Antdob Sezona "Carmen" ile Merhaba Diyecek

Antdob Sezona "Carmen" ile Merhaba Diyecek

Antdob Sezona 'Carmen' ile Merhaba Diyecek
Anadolu Ajansı - Haberler | Kültür Sanat

Antalya Devlet Opera ve Balesi (ANTDOB), Fransız besteci Georges Bizet'nin ünlü "Carmen" operası ile sezonu açacak.

Antalya Devlet Opera ve Balesi (ANTDOB), Fransız besteci Georges Bizet'nin ünlü "Carmen" operası ile sezonu açacak.

ANTDOB'dan yapılan açıklamaya göre, besteci Bizet'nin ünlü "Carmen" operası, 28 Eylül'de Haşim İşçan Kültür Merkezi'nde sanatseverlerin beğenisine sunulacak.

Libretto Ludovic Halevy-Henri Meilhac tarafından yazılan ve Evin Atik tarafından sahneye konulan eserde, Don Jose adlı bir muhafız çavuşunun, Carmen adında bir çingene kızına olan ihtiraslı aşkını ve bu aşkın cinayetle biten sonunu anlatılıyor.

Eserde, ANTDOB orkestrasını Alexandru Samoila, koroyu Mahir Seyrek, çocuk korosunu Esra Serbest yönetecek. Dekoru Çağda Çitkaya, kostümü Alev Tol, ışığı Müfit Özbek ve koreografisi Mehmet Sipahi tarafından hazırlanan eserde, "Carmen" rolünü ANTDOB Müdürü Sibel Kızılateş üstlenecek.

Eserde "Don Jose"yi Koray Damcıoğlu, "Escamillo"yu Arda Aktar, "Micaela"yı Nurdan Küçükekmekçi, "Zuniga"yı Taner Ölçen, "Morales"i Onur Alpaslan, "Frasquita"yı Serap Demirhan Işık, "Mercedes"i Seçil Eyilikeder, "Lillas Pastia"yı Selahattin Denizsümüren, "Le Dancairo"yu Ümit Burak Tekinay ve "Le Remendado"yu Devrim Demirel canlandıracak.

Carmen operası, 28 Eylül'de saat 20.00'de izleyici ile buluşacak.

Kaynak: Anadolu Ajansı

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title