Henri Meilhac Haberleri

Henri Meilhac haber, Henri Meilhac son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Henri Meilhac - 11.03.2020
"Carmen" 1 Nisan'da Zorlu PSM'de sahnelenecek
Dünya genelinde en çok sahnelenen operaların başında gelen eser, ilk kez 1875'te Paris'te sahnelendi. Ludovic Halevy ile Henri Meilhac'ın librettosunu kaleme aldığı eser, Bizet'nin vefatının ardından büyük başarı kazandı.
Henri Meilhac - 09.10.2019
Mersin Devlet Opera ve Balesi "Carmen"i sahneleyecek
MDOB'dan yapılan açıklamaya göre, librettosu Henri Meilhac ve Ludoviç Halevy'e ait opera Mersin Kültür Merkezi'nde sanatseverlerin beğenisine sunulacak.
Henri Meilhac - 23.01.2019
Mersin İhtiraslı Aşkın 'Carmen'i Kapalı Gişe
Kültür Merkezi Sahnesi'nde sahnelenen eseri, MDOB Sanat Yönetmeni ve Müdürü Bengi İspir Özdülger ile yaklaşık 700 sanatsever izledi. Fransız yazar Prosper Merimee'nin aynı adlı romanından operaya uyarlanan eserin librettosunu Henri Meilhac ve Ludoviç Halevy'in yazdığı 'Carmen' operasının rejisörlüğünü Haldun Özörten yapıyor.
Henri Meilhac - 23.01.2019
İhtiraslı Aşkın 'Carmen'i Kapalı Gişe
Kültür Merkezi Sahnesi'nde sahnelenen eseri, MDOB Sanat Yönetmeni ve Müdürü Bengi İspir Özdülger ile yaklaşık 700 sanatsever izledi. Fransız yazar Prosper Merimee'nin aynı adlı romanından operaya uyarlanan eserin librettosunu Henri Meilhac ve Ludoviç Halevy'in yazdığı 'Carmen' operasının rejisörlüğünü Haldun Özörten yapıyor.
Henri Meilhac - 19.01.2019
Carmen" Kapalı Gişe Prömiyer Yaptı
Fransız yazar Prosper Merimee'nin aynı adlı romanından operaya uyarlanan eserin librettosunu Henri Meilhac ve Ludoviç Halevy'in yazdığı 'Carmen' operasının rejisörlüğünü Haldun Özörten yapıyor.
Henri Meilhac - 18.01.2019
Mdob "Carmen Operası" Hazırlıklarını Tamamladı
Librettosunu Henri Meilhac ve Ludoviç Halevy'in yazdığı operanın provaları, prömiyerin yapılacağı Mersin Kültür Merkezi'nde tamamlandı.
Henri Meilhac - 13.04.2018
Carmen" Bu Sezon Son Kez Sahnelenecek
Libretto Ludovic Halevy-Henri Meilhac tarafından yazılan ve Evin Atik tarafından sahneye konulan eserde, Don Jose adlı bir muhafız çavuşunun Carmen adında bir çingene kızına olan ihtiraslı aşkı ve bu aşkın cinayetle biten sonu anlatılıyor.
Henri Meilhac - 09.03.2018
Carmen" Antalya Dob Sahnesinde
Antalya DOB'den yapılan yazılı açıklamaya göre, Libretto Ludovic Halevy-Henri Meilhac'ın yazdığı ve Evin Atik'in sahneye koyduğu eser, Don Jose adlı bir muhafız çavuşunun, Carmen adında bir çingene kızına olan ihtiraslı aşkını, bu aşkın cinayetle biten sonunu anlatıyor.
Henri Meilhac - 16.02.2018
Antalya Dob "Carmen"İ Sahneleyecek
Antalya DOB'dan yapılan açıklamaya göre, Libretto Ludovic Halevy-Henri Meilhac'in yazdığı ve Evin Atik'in sahneye koyduğu eserde, orkestrayı şef Alexandru Samuil, koroyu Mahir Seyrek, çocuk korosunu Esra Serbest yönetecek.
Henri Meilhac - 20.12.2017
Antalya'da "Carmen" Operası Sahnelenecek
Librettosu Ludovic Halevy, Henri Meilhac tarafından yazılan ve Evin Atik tarafından sahneye konulacak eser, Don Jose adlı bir muhafız çavuşunun, Carmen adında bir çingene kızına olan aşkını ve bu aşkın cinayetle biten sonunu anlatıyor.
Henri Meilhac - 25.09.2017
Antalya Dob'da "Carmen" Haftası
Libretto Ludovic Halevy-Henri Meilhac'in yazdığı ve Evin Atik'in sahneye koyduğu eser, muhafız çavuşu Don Jose'nin Çingene kızı Carmen'e olan ihtiraslı aşkının cinayetle sonlanmasını anlatıyor.
Henri Meilhac - 19.09.2017
Antdob Sezona "Carmen" ile Merhaba Diyecek
Libretto Ludovic Halevy-Henri Meilhac tarafından yazılan ve Evin Atik tarafından sahneye konulan eserde, Don Jose adlı bir muhafız çavuşunun, Carmen adında bir çingene kızına olan ihtiraslı aşkını ve bu aşkın cinayetle biten sonunu anlatılıyor.
Henri Meilhac - 31.10.2016
Carmen Operası, Antdob'da Yeniden Sahneleniyor
Librettosu Ludovic Halevy ve Henri Meilhac tarafından yazılan, Antalya Devlet Opera ve Balesi Müdürü ve Sanat Yönetmeni Evin Atik tarafından sahneye konulan eser, Don Jose adlı bir muhafız çavuşunun Carmen adında bir çingene kızına olan ihtiraslı aşkını ve bu aşkın cinayetle biten sonunu anlatıyor.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Henri Meilhac Haberleri | Henri Meilhac Kimdir - Haberler - Henri Meilhac haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Henri Meilhac kimdir, hayatı ve biyografisi. Carmen 1 Nisan'da Zorlu PSM'de sahnelenecek.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 21.4.2021 12:13:17. #1.16#

title