlar Yıllarca Ermenistan'ı Yönetti"
Azerbaycan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Ali Hasanov, Ermenilerin 26 Şubat 1992'de 613 sivili öldürdüğü Hocalı Katliamı'na ilişkin, "Şubat ayının 25'i gecesi Ermeniler, Soyvet tankları ve Soyvetler Birlıği'nin 366. Alayının da desteğiyle kasabaya baskın yaptı.
Armen Sarkisyan - 14.1.2019
Ermenistan'da Nikol Paşinyan Yeniden Başbakan
Ermenistan Cumhurbaşkanı Armen Sarkisyan, ülkede yapılan parlamento seçimlerinden birinci çıkan "Benim Adımım" ittifakının adayı Nikol Paşinyan'ı başbakan atadı.
Armen Sarkisyan - 3.1.2019
Devlet Başkanlarından Putin'e Taziye Mesajı
Ermenistan Cumhurbaşkanı Armen Sarkisyan ve Beyaz Rusya Başkanı Aleksander Lukaşenko, Rusya'da 39 kişinin hayatını kaybettiği doğalgaz patlaması nedeniyle Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'e başsağlığı diledi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Armen Sarkisyan Haberleri | Armen Sarkisyan Kimdir - Haberler - Armen Sarkisyan haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Armen Sarkisyan kimdir, hayatı ve biyografisi. Ürdün Kralı: Dağlık Karabağ sorununun, BM kararları doğrultusunda çözümünü hedefle
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 24.11.2020 12:04:32. #1.15#
title